Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az őrtorony (jehova tanui)társ...

Az őrtorony (jehova tanui)társulat Antikrisztusi?

Figyelt kérdés

Máté 23:10 ÚVF szerint:


„VEZETŐnek se szólítsanak benneteket, mert csak egy VEZETŐtök van, a Krisztus.”



Jézus itt nem kért nagy dolgot.


Csak annyit, hogy ezt az elnevezést, hogy „Vezető”, hagyjuk meg neki.


De nem, a Vezető Testület nyíltan szembeszállt Jézus Krisztussal, és ahelyett, hogy Irányító Testületnek vagy Kormányzó Testületnek, vagy netán Nagyfőnökök Csapatának vagy bármi másnak nevezték volna magukat, Vezető Testületnek neveztetik magukat.



Ez miért gond?



Mert Jézus a Máté 23: 8-10-ben pont arról beszél, hogy a keresztények Tanítója és Vezetője maga Jézus Krisztus, nem pedig valaki vagy valakik a keresztények közül.



Azzal, hogy a Vezető Testület a csakis Jézus Krisztusnak kijáró nevet vette fel, ezzel Krisztus helyébe helyezte magát, más szóval földi képviselőjének, helyettesének nevezte ki magát (vö: Pápa) (vö2: Jehova szócsöve).



És milyen szót használ a Biblia azokra, akik Krisztus helyébe helyezik magukat?


ANTIKRISZTUS


[link]


„A görög szónak két jelentése is van.


Egyrészt utalhat bárkire vagy bármire, aki vagy ami Krisztus ellen van. Másrészt egy hamis krisztusra is utalhat, aki Krisztus helyébe emeli magát …..”



2020. okt. 19. 20:12
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
19 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Hajjaj, pedig azt gondoltam, békével vagy.
2020. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
békével vagyok!
2020. okt. 19. 20:20
 3/26 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint ami le lett irva a bibliában hogy sok hamis tanitó jön a világba akkor egyet most felismertem! :-(
2020. okt. 19. 20:21
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Igen, antikrisztusi.


Végülis, a Biblia önkényes értelmezésével hirdetnek tévtanokat. Úgy tűnik, mintha krisztusiak lennének, de közben ellene mennek azzal, amiket mondanak, és ahogyan viselkednek.


De ezzel nincsenek egyedül, pl. a hitgyülisek vagy az adventisták, vagy a mormonok is antikrisztusok.

2020. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 uyscuti ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező,

Szeretném javasolni , hogy vizsgáljuk meg az eredeti kifejezést.

vezetőtestület= governing body

Az angol govern szó a mai formáját a középkori governen kifejezésből nyerte , ami latin eredetű ( gubernare). Jelentése : kormányoz (steer)

pl.hajót. Vagyis az angol kifejezésnek semmi köze a leader ( vezető ) kifejezéshez. Az angol szótár is kormányzó testületként adja vissza a governing body szókapcsolatot. Hogy magyarul miért nem kormányzó testületként van fordítva? Lehet , hogy ennek hazánkban kicsit politikai felhangja volna? Amúgy pedig a vezetőtestület kifejezés nem vallási címként használatos. Hogy ez miért fontos? Mert ha a Máté 23:8-10-et félreértelmezzük , akkor a saját apánknak sem mondhatnánk , hogy ,,apám" , régiesen ,,atyám". Márpedig a tékozló fiú is ugyan azzal a görög szóval szólította meg az apját a Lukács 15:21-ben , mint ami itt a Máté 23:9-ben szerepel. Jézus arról beszélt , hogy vallásos címként ne használjuk ezeket a kifejezéseket.

Van ahol vallásos címként használják az atya kifejezést , és ,,Atyám"-nak szólítanak vallási előljárókat?

2020. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

#5

Botor módon gondoltam, hogy a Biblia nyelve nem az angol, hanem a görög. Így nem teljesen értem, hogy mit akarsz az angol leader szóval.

A vezető testület miért is nem vallási cím? Hiszen egy vallási szervezet vezető testülete. Ami a lótúró akkor? :D

2020. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

"Hajjaj, pedig azt gondoltam, békével vagy"


Irritáló az ironizálásod. :D


Még beszólni sem tudsz rendesen.

2020. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Én katolikusként folyamatosan megkapom, többek között Jehova Tanúitól is, hogy az én vallásom antikrisztusi. Tudom, milyen érzés, és én nem akarok senkit kárhoztatni. Jehova Tanúi között is vannak jó emberek.
2020. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
46%
2020. okt. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
19%
A szavazásnál kimaradt a "hülye vagyok" opció. Most pótolom.
2020. okt. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!