Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikusok van olyan dogma,...

Katolikusok van olyan dogma, szabály, Szent hagyomány stb. amivel nem értetek egyett a katolikus vallásban?

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nincs, de felesleges hetente megkérdezni. Ráadásul nem vagyok benne biztos, hogy teljes mértékben érted amit kérdezel.


Mert ha valaki egy dogmát is tagad, akkor már nem katolikus. Szabály alatt mire gondolsz? A Szent Hagyomány pedig mindaz, amit az apostolok szóban vagy írásban ráhagytak az Egyházra. Ebbe beletartoznak az Újszövetség könyvei is.

2020. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Paradox kérdés, mert ha egy dogmával nem értenék egyet (tehát ténylegesen tagadnám, és nem az van, hogy buta vagyok felfogni), akkor onnantól kezdve már nem lennék katolikus.

Ha szabály alatt olyasmire gondolsz, ami pl. egy kulturális szokás és bármikor megváltoztatható, akkor azt nem csinálom és kész. Külföldön volt olyan élményem, hogy a szentmisén a Miatyánk után a békejobbnál pusziszkodak egymással az emberek, meg a templom egyik végéből a másikba jó hangosan köszöntötték egymást, meg integettek. Ez a szokás nekem idegen volt, nem is csináltam, nyilván nem bűn ebből kimaradni.

Szent Hagyomány? Ez ugyanaz, mint amit a dogmánál leírtam, ugyanis ez egy sarkalatos tanítás: Van Szenthagyomány, mint a Szentírástól független és vele egyenlő rangú hitforrás. Ha valaki katolikus, akkor ezzel egyetért.

2020. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. Anyukám pl. nagy katolikus, minden vasárnap jár misére, de a gyónással és a csak húst nem szabad enni típusú böjttel nem ért egyett, akkor ő most nem jó katolikus?
2020. nov. 4. 10:27
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

"a csak húst nem szabad enni típusú böjttel nem ért egyett"

Ilyen böjt nincs igazából. A hústilalom csak része a böjtnek, tehát ha ezen felül még egyéb dolgokat is csinál, akkor jól teszi, mert úgy is kell.

Amúgy #1 voltam.

2020. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A misén csak és kizárólag személyesen ér jelen lenni, Internet, rádió, TV mise nem ér, mert hát a misén közösségben vagyunk jelen. Ha otthonról hallgatom, akkor is ugyanazt a papot hallgatom, és ugyanaz a síró kisgyerek zavar, akár jelen vagyok, akár nem.

Különösen így vírusos időben. Választhatsz az egészséged és a lelki üdvöd védelme között.

2020. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!