Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet egy magát kereszt...

Hogyan lehet egy magát kereszténynek valló ember antiszemita?

Figyelt kérdés
Az ószövetségi próféták is zsidók voltak, ahogy Szent János és Jézus is és a korai keresztények is áttért zsidók voltak.

2020. nov. 30. 03:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
2020. dec. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Dongaben ***** válasza:
82%
Ennek az az oka, hogy a vallást csak a saját céljaik elérésére használták fel az uralmon lévők... És, mint tudjuk: " A történelmet a győztesek írják...". A kereszténység egyik "bástyája", Spanyolország, ahol a legtöbb antiszemita tevékenység folyt anno, de ezt annyira nem népszerűsítik.A zsidóknál volt a pénz, és ez kellett mindenkimek...:( Nincs köze valláshoz a kérdésnek.
2020. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja"

János 8:44


Tudom a te dolgaidat és nyomorúságodat és szegénységedet (de gazdag vagy), és azoknak káromkodását, a kik azt mondják, hogy ők zsidók, és nem azok, hanem a Sátán zsinagógája


Jelenések 2:9


Ezeknek köze lehet hozzá.

2020. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve látott dokumentumfilm-félében Szili Katalin nyilatkozott...a maga kereszténységéről, templomokról őrzött emlékeiről...én meg néztem ki a fejemből!

Filóztam, ő pl. hogyan tudta csak egyetlen pillanatig is összeegyeztetni a papokat is gyilkoló, a kereszténységet IS mindmáig üldőző, gyűlölő, véres kezű MSZMP "átmentését" a maga által megvallott felfogásával?

Egy értelmes, tanult asszony! Hogyan tudott annyira meghasonlani, hogy egy olyan antiszemita pártnak, és a további antiszemitákat ezerrel támogató MSZPnek nemhogy tagja, de egyik ALAPÍTÓ (!) tagjává lett? Egyszerűen képtelen vagyok összeegyeztetni, mi lehetett a mozgató rugó.

Talán megfenyegették, kényszerítették? Nem hiszem. De akkor hogyan, miért ?


Ez nemrég annak kapcsán ugrott be, hogy haldoklik a házban egy özvegy,

akire majd 3 éve rajtam kívül más nem nyitja rá az ajtót. A legközelebbi rokonai

sem, nemhogy... Na, ő, a régebben MSZP-s (jelenleg DK-s) szomszédom olyan szintre vitte a gyűlöletet, a "zsidózást", hogy a volt MSZPseken, DKsokon,

zsidózó, vért kívánó, magyargyűlölő Jobbikosokon is túltett.

Hétvégeken pedig példamutató keresztény. A Bibliában írtakat betű szerint ismerő, templomi miséket is látogató ember. Jelen volt minden nagyobb zarándoklaton, Lourdes-ból hozott szentelt vizet, könnyes áhítattal hallgatta Ferenc pápát, Mariazellbe, Međugorjébe szinte "hazajárt"... Kb. ennyi volt tudható róla. Meg az, hogy kőgazdag, valami ÁVH-s tótumfaktum volt a férje, abból az érából a nyugdíj.


Arra az elkeserítő eredményre jutottam, hogy bár nem vagyok agyturkász,

mégis meglepne, ha kiderülne, hogy nem súlyos pszichiátriai eset. Totál horror!


És nagyon sajnálom őt. A többi lakó kerüli, csak a primitív proli megnyilvánulásait ismerik. Persze, még nem hallották őt , ahogyan és amilyen magas szinten magyar irodalomról, néprajzról, történelemről, úti élményeiről mesél.


Lakógyűlésen egy, a ház felújítását érintő vita során kiálltam mellette.

Egyszerűen egyezett a véleményünk, semmi több. Talán ennek kapcsán,

nem tudom, de kattant benne valami és a bizalmába fogadott.

Felfedte másik, rejtegetett énjét...és a padlón koppant az állam!

Még nem kínált székkel, amikor én már leültem a döbbenettől.

És 2 hosszú éve képtelen vagyok magamhoz térni! Máig azt mondom,

valaki ébresszen fel, mert ez nem lehet valóság, ilyesmi nem létezhet!


Olyan úti beszámolókat osztott meg, hogy eleinte az volt az első benyomásom,

talán jobban ismeri Efezust, Betlehemet, Názáretet, Magdalát, Naim városát, mint

a magyar fővárost. A Szentföld és a keleti kereszténység szinte minden zugáról ismerettel bír: ahová el nem juthatott, arról olvasott, filmeket gyűjtött, később előadásokat hallgatott... elkeserítő, mi hasznos tudás és ismeret veszik el

hónapokon belül!

Nem tudom, a 74 négyzetméteres lakás hány légköbméterét foglalja könyv,

és CD, de hogy a két és fél szobának szinte minden falát, mennyezettől padlóig,

az biztos. Számozottak, dedikáltak, reprintek, 140éves könyvek.

Semmi "akadémiai", meg "egyetemi",meg "PhD", meg "disszertáció", meg mittudoménmi. Semmi "túl tudományos", meg "emészthetetlen". Csak olyasmi,

amit a még magasabb iskolákat nem végzett ember is érthet, ha a téma valóban

az érdeklődési körébe tartozik és nagyon akarja azt érteni. A "tűrt", "tiltott" könyvek tömege. Irredenta-revizionista irodalom...

Orbán Balázs mellett Benedek Elek, Wass Albert,Tormay Cécile, Nyírő József, Kós Károly, Tamási Áron, Reményik Sándor, Márai Sándor....Mindszenty József,

Prohászka Ottokár, és egy csomó más "tiltott", amik rejtegetéséért akár halál is járt.

Balassi, Ady, Babits, Kosztolányi...magyaroktól minden és bármi, amit el tudtok képzelni.

És amit nem. Arvisura, Friedrich Klára, rovásírásos Újszövetség...

Útleírásokon, térképeken, életrajzokon át a világtörténelemig.

A Világirodalom Remekei, és csomó egyéb azon "1001 könyv"közül, "amit érdemes elolvasni, mielőtt meghalunk" Konrad Lorenztől David Attenborough-ig.

Marlowe, Shakespeare..... Galilei, Kant, Rousseau, Jung, Einstein....

Vergilius, Ovidius, Horatius..... Arisztotelész, Platón, Homérosz....

Szótárak, lexikonok, enciklopédiák. Magyartól, latinon, francián át románig.

Arabtól héberig. Mint kiderült, a magyaron túl, a németet, angolt, franciát, spanyolt és a latint beszéli, de én már azon sem lepődnék meg, ha arámi nyelven is tudja

a Miatyánkot. Szerintem legalább 30 nyelvhez szótár, segédkönyv.

Hogy hobbiból gyűjti, vagy valami több van mögötte? Nem tudom.

Kérdeztem, miért? A legfelülírhatalanabb indokot kaptam: "mert érdekelt".

Ennyi.

A Kommunista Párt kiáltványa, Marx-Engels és Lenin-összesen, Rosenfeld Mátyáson, Csermaneken, Hornon túl egészen Horthy Miklós életén, a Kommunizmus fekete könyvén át a Vizsolyi biblia reprint kiadásáig minden megfér. Egy nyitott, érdeklődő, tanulni kész ember és eszméletlen sok pénz esetén ez indokolt. Ha mindezeket pl. történelem részeként, "alapműveltséghez tartozóként", őt érdeklő írásokként ismer

el: szerintem teljesen oké.


De hogy a rózsafüzér, Szűz Mária szobra és a Pietà másolata mellett megfér a

"kiváló dolgozó" érdemérem vörös csillaga és a párttagsági könyvecske?

A falon a Házi Áldás és "Jézus Szentséges Szíve" mellett a Tanácsköztársaság plakátjai? Szóval, több, gyomorforgató! Gondolkodtam, talán pont ez volt a cél? Mindenesetre eddig sem kérdeztem rá, eztán sem fogok. Úgy vélem, a kommunizmus és a volt férje áldozata. Hogy tönkretették, az (most már halál) biztos.

Szerintem a legsúlyosabb pszichiátriai esetek egyike, a viselkedését mással nem tudom magyarázni.

Hét közben tüntetések, kiállás minden kereszténygyűlölő és antiszemita felfogás és képviselői mellett. Hétvégeken és zarándoklatok idején Jézus tanításai szerint élő, példát mutató buzgó keresztény... Aki egyidőben képes a következő gyurcsány-tüntikére éppúgy készülni, mint Jézus születésének, vagy feltámadásának ünnepére, ott nagy baj van. Ahol ilyen szinten megfér a legtaplóbb antiszemita éhes proletár a művelt, keresztény magyarral, ott szerintem nincs "épelméjű" magyarázat. Egyszerűen vagy túltesz a legprofibb kaméleon mimikrijén, és minden erőfeszítés nélkül azt az arcát mutatja, amelyiket éppen akarja. Vagy e két irány egyidejű megéléséhez brutális tudathasadás szükségeltetik. Durva horror, ahogyan "otthon" van mindkét világban,"zsinórmérték" számára mindkét "meggyőződése".

És még van néhány hónapja "ideát". Dráma, tragédia a köbön.

Jómagam a "nyóc elemimmel" ugyan meg nem állapíthatom, mi a tényállás, tulajdonképpen ki (volt) ez a nő. De hogy többet tanultam tőle, mint a suliban,

az biztos.

Ti értitek az ilyen embert? Mert én még Szili Katalint sem...

2021. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Mansour ***** válasza:
100%
A 20. századi magyar történelem esszenciája egy személyben. Nem csoda, hogy meghasonlott és hogy "pszichiátriai eset"... Tényleg szomorú.
2021. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Fideszesek is magukat annak hazudják, aztán közben a negatív polaritást szolgálják, istenkáromlók magas szinten.
2021. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2022. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!