Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem tekintett...

Isten miért nem tekintett mindenkit egyenlőnek ? Folyton a szeretetről beszél, meg hogy nem személyválogató, mégis sokan vannak, akik eleve hátrébb indulnak a rajtvonalról.

Figyelt kérdés
Itt a veleszületett betegségekre gondolok, pl Down-kór, vagy genetikai rendellenességek, aki vaknak, vagy süketnek születik. Nekik sokkal nehezebb az Életben küzdeni, sokkal nehezebb feltételekkel. Van, aki szerető családba születik, van aki árvaházban nő fel. Egy eleve kedvező körülmények közé született valakinek ( pénzes szülők) nem nehéz érvényesülni. Miért várja el Isten mindenkitől ugyanazt, miért van mindenkire ugyanaz a mérce és elvárásrendszer szabva, ha ennyire különbözőek vagyunk ?

2020. nov. 30. 07:02
1 2 3
 21/26 Mansour ***** válasza:
40%

"Amikor Jézus halálának az értéke jogilag érvénybe lép, akkor lesz a gyógyulás, feltámadás, stb."

Mert Isten jogász, vagy mi? Ez úgy hangzik, mintha Isten valami tőle függetlenül meghatározott jogszabályoknak lenne kénytelen alávetni magát.

2020. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
44%

20


Értem, és valahol igazad van. Nem is ebben az értelemben írtam a gondolataimat. Azonban sajnos, Mi vajmi keveset tehetünk értük, de amit lehet megteszünk. DE a jövőjükkel kapcsolatban írtam, hogy nem a Mi feladatunk törődni a megmentésükkel.

2020. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
59%

21


Bizonyos értelemben "jogi" az elrendezés.

Az első ember a törvényt megszegte, tehát jogilag a halál büntetés jogos volt, még sem azonnal hajtotta végre, hanem idővel megöregedtek, és meghaltak. Nem maradhattak örök életűek.


Jézus megváltó halála is megtörtént. Még sincs megszüntetve a betegség, halál, stb. Vagy is még nincs érvényben.

Talán igy érthetőbb.

2020. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Mansour ***** válasza:

"DE a jövőjükkel kapcsolatban írtam, hogy nem a Mi feladatunk törődni a megmentésükkel."

Ezzel így egyetértek.


"Talán igy érthetőbb."

Igen, értem, csak nem értek egyet ezzel a felfogással.

2020. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Sajnálom.
2020. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Isten minden embert egyformán értékesnek tart, hiszen mindenkit a saját képre teremtett.

Jézus minden emberért meghalt, nem csak egyesekért, ez is azt bizonyítja, hogy Istennek mindenki fontos.

2020. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!