Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez az ének és ez a vonulás...

Ez az ének és ez a vonulás nem olyan mintha egy titkos szekta lenne?

Figyelt kérdés

Szerintem simán elmehet ez a felvétel egy amerikai filmben mint egy titkos szekta


[link]


2020. nov. 25. 16:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2020. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Azért szektások nincsenek ilyen sokan... :D

Egyébként nem, nem tűnik annak, aki rendelkezik egy minimális latin tudással és általános műveltséggel.

Gyönyörű egyébként a Mindenszentek Litániája és a Sixtus-kápolna és a bevezető folyosó.

2020. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
17%

Elgondolkodtam azon, hogy vajon az első keresztények, és az apostolok, csináltak-e ilyesmit?

Kerestem a Bibliában erről, de sehol nem találtam.

Viszont olvastam, hogy amikor a Tanitványok a keresztények összegyültek egy helyre, ott az oktatások beszélgetések előtt, elénekeltek egy Istent disőitő Éneket, imádkoztak, és elkezdték az irások értelmezését megbeszélni közösen.

Ebben nem csak az apostolok vettek részt, hanem mindenki. Bár a Férfiak tanithattak, de asz asszonyok is kifejezhették a hitüket, hogy mennyire elfogadják azt, amit tanitottak nekik.

2020. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
20%
utolsó ez az apostoli eredeti bibliai hit...
2020. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

Mitől lenne olyan, mint egy szekta? Nem, nagyon szép és felemelő szerintem.


#3

Szerinted itt kit dicsőítő éneket énekelnek? Egyébként az Ószövetségben lehetne találni hasonlókat, de ti nem ismeritek sajnos a Bibliát, csak az őrtornyot.

2020. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Az amerikai filmek "titkos szekta" toposz ábrázolása sokat merít a katolikus hagyományból. Ennek kulturális okai vannak, azt az országot puritánok alapították, és hát elég sok téveszmét megörököltek a katolicizmusról.
2020. nov. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
28%
ez katolikus szekta konklávé
2020. nov. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

"Elgondolkodtam azon, hogy vajon az első keresztények, és az apostolok, csináltak-e ilyesmit?

Kerestem a Bibliában erről, de sehol nem találtam."


Az angol WC használatáról sem sokat fogsz találni a Bibliában.

Egyébként meg fogsz lepődni, de a katolikus keresztény liturgia elég sokmindent átemelt abból a zsidó liturgikus hagyományból, amit az apostolok is gyakoroltak. Pl. az imák, áldások recitálását a zsidó szertartásból merítették. Vagy maga a szentmise felépítése: olvasmány, majd zsoltár éneklés, a zsidóknál prófétai írások - a keresztényeknél ez az evangélium, majd ezek elolvasása után valaki beszédet mondott a zsidók közül. Ez a keresztényeknél a prédikáció. Az Úr Jézus is a zsinagógában ekkor tanította az ottlévőket.

2020. nov. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

A vonulásokat a római katolikusok a Római Birodalom császári ünnepléséből vették át, nem pedig a keresztény apostoloktól. A ruházat is a római császári udvarból származik. Jézus apostolai nem hordtak halsüveget. Ez egy római irányzat, római felekezet, római sajátosságokkal, ez valóban eltérés a Bibliában szereplő apostolok viselkedéséhez képest. Persze le akarták nyomni mindenki torkán a középkorban a vallási elképzeléseiket, de ma már vallásszabadság van hála Istennek, lehet véleményt mondani róluk szabadon.

Természetesen nem követelmény, hogy minden keresztény a Jézus korában divatos ruhákban járjon, szerintem lehet ebben rugalmasabbnak lenni. Ezek itt nekem túlontúl a külsőségekre figyelnek, bohócruhások társasága. Farsang van, vagy mi? Minek ez a sok bohócruha? Persze megértem, hogy sokan szeretik a külsőségeket, piros ruha, a hat törvénytelen (házasságon kívüli) gyermeket nemző IV. Sixtus pápa által festetett freskó a mennyezeten, stb. Érdekes, hogy Sixtus egyik gyermeke a hatból a lánytestvérével való szerelmi kapcsolatból származik.


[link]

2020. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
uristen mivan?!?
2020. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!