Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet az, hogy minden...

Hogy lehet az, hogy minden vallási fundamentalista terrorista muszlim?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy sosem amisok vagy baptisták vagy hutteriták hajtanak végre terror cselekményeket?

2020. nov. 3. 19:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Kivéve a katolikusok, hinduk ill. buddhisták.
2020. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 vantel ***** válasza:
18%
Ha van lakástakarékom, az a fundamenta, akkor terroristának néznek?
2020. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Apa cuka fundaluka.
2020. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésed hibás, mert nem minden vallási fundamentalista terrorista muszlim.


Nézz utána mi játszódott le Észak-Írországban alig több mint 20 éve. Gondolom a keresztes háborúkat sem tartod fennséges szent cselekménynek. Robert Pape komplett adatbázist állított össze a 1980–2003 közti öngyilkos (bombás) merényletekről. Kimutatta, hogy ezeknek alig van köze a iszlám vagy más vallási fundamentalizmushoz, inkább politikai erők okozzák. 2013-ban konkrétan 50 muszlim vezető hírdetett fatwát az öngyilkos merényletek ellen, azokat bűnnek nyilvánítva.


Tudom, hogy az utóbbi évek az iszlám vallású terroristákól voltak hangosak, ezt egy pillanatig nem tagadom, sőt borzasztónak tartom. Nem védeni akarom őket, de ez sem jogosít fel senkit arra, hogy az iszlám és a terrorizmust közt egyenlőséget tegyen.

2020. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%
Azért mert a nyugati média ezt erőlteti. Ugyanúgy történnek keresztények, zsidók vagy hinduk által elkövetett terrortámadások de ezeket nem nevezik terroristának. Nemrég egy keresztény 51 muszlimot ölt meg egy mecsetben Új-Zélandon, a nyugati média mégsem nevezi keresztény terroristának.
2020. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%

Mert, ha egy magát kereszténynek valló ember követ el terrorcselekményt, akkor az nem lehet keresztény, ugyanis a hívő ilyet nem csinál. Köztudott, hogy az igaz keresztényt a cselekedeteiről ismerni meg.


A muszlim vallás pedig eleve támogatja a terrorcselekményt

2020. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%

"Nemrég egy keresztény 51 muszlimot ölt meg egy mecsetben Új-Zélandon, a nyugati média mégsem nevezi keresztény terroristának."

Tehát ő nem volt keresztény, mert egy hívő ilyet nem csinál. Mindenkit a cselekedetei ítélnek meg, nem az, amit mond

2020. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

"Tehát ő nem volt keresztény, mert egy hívő ilyet nem csinál. Mindenkit a cselekedetei ítélnek meg, nem az, amit mond"


Tipikus keresztény hazugság. Ha egy keresztény gyilkol akkor nem keresztény de ha egy állítólagos muszlim gyilkol akkor biztosan muszlim :)



"A muszlim vallás pedig eleve támogatja a terrorcselekményt"


Ez is egy keresztény hazugság. A Korán egyértelműen tiltja a terrorcselekményeket.

2020. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

"Tipikus keresztény hazugság. Ha egy keresztény gyilkol akkor nem keresztény de ha egy állítólagos muszlim gyilkol akkor biztosan muszlim :)"


Tipikus materialista értelmetlenség van a fejedben. Ugye elolvastad a magyarázatomat is, a nagy keresztényfóbiád közepette? Ráadásul én nem is ezt írtam, csak kiforgattad, így kukázható a véleményed. Amúgy nem hazugság, amit írtam, csak neked nincs meg a kellő alapműveltséged a kereszténységről.

Ezek szerint neked nem számít pedofilnak az, aki gyermekeket erőszakol, csak azért, mert azt mondja, hogy nem pedofil. (Mivel az ember keresztény mivoltja is bemondásra működik, nem cselekedetekre, szerinted.)


"Ez is egy keresztény hazugság. A Korán egyértelműen tiltja a terrorcselekményeket."

Ez nem keresztény hazugság, kiscsillag, max. az én tévedésem, ugyanis én írtam ezt, a magam nevében, nem a kereszténység nevében.


De tudod mit, hagyjuk a muszlimokat, és elnézést a muszlimoktól, ha valóban tévedtem. De a kereszténység felől fenntartom a válaszomat, és az igaz is. Ha hisztizel, ha nem, egy igaz keresztény nem öl embereket

2020. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

"Ez nem keresztény hazugság, kiscsillag, max. az én tévedésem, ugyanis én írtam ezt, a magam nevében, nem a kereszténység nevében."


Mivel nagyonsok kereszténytől tapasztalom ugyanezt a reakciót, keresztény hazugságnak tekintem.



"De tudod mit, hagyjuk a muszlimokat, és elnézést a muszlimoktól, ha valóban tévedtem. De a kereszténység felől fenntartom a válaszomat, és az igaz is. Ha hisztizel, ha nem, egy igaz keresztény nem öl embereket"


A Biblia tele van erőszakos, népirtásra felszólító versekkel. Még külön fel is hívják a figyelmet hogy a nőket és gyerekeket is öljék meg. Ha szeretnéd idézem.

2020. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!