Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég az ha valaki olvassa a...

Elég az ha valaki olvassa a bibliát? Vagy feltétlen szükséges egy felekezethez tartoznia valakinek hogy keresztény legyen?

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 17:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus a Szent szellemmel véste az emberi szívbe a törvényt,"


Tévedsz. Jézus mindig is tekintélyként tekintet Atyja szavára, amit Isten a szellemével iratott. A szellemével alapitotta a gyülekzeteteket, aminek Ő a feje, és irányitója, hogy egységesen vezesse azokat akik elfogadják Isten uralmát, és Krisztus vezetését.

az örök élet Jézus főpapi imája alapján, Az Atyja megismerése, és Jézus megismerésének feltétele. Valamint hogy megtartsák Jézus parancsait.


Jézus az utolsó napokra vonatkozóan határozottan kijelentette, hogy kiválaszt némelyeket, akik szellemileg egységben adják ki Isten nyájának a szellemieket, hogy betartsák, és betartassák Jézus parancsait. Ezek pedig leirásra kerültek, amit rendszeresen tanulmányozni kell, és átkell ültetni a gyakorlatba.

(Máté 24:45–47) 45 Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik az eledelüket a kellő időben? 46 Boldog ez a rabszolga, ha az ura ilyen munkában találja őt, amikor eljön! 47 Biztosak lehettek benne, hogy mindene fölé kinevezi.

(Máté 28:19, 20) . . ., 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”


Jézus támogatást nyujt azoknak akiknek ezt a feladatot kiadta. Egészen addig, mig át nem veszi a hatalmat a Messiási királysága által

2020. nov. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem hogy kell a Bibliát használni. A lelkiismeret művelete már el van végezve az emberen. Tudom hogy nehéz mindennap lelkiismeretesen élni és cselekedni, sőt lehetetlen, de a Szent könyv nélkül is lehet rá törekedni. És kell is. Én nem hiszem azt hogy aki mindennap bibliát tart a kezében, az jobb ember lenne mint aki sosem.
2020. nov. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az baj. akkor nem "hallod", nem érted Isten szavát, és nem vagy Jézus vezetése alatt. Jézus abszolút igazságnak Isten szavát nevezte. Amit Ő maga eledelnek tekinett, és abból táplálkozott.

Ellenben a próféciák, amiket Jézus elmondott, hamisak lennének. Márpedig Ő kinevezett embereket a nyáj begyűjtésére, és vezetésére.

A juhok, nem kóricálnak egyedül a világban, hanem akkor vannak védve, ha a többi juhocska között vannak és védik egymást.

Igy

TE védtelen vagy, és nem is tudod mit kell tenned, hogy helyes imádatot mutass be Istennek.

A szellemi eledelt pedig kiosztják, Te pedig nem vagy ott.

2020. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a mást gondolunk a vallásról. Szerintem az amit Jézus tanít, az nem vallás hanem egy erkölcsi szellemiség.

Az hogy magáról az Isten létezéséről mit gondolok, az már más tészta. Nagyon nem azt amit a biblia tanít.

2020. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

"A kereszténység első 3 évszázadában mit csináltak a keresztények? Hiszen akkor még nem létezett Biblia."

VAlóban? Az ószövetség létezett, minden hívő ismerte, és az újszövetségi levelek is az első századig keletkeztek és minden hívő olvasta őket + az evangéliumokat is megírták addigra, tehát létezett a Biblia.


"Elég az ha valaki olvassa a bibliát?"

Elég

2020. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 tgt ***** válasza:
Ha keresztény akarsz lenni, mindenképpen olvasd el a Bibliát, a teljes Ó- és Újszövetséget. Olvass értelmezéseket, magyarázatokat a Bibliához, lehetőleg ne egyházi kiadványokat, hanem filozófusok, történészek, bibliatudósok írásait. Nem szükséges felekezethez tartoznod, csak ha úgy akarod.
2020. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Az ószövetség létezett, minden hívő ismerte, és az újszövetségi levelek is az első századig keletkeztek és minden hívő olvasta őket + az evangéliumokat is megírták addigra, tehát létezett a Biblia."

Hogy olvasta minden hívő, ha az emberek 99%-a olvasni se tudott? Hogy olvasta minden hívő, ha még nem létezett könyvnyomtatás és alig pár példánya volt ezeknek elérhető?

Az evangéliumok természetesen ekkor már léteztek, de az Újszövetség nem volt összerakva. Attól, hogy léteztek már a mai Biblia könyvei, s többek közt ezeket is olvastak (illetve még sok más írást is, amik nem kerültek bele, pl Hermász, Didakhé, Jakab protoevangéliuma, stb...), a Biblia maga nem létezett.

2020. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Felekezet már egyház. Az pedig istenkáromló. Nem olvasni, hanem érteni és követni kell a bibliát.
2020. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!