Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki igaz hívőnek vallja...

Aki igaz hívőnek vallja magát, konkrétan mikkel bizonyítja, hogy ő különb mint más hívők, vagy nem hívők?

Figyelt kérdés
gyakorlati példákat is szeretnék kérni.
2010. aug. 8. 08:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon érdekes amit írsz, mert a Biblia pontosan ennek az ellenkezőjére buzdít:


"Ha annakokáért helye van Krisztusban az intésnek, ha helye van a szeretet vígasztalásának, ha helye van a Lélekben való közösségnek, ha helye van a szívnek és könyörületességnek, teljesítsétek be az én örömömet, hogy egyenlő indulattal legyetek, ugyanazon szeretettel viseltetvén, egy érzésben, egyugyanazon indulattal, semmit nem cselekedve versengésből, sem hiábavaló dicsőségből, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál." (Filippi 2:1-3).


Ez alapján az igaz hívőt pontosan arról lehet felismerni, hogy alázatos, hogy a másikban a jót fedezi fel és ez alapján különbnek tartja saját magánál.


Egyébként nagyon érdekes megfigyelni itt a fórumon, hogy egyesek mennyire lenéznek másokat azáltal, hogy minősítik azt, például én ma is megkaptam, hogy egy "extrémen antikatolikus szektás vagyok, aki csak bla bla bla szövegeket" képes nyomatni... Ennek ellenére én nem haragszom az illetőre, sőt igyekszem ellensúlyozni a sokszor elviselhetetlenül hosszú bemásolt szövegeit rövid és tömör saját szavas magyarázattal. Biztos vagyok benne, hogy az illető a maga hitében igen magas szinten áll, és ezért felnézek rá, ugyanakkor sajnálom, hogy hiába minden szeretetteljes kérlelés, nem hallgat a jó szóra. Remélem ez elég gyakorlati példa volt...


Üdv. Péter

2010. aug. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

igen,jó volt a példád Péter:)


a kérdésemmel amugy az volt a célom,hogy ráébresszem a maguktól elszállt,fanatikus hívőket mert bizony rájuk álltalában nem jellemző az alázat én ezt figyeltem meg.természetesen ez nem minden egyes mélyen hívőre igaz.

semmi bajom nincs a vallásos emberekkel,engem csak a képmutatás,okoskodás,erőszakos meggyőzés"te rossz úton jársz"típusú dolgok zavarnak.bár utólag belegondolva lehet nem volt túl sok értelme a kérdésemnek,mert az a hívő aki el van szállva magától meg lenéz másokat,az a saját gőgössége miatt ugysem fogja meglátni magában a gerendát tehát úgyse írna választ.

2010. aug. 9. 08:46
 13/15 anonim ***** válasza:

Péter nagyon jól beszél! :)


Bizony úgy kell adni, hogy a bal kezed ne tudja mit tett a jobb! (A lehető legnagyobb titokban!)

Mert aki kérkedik, hogy adott vagy segített az már a mennyben nem is jelent semmit. Dicsőségszerzésből nem szabad adni. Tehát, ha adsz azt ne reklámozd!

De sokan elkeletkeznek erről! Köztük voltam én is remélem nem lesz ez így soha többé!


Azt is mondta Jézus, hogy úgy kell imádkozni, hogy zárt ajtók között nem úgy akik a tereken imádkoznak megmutatva mindenkinek, hogy ő mekkora hívő.


Ezeknél a dolgoknál fogva igen csak nehéz a bizonyítani. Bizonygatni meg nem szabad.

2010. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Olvasd végig Dávid történetét. A tipikus hívő esete, aki csetlik-botlik, hülyeségeket csinál, de, amikor szembesül vele, akkor azonnal belátja és megbánja. Isten a dolgai ellenére szíve szerint való királynak nevezi és az ő leszármazottai közé tartozik Mária és Jézus.
2010. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja, és egy igazi hívő, nem él vissza Isten kegyelmével sem azzal, amit tett érte. Talán ez a legnagyobb különbség.
2010. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!