Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugye nem fogok pokolra jutni?

Ugye nem fogok pokolra jutni?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, gyerekként voltam első áldozó templomba jártam , aztán közép suliba hit gyulis suliba jártam ott meg tértem, utánna ki léptem ebből a teritesből! Nem tehetek rolla de így jobban érzem magam így vagyok boldog hogy nem foglalkozom a vallással sokat, jobb a saját életemet élni , !! Dolgozok, van barátnőm, nem drogozok nem cigizek! Elem szépen szeretetben az életem és attól hiszek! De jobban érzem magam h a gyülibôl ki leptem !teljesen tönkre tettek idegileg érzelmileg át mostak az agyam
2020. okt. 21. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Végre hogy kinyílt a szemed. A vallás métely, és ma ráadásul érdekek mellett mozog. Komoly ember nem hiheti, hogy a villámot isten bocsátja rád, nem pedig a felhők elektromos kisülése.
2020. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1es igazad van! De hiszem hogy Isten és Jézus létezik! Csak nem viszek semmit túlzásba
2020. okt. 21. 12:44
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Én szeretnék majd a pokolba jutni. Izgalmasabb hely, mint a menny. Remélem, oda jutok.
2020. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"Ugye nem fogok pokolra jutni?"

Ha hiszel Jézusban, hogy Ő a megtestesült Isten, meghalt érdet és feltámadt a te megigazulásodért, haladsz a megszentelődésben (krisztusi gyakorlati szeretetben való növekedés) Pál apostol által a Bibliában leírtak szerint, és ebben kitartasz életed végéig, akkor üdvözülsz.

2020. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"1es igazad van! De hiszem hogy Isten és Jézus létezik! Csak nem viszek semmit túlzásba"

Erre szó szerint azt írja a Biblia, hogy az ilyen ember nem üdvözül.

A hit önmagában nem azt jelenti, hogy hiszed, hogy Jézus az Isten. A hit azt jelenti, hogy CSELEKSZED, amit Krisztus és az apostolok írnak. És azért cselekszed, mert egyetértesz ezzel és olyan akarsz lenni, mint Krisztus emberi része.

2020. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A hit cselekedetek nélkül halott!
2020. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pont most olvastam János első levelét, ahol azt írja, hogy a szeretetben nincs félelem, mert a szeretet kiűzi a félelmet, a félelem pedig gyötrelemmel jár. Erre a hitgyüli mit csinál? Mindig azt szajkózzák (a többi kérdésed alapján), hogy sátán van benned meg démon. Úgyhogy ne félj, de próbálj meg Isten igazsága szerint élni.


Azt is írja János, hogy szeressük egymást, mert aki nem szereti a másikat, abban nincs meg Isten szeretete, Pál meg azt írja, hogy ne ítélkezz mások felett. A hitgyüliben viszont ha mindig arról beszélnek, hogy sátán van benned, akkor azzal egyúttal ítélkeznek feletted is.

2020. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pokolban voltál, majd olyat tettél, amiből kiléptél belőle.

Szóval ha így érzed, nem értem miért kérded meg.

2020. okt. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ennyi a napom, hogy felkelek, megfőzöm az ebédet. Délután elmegyek sportolni, este vacsi, keresztény film nézés és fekvés. Mond már el nekem, hogy mit tudok "hit cselekedet"-nek még közbeiktatni #6-os?
2020. okt. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ennyi a napom, hogy felkelek, megfőzöm az ebédet. Délután elmegyek sportolni, este vacsi, keresztény film nézés és fekvés. Mond már el nekem, hogy mit tudok "hit cselekedet"-nek még közbeiktatni #6-os?"


Arra van ideje az embernek, amire időt szeretne fordítani.

Tényleg ennyire nem olvassátok Pál leveleit, illetve Jakab levelét, vagy az Evangéliumok idevágó részét, amelyek szintén erről beszélnek?

Mondjuk léteznek szegények, neked van felesleged, adhatsz nekik kaját, lóvét, stb.

Amiket felsoroltál, azzal magadat szolgálod. Ezeket a hitetlenek is megteszik, kivéve a keresztény film nézését.


Nézd csak Jézus mit ír erről:


25,35 Mert éheztem, és ennem [Ésa. 58,7.] adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;


25,36 Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.


A hitbéli cselekedet mindig másfelé irányul. Jézus sem magát csinosítgatta, hanem szolgált.


Nézzük, Jakab mit írt erről:

1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


Még Jakab:

2,14 Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit? [Jak. 2,17. Mát. 7,21.]


2,15 Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül, [Luk. 3,10.11]


2,16 És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna? [1 Ján. 3,17.]


2,17 Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

2020. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!