Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyház ellensége...

A katolikus egyház ellensége a gondolkodás?

Figyelt kérdés
Elég gondolkodó típus vagyok és katolikus.. de rengeteg kérdésem van az egyház felé, rengeteg dologgal nem értek egyett és voltak papok akiknek ezeket feltettem és vitatkoztam velük, teljesen logikátlan válaszokat adott, egyszerűen látszott hogy bajban van...
2020. okt. 10. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont nem. Olvasd a skolasztikusokat, az egyházatyákat- megtalálod a kérdéseidre a választ. Aquinói Szent Tamás, Duns Scotus,Canterburyi Szent Anzelm ajánlott.

A lélek párbeszéde Istennel. Szent Anzelm proslogiona és elmélkedései; ford., bev. Zoltán Veremund; Korda, Bp., 1933

Canterbury Szent Anzelm, Monologion, Proslogion,

Canterbury Szent Anzelm, Miért lett Isten emberré?

Canterburyi Szent Anzelm, Filozófiai és teológiai művek I., f

ford., jegyz. és tan. Dér Katalin

- szuper jók, tetszeni fog.

2020. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kérdés pl?
2020. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

A Katolikus (és az ortodox) Egyházban van a legmélyebb gondolkodás a kereszténységben.


Az egyházatyák elég mély műveket írtak, Szent Ágoston nem hiába van filozófusként is számon tartva. Vagy ott van Tertullianus, aki logikusan érvel az véleménye mellett, vagy Origenész, aki már a 3. században rájött, hogy a teremtéstörténet szimbolikus. És akkor még nem is szóltam a középkor nagy gondolkodójáról, Nicolaus Cusanus-ról, vagy Georges Lemaître-ről, akinek köszönhetjük a modern Ősrobbanás modellt, ami a fizikában teljesen elfogadottá vált.


Magyarok közül pedig Rózsa és Tarjányi Béla professzorokat emelném ki. Mindketten felszentelt papok, de jó teológusok is. Rózsa Huba pl. kitüntetést kapott a Biblia területén végzett tudományos munkásságáért.


Szóval csak rossz embereket fogtál ki. A Katolikus Egyházban 2000 év alatt nagy tudás gyűlt össze. Mondom ezt úgy, hogy agnosztikus ateista vagyok.

2020. okt. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Sokáig az volt. Az emberek megkérdőjelezték a világot és nem fogadták el az egyház válaszait és választ kezdtek keresni. Így fejlődött a tudomány amit az Egyház utált és Istentelennek nyilvánitotta. De minnél jobban ggördült be ez a folyamat annál több ateista vagy gondolkodó ember jött létre és így lassacskán elérünk a napjainkhoz. Megszünt az inkvizició, szó szerint teljes vallási szabadságvan. Szerintem ez mind jó dolog.
2020. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb keresztény gondolkodók mind katolikusak (vagy keleti Egyházhoz tartozók) voltak, lásd a már mások által felsoroltakat, de lehetne írni még sokat. Tudományos területeken is kiemelkedők, talán elég gyakran lehet hallani, hogy te is tudd, az ősrobbanás elmélete is egy katolikus paphoz kapcsolódik. Tehát itt van legmélyebben jelen a gondolkodás.


Az általad írt konkrét esetet egyedül te ismered. Erről sokat nem tudok írni. Lehet, hogy az említett pap nem volt egy teológus jellem, lehet csak te nem értetted meg a magyarázatot, vagy nem akartad megérteni, mert másként látod.

2020. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
Minden egyház ellensége a gondolkodás.
2020. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

#6

Minden válaszod alapján mondom, hogy neked is. Igazából azt se értem, hogy miért írod naponta ezt a sok ökörséget a vallás topikba. Menj az ezoba át.

2020. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a valláskritika témakör
2020. okt. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bárcsak tudnánk kérdező, hogy milyen kérdéseket tettél fel...? És mit válaszoltak rá?
2020. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!