Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha megölnek és az úgynevezett...

Ha megölnek és az úgynevezett "pokolban" feltámasztanak, az végleges büntetés vagy van kiút?

Figyelt kérdés

Miután semmilyen tettemért nem tudok felelősséget vállalni azon logikai oknál fogva, hogy bármilyen cselekedetemet mások rám gyakorolt cselekedete, hatása váltotta ki, tehát én csak egy közbenső láncszeme vagyok a világ végtelen eseményláncolatának.


Ha engem megtévesztéssel, befolyásolással, olyan technikákkal "vezéreltek és vezérelnek" amiről tudomásom korábban nem volt, vagy ha volt azt ártó szándékkal nem alkalmaztam senki ellen, akkor logikusan, igazságosan az én véleményem szerint nem lehetek felelős semmiért. Amennyiben ez elfogadható logikai érvelés akkor viszlát nem étező bűntudat.


Bűntudatom nincs, emberi érzéseim vannak. Pszichopátia kizárva.

Ezzel JC is egyetértene szerintem.



#jeez #napiJC
2020. nov. 23. 11:07
 1/6 A kérdező kommentje:
*akkor viszlát nem létező bűntudat.
2020. nov. 23. 11:08
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Mindenkinek van egy őrangyala, javaslom hogy kezdj el vele beszélgetni, mi az a bűn.. ami nyugalmat ad az tőle jön, ami viszont előbb-utóbb csak nyugtalanít az a démonoktól jön.. hallgass a lelkiismeretre..

nem biztos, hogy jön azonnal gondolat/válasz, de ha kitartó vagy akkor segítség jönni fog..

Isten áldjon meg!

2020. nov. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Miután semmilyen tettemért nem tudok felelősséget vállalni azon logikai oknál fogva, hogy bármilyen cselekedetemet mások rám gyakorolt cselekedete, hatása váltotta ki, tehát én csak egy közbenső láncszeme vagyok a világ végtelen eseményláncolatának."


Bizonyítsd! Ha már szóba hoztad a logikát. Ugyanis a logika megköveteli a bizonyítást is


"Ha engem megtévesztéssel, befolyásolással, olyan technikákkal "vezéreltek és vezérelnek" amiről tudomásom korábban nem volt, vagy ha volt azt ártó szándékkal nem alkalmaztam senki ellen, akkor logikusan, igazságosan az én véleményem szerint nem lehetek felelős semmiért."

Ez sem így van. Lehet, h megtévesztenek, de a bűn cselekedetére nem tud rávenni senki. Plusz a világban rengeteg az elleninformáció, amivel kiküszöbölheted a megtévesztést. Szóval logikailag igencsak felelsz a tetteidért.

2020. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 'felelősség' szó jelentését beszéld át a szüleiddel! Érdemes ezt 6-8 évesen már megtanulni, és folyamatosan gyakorolni a tanultakat, nálad ez úgy tűnik kimaradt. Nem baj, pótold be a saját érdekedben, ha jót akarsz magadnak. Bele se merek gondolni, mi lesz veled ha majd serdülni kezdesz, és közelítesz a lányokhoz...
2020. nov. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem beszéltem a nememről, magadból indulsz-e ki? Tehát ffi vagy-e. Serdülésről beszélsz, miért? Semmi köze a témához.


Mit kell azon bizonyítani, hogy ha én nulla fogalomkészlettel megszületek, és az agyamba minden információ, fogalom később kívülről kerül be, tehát a világ természetes és mesterséges dolgai és annak szóbeli fogalmai, és én azok alapján az információk alapján fogok gondolkodni és cselekedni, akkor teljesen egyértelmű, hogy az ilyen módon programozott vagy másszóval tanított, nevelt énem cselekedetének forrása nem én vagyok, hanem a rajtam kívül lévő világ én általam megtapasztalt minden eleme, tehát következésképpen a félrenevelésemből akár szándékos akár nem szándékos nevelésemből fakadó mindennemű cselekedetemért felelősséggel nem tartozhatom.


Mindezt nem jogi értelemben természetesen, hiszen a jog egy mesterséges tőkéletlen dolog. Ember által alkotott néha téveszméken alapuló, ideig-óráig igazságosnak tűnő kikényszerített, másokra rákényszerített pillanatnyi-kényszer-közelfogadottású mindig felülíródó rendelkezéshalmaz.


Másként fogalmazva, ha akármelyik állam jogrendszerébe születek bele, és az az adott állam képtelen én körém olyan társadalmat szervezni, építeni, mely társadalom engem tökéletességre nevel és sarkall, akkor azon állam engem soha nem vádolhat meg semmivel Pilátus módjára, sem nem ítélhet el.


Bármit teszek, azért az adott államnak kell felelősséget vállalnia. Még ha világháborúig sodródik is egy semmirekellő probléma miatt egy adott nemzetállam.

2021. aug. 22. 23:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismétlem, ha serdülni kezdesz majd (most még előtte lehetsz), és közelítesz a másik nemhez, pláne ha lány vagy...

Nem lehet egyszerű a körülötted élőknek! Anyukádnak volna mit bepótolnia, mutasd meg neki ezt a kérdésedet, tudni fogja miről van szó.

2021. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!