Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikusok szerint tényleg...

Katolikusok szerint tényleg csak ők üdvözülhetnek, tehát még a reformátusok sem?

Figyelt kérdés

Ennyire csak az övék el van náluk csak mert a katekizmusban ez van..


Nem üdvözülhetnek azok az emberek, akik tudják ugyan, hogy Isten Jézus Krisztus által az üdvösség szükséges intézményének alapította meg a katolikus Egyházat, megsem akarnak belépni oda vagy megmaradni benne."


(3.paprgafus 846.pont)


2020. nov. 4. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Igen, csak ennek az idézett a pontnak a felét kihagytad, amiben benne van a lényeg, hogy miért...

Meg ugyanígy ezzel összefüggésben a következő pontot is:

"847 Ez a megállapítás nem vonatkozik azokra, akik saját hibájukon kívül nem ismerik Krisztust és Egyházát: "Akik ugyanis Krisztus evangéliumát és az ő Egyházát önhibájukon kívül nem ismerik, de őszinte szívvel keresik Istent, és a kegyelem hatására teljesítik a lelkiismeretük szavában fölismert akaratát, elnyerhetik az örök üdvösséget."


Egy református nem feltétlenül tudja, hogy "hogy Isten Jézus Krisztus által az üdvösség szükséges intézményének alapította meg a katolikus Egyházat". Ahogy azt sem, hogy az Egyház Krisztus Titokzatos Teste, ezért lehet az üdvösség eszköze - sőt egyetlen eszköze. Ezer oka lehet, ami miatt ezt ő nem tudja, rosszul érzelmezi, stb. önhibáján kívül és csak püspököket, meg pápát lát, akik nyilván fontosak, de az egyháztan és az egyházfogalom ennél azért sokkal összetettebb.

2020. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Református vagyok, de véleményem szerint az átlagnál jobban ismerem a teológiát. Katolikus teológiával kapcsolatban tévedhetek, ha butaságot mondok, javítsatok ki!


A katolikusok szerint egy ateista vagy egy teljesen más vallású is üdvözülhet, ha a rendelkezésére álló teológiai ismeretek és az Isten által kapott lelkiismeret alapján olyan életet él, és mindenkinek az Istenhez legközelebb álló életet "kötelessége" kihozni a sajátjából. (Egy maori bennszülöttnek teológiai ismeretei nincsenek, lelkiismerete viszont van.)


Szerintem ezt a szöveget úgy kell értelmezni, hogy "akik TUDJÁK", hogy a katolikus egyház az "igazi". Egy református viszont úgy tudja, hogy nem a katolikus egyház az igazi.

2020. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében ugyanazt írtam mint az #1-es, csak amikor elkezdtem írni, még nem olvastam az ő válaszát.
2020. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet senki nem mond, aki keresztény.
2020. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
A katolikus felekezet az egyik "legengedékenyebb" e téren, mert a katolikusok szerint egy átlag ateistának is van esélye üdvözülni. Ezt a legtöbb protestáns felekezet nem fogadja el.
2020. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Én azt üdvözlök akit csak akarok. Pedig komcsi vagyok. Nah ehhez mit szóltok álszent fazekasok? 🤔🙃🎅💋
2021. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tgt ***** válasza:
A "katolikus" az egyetemes kereszténységet jelenti, melynek része a Református Egyház is, és nem a Római Katolikus Egyházat.
2021. dec. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!