Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia hol írja a fülbe...

A Biblia hol írja a fülbe gyónás tanát, mi alapján kötelező a katolikusoknál a fülbe gyónás?

Figyelt kérdés
2020. okt. 10. 12:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Régen az első századokban az ilyen bűnökért hosszú és nyilvános vezeklés járt, ma már csak titkos fülbe gyónást kér az egyház, tehát igazából most jársz jobban.


Ezen jót nevettem.... de legalább már értem miért van egyre több ember aki elhagyja vallását, mert egy gondolkodó korszakban amiben most élünk (20. században annyit fejlődött a tudomány mint még soha egy században sem) ilyen dolgokat abszurdnak tart..

2020. okt. 10. 14:27
 12/15 szp72 ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy jön ide a tudomány? A tudomány bebizonyította, hogy káros a bűnbánat, a vezeklés, és a gyónás?
2020. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Gondolom, te is fülkét akartál írni...


Nem fület akartam írni, a reformátusok gúnyolják így...

2020. okt. 10. 14:49
 14/15 A kérdező kommentje:

12.


Úgy jön ide, hogy a tudomány fejlődésével egyre több gondolkodó ember született és gondolkodás során egyre jobban kezd rájönni mi a bűn és mi nem bűn és mitől bűn ez vagy az...

2020. okt. 10. 14:51
 15/15 szp72 ***** válasza:
79%
Akkor most a fülbegyónással van a problémád vagy a Bibliával? Ha a Bibliával van problémád, akkor nem egészen értem, hogy miért kérsz bibliai igazolást a fülbegyónásra? Ha pedig nem érdekel a Biblia, miért érdekel téged az egyház, a fülbegyónás és a többi? Egyszerűen csak érezd magad jól a homoszexuális kapcsolataidban.
2020. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!