Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus nagyképű volt, emberfele...

Jézus nagyképű volt, emberfelettinek gondolta magát?

Figyelt kérdés

Mi az hogy valaki ítélkezik emberek fölött?


Milyen alapon ítéli meg hogy kinek mit kellene csinálnia?


Meg hogy ki jó és a rossz?


Meg Ő “tanító”... Ez már eleve nagyképűséget, felsőbbrendűségét sugall.



2020. nov. 20. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Minden egészséges ember szereti magát. Ha azt mondom, hogy ne edd meg a kutyámat, akkor nem nagyképű vagyok. (egyébként nincs kutyám).
2020. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem Ő egy Pártus herceg volt és akkori bűnökért a zsidókat okolta,igaza volt de erősebbek voltak a zsidók és keresztfára került megölték .

Azóta,van ez a mondás vére rajtunk és fiainkon .

2020. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Szia,

Jó volna előbb elolvasnod az Újszövetségből legalább 1 könyvet, pl. Máté evangéliumát, az elejétől a végéig...

az írásodból arra lehet következtetni, hogy nem olvastad el..

Isten áldjon!

2020. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Jézus megmosta a tanítványai lábát. Ezt nagyképű emberek nem teszik.
2020. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BGB ***** válasza:
72%

Pont a kérdés fordítottja az igaz !!


Jézus annak ellenére, hogy ember feletti képességekkel és hatalommal rendelkezett nem volt nagyképű.


Jézus ha azt mondta a 3 napos halottnak, hogy jöjj ki a sírodból, akkor az kijött, ha azt mondta a bénának, hogy kellj fel és járj akkor az felkelt és járt.


Ennek ellenére:


"Máté 11:29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok:"


Annak ellenére hogy Isten erejét (Lelkét) tudta használni, nem volt versengő (civakodó, vitatkozó), lármázó (nagyképű hangoskodó) mint ahogy Ézsaiás próféta évszázadokkal előtte megjövendölte Milyen messiást fog küldeni Isten az embereknek,


Ézs 42:1 Íme az én szolgám, akit gyámolítok, az én választottam, akit szívem kedvel, lelkemet adtam ő belé, törvényt beszél a népeknek.

Ézs 42:2 Nem kiált és nem lármáz, és nem hallatja szavát az utcán.

Ézs 42:3 Megrepedt nádat nem tör el, a pislogó gyertya belet nem oltja ki, a törvényt igazán jelenti meg.

2020. nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Ez abból is látszik, amiket tett illetve mondott. Volt amikor a törvény betartásáért megmondta a leprásnak, hogy a tisztulásáért, mutasson be áldozatot, illetve hogy a meggyógyitott ne hiresztelje el, a gyógyulása körülményeit. Volt aki "Jó mesternek" nevezte, és visszautasitotta a jó kifejezést, mint jelzőt, ami kizárólag az Atyját illeti.

Egy alkalommal királlyá akarták tenni az emberek, amikor Jeruzsálembe ment, Ő azonban elzárkózott ettől.

2020. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt hinni, hogy jobb ember vagy mint Jézus volt, na az a nagyképűség.
2020. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A legnagyobb legyen olyan, mintha a legkisebb volna, az elöljáró pedig mintha szolga volna."

Gondolom ez is nagyképűség jele.

"Aki megalázza magát, felmagasztaltatik."

2020. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!