Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van arra esély hogy a katoliku...

Van arra esély hogy a katolikus egyház elfogadja annyira a melegeket hogy ők is házasodhassanak templomban?

Figyelt kérdés
2020. nov. 15. 17:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%
Ha ez a pápa marad még sokáig,akkor igen.
2020. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Az már nem a katolikus egyház lesz, csak egy szekta.
2020. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%
Én tengerparti esküvőt szeretnék egy trópusi szigeten, így mindegy nekem. De remélem aki templomit akar, annak majd összejön a közeljövőben.
2020. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%
Van.
2020. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%
Nincs, mert az ellentétes lenne a Szentírással. De szerintem már jelenleg is sokat javult a melegek megítélése, viszont vannak olyan dolgok, amik nem megváltoztathatók. Ez egy ilyen.
2020. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Nincs, ez azonnal egyházszakadáshoz vezetne, de amúgy is annyira alapvető a házasság feltételrendszere a keresztény hagyományban, hogy nem tudod anélkül megkérdőjelezni, hogy ne kérdőjeleznél meg vele mindent egészen odáig, hogy "szeresd felebarátod".


Én amúgy továbbra is azt mondom, hogy szeretni a másik embert tök jó dolog. Az, hogy egy férfi szeret egy másik férfit, nem bűn, hanem erény, mert a szeretet egy isteni erény. De hajlamokból identitáskérdést faragni nem helyes. Kicsit úgy érzem, hogy ez olyan, mint azt mondani, hogy én nem szeretem a kenyeret, de szeretem a csokoládét, úgyhogy lehessen csokoládéval is áldozni/úrvacsorát venni. Az, hogy a házasság férfi és nő között köttetik, fontos oka van, nem csak annyi, hogy valakik régen ezt csak így kitalálták. Még a homoszexualitásra történelmileg nyitottabb kultúrákban (antik görög-római, vagy mondjuk a japán) sem létezett azonos neműek házassága.


Lehet, hogy valamiképp meg kell haladnunk régi normákat, de nem hiszem, hogy azon az áron, hogy tűzre vetjük őket, hanem hogy valamiképp integráljuk. Én nem vagyok a meleg párok boldogsága ellen, de ha ezt a kérdést valaha is meg akarjuk válaszolni, akkor előbb meg kell válaszolnunk azt a kérdést, hogy miért fontos egyáltalán a házasság.

2020. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%

Olvasva a válaszokat, megrenditett ez a hozzáállás.

Isten szentségét, és törvényét sárral tapossák, és olyasmit várnak egyházaktól, emberektől, amit soha nem fog Isten megengedni, és megbocsátani.


Saját magatokat csapjátok be, és ez sajnálatos. Ahelyett hogy küzdenétek a heéyes útért, a lelkiismereteteket elaltva hazudtok magatoknak.

2020. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%
Nos, úgy hallottam, - bár nem tudom, mennyi benne az igazság -, hogy a Katolikus Egyházban bőven vannak melegek, akik könnyedén feloldozzák egymást, mivel egy kis pederasztia, vagy pedofília nem sok vizet zavar náluk, ha ez igaz, akkor csak annyi kell, hogy a hívek között is megszaporodjon a számuk a jelenleginél többre, akkor van esélye.
2020. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

ma 16:48

Társulj, s akkor már veled eggyel több ilyen pedo lesz.

2020. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
47%

@9

Most miért mondsz ilyeneket nekem? Én egy teljesen átlagos, konzervatív hetero nem katolikus férfi vagyok és egyáltalán nem tehetek róla, ha ilyeneket hallani a Katolikus Egyházról - vagy talán Te nem olvastál ilyeneket róluk?

2020. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!