Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia hol írja a fülbe...

A Biblia hol írja a fülbe gyónás tanát, mi alapján kötelező a katolikusoknál a fülbe gyónás?

Figyelt kérdés
2020. okt. 10. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
A Biblia sehol (vagyis így ebben a formában nem). De katolikusoknál nem is feltétel, hogy a Biblia tartalmazza.
2020. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1. Hogy lehet olyat kötelezni, amit a Biblia nem ír?
2020. okt. 10. 12:53
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk úgy, hogy a Biblia eredetileg nem egészen volt a keresztény hit alapja? A mai értelemben vett Biblia a 6. századtól létezik, hiszen erre az időszakra zárult le mind a nyugati mind a A keleti egyházban a kanonizálás.


Egy ókori keresztény hívő számára az Egyház szent hagyománya volt az alap. Ennek a hagyománynak a későbbi terméke a Biblia, ezért a hagyomány és a Szentírás elválaszthatatlan egymástól.


De ha figyelemesen olvasoda Bibliát, akkor találsz benne egyértelmű utalásokat a gyónásra. A bűnök megvallása, és az Egyház bűnbocsátó készsége egyértelműen kiolvasható belőle.


Azt meg nem igazán vágom, hogy a fülével mi bajod. Ez kifogás. Hol írja a Biblia az Őrtorony folyóiratot? Sehol!


Na látod, ezeket még én is tudom, noha csak egy ateista vagyok.

2020. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

*fülkével


Gondolom, te is fülkét akartál írni...

2020. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azt meg nem igazán vágom, hogy a fülével mi bajod.


Az hogy egy olyanolyan gyarló embernek mint én vagyok semmi köze ahoz hogy mik a legbelsőbb titkaim, bűneim.... Katolikus vagyok gyóntam már papnak de azt nem tudtam neki elmondani, hogy férfival voltam már szexuálisan és ez ugye nagy bűn, viszont ha nem mondom el akkor semmi értelme az egésznek

2020. okt. 10. 13:12
 6/15 A kérdező kommentje:
5. Amúgy én is férfi vagyok.
2020. okt. 10. 13:13
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#13.12

"gyarló embernek mint én vagyok semmi köze ahoz hogy mik a legbelsőbb titkaim, bűneim"

A gyóntatószékben üldögélő gyarló ember Istent képviseli.

"Én pedig ezt mondom neked: Te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem fel egyházamat, és a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni rajta. Neked adom a mennyek országának kulcsait, és amit megkötsz a földön, kötve lesz az a mennyekben is, és amit feloldasz a földön, oldva lesz az a mennyekben is." (Máté 16)

Amúgy nem mindegy, mit gondol rólad egy olyan ember, aki nem ismer, és csak rácsokon keresztül lát téged? De a baj nem ez, hanem az, hogy ha homokos vagy, jó eséllyel lesz még hasonló alkalom. Akkor pedig nem tudod mondani, hogy "erősen fogadom...".

2020. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A gyóntatószékben üldögélő gyarló ember Istent képviseli.


Tudjuk van köztük gyarló ember, Isten képviselője között volt pedofil, az egyház ki is zárta stb. Szeretem mikor egy mai Józsit aki lehet ugyanolyan gyarló ember, Péter apostolhoz hasonlítjuk... sajnos ismertem rossz papot...

2020. okt. 10. 13:46
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

#5


Eleve az egész vallás értelmetlen, mert olyan dolgokból csináltok bűnt, ami teljesen normális. Az, hogy te a bűnrendezés részleteit vitatod, még még nem tesz intelligensebbé.

2020. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 szp72 ***** válasza:
72%

A súlyos bűnöket, mint a paráznaság és a fajtalanság, amit ugye az írásod szerint elkövettél, azt a Biblia és Jézus szavai alapján az egyházi elöljárók elé kell vinni, akik Isten bűnbocsátását közvetítik:


"Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad." (Jn 20,23)


Régen az első századokban az ilyen bűnökért hosszú és nyilvános vezeklés járt, ma már csak titkos fülbe gyónást kér az egyház, tehát igazából most jársz jobban.

2020. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!