Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten nem személyválogató,...

Ha Isten nem személyválogató, akkor ez miért van?

Figyelt kérdés
A barátnőm sosem készül fel rendesen a vizsgáira, nem tanulja meg az összes tételt mégis mindig 5-öst kap. Azt mondta, hogy azért van, mert Isten látja, hogy ő csak azért nem tanul, mert ideges, és ezért segít neki 5-öst kapni minden vizsgán. Én viszont mindig becsületesen felkészülök minden vizsgámra, megtanulok mindent meg imádkozom vizsga előtt és sokszor azt a tételt húzom ki, amit a legkevésbé tudok. A diplomám is csak 4-es lett, ami miatt nagyon csalódott vagyok. Ha ez tényleg így működik, ahogy ő mondta, akkor miért nem működik mindenkinél, miért csak bizonyos embereknek segít Isten a vizsgáknál? Vagy azért van, mert a barátnőm hitoktatónak készül, és a hitoktatókat jobban szereti, mint azokat, akik világi pályára készülnek? A Biblia szerint nem személyválogató. Vagy elképzelhető, hogy őt nem is Isten segíti, hanem a Sátán kísérti folyamatosan? Valahogy sántít ez, hogy miért csak neki segítene Isten így, mert ilyet még mástól sem hallottam.

2020. júl. 16. 00:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

*A barátnőm sosem készül fel rendesen a vizsgáira, nem tanulja meg az összes tételt mégis mindig 5-öst kap.


Hogy is képzeled, hogy tanulna, áh ugyan :DD

2020. júl. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
9%

1+ *Ha ez tényleg így működik, ahogy ő mondta, akkor miért nem működik mindenkinél,


Mert van aki Isten népe, és van aki nem.

2020. júl. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
49%

Elsősorban nem szabad stresszelni és rágódni, főleg nem ilyen dolgok miatt. Értem, hogy fontos a tanulás ha van egy álmod, de az egészséged jobban számít és nem lehet mindig csak a jövőben élni, szükség van a szép pillanatokra, bármiben is találod meg azt....

A te személyiséged, értéked, vagy tudásod nem a számoktól függ!


Próbálj meg kikapcsolódni kicsit. Itt egy jó anime: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

2020. júl. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem Isten nem ilyen dolgokkal foglalkozik. Én legalábbis nem tudom elképzelni.


3/3 Jézus 666

Tőled már régóta meg akarom kérdezni, te amúgy az ördög vagy?

2020. júl. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%

4 *Szerintem Isten nem ilyen dolgokkal foglalkozik. Én legalábbis nem tudom elképzelni.


A kemény munkát Isten megáldja, és gondja van mindenkire aki hozzátartozik.

2020. júl. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%
Nem :D De tudnék az lenni...
2020. júl. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Mert van, aki Isten népe és van, aki nem az" nem értem, akkor ő az, mert hitoktató lesz, én meg nem, mert világi pályára készülök?


"A kemény munkát Isten megáldja": tehát akkor nem az a kemény munka, hogy valaki mindent megtanul és becsületesen felkészült, hanem az, ha valaki megtanul kb csak 2-3 tételt a 30-ból?

2020. júl. 16. 01:25
 8/30 anonim ***** válasza:
11%

*"Mert van, aki Isten népe és van, aki nem az" nem értem, akkor ő az, mert hitoktató lesz, én meg nem, mert világi pályára készülök?


Az, hogy a világ hitoktatónak mond valamit egy dolog, az meg egy másik, hogy Isten kit ismer el.



"A kemény munkát Isten megáldja": tehát akkor nem az a kemény munka, hogy valaki mindent megtanul és becsületesen felkészült, hanem az, ha valaki megtanul kb csak 2-3 tételt a 30-ból?


Azt hiszed, hogy 2-3 tétel-bizonyára magadból indulsz ki. Színkitűnő érettségihez az összeset megszokták tanulni:D

2020. júl. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

Isten, mint ahogy másban sem, nem kivételez ilyesmiben senkit. Lehet, hogy vannak olyan tételek, amiket elég volt neki az órán megfigyelni, és ott megértette, mig más tételekben gyengébb, és azokra jobban fókuszálnia kell.


Velem is előfordult, hogy némely dolgot már az elsőre jobban megértettem, mig mások "50x" elolovasták, mire megtanulták. És forditva is.

Isten mindenkinek a szorgalmát megáldja, ha kérik, hogy segitsen emlékezni fontos dolgokra.

Jézus sem kizárólag az Izraelitákat részesitette előnybe más néphez mérten, ha látott bennük lehetőséget.

2020. júl. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Akkor engem nem ismer el? :( Mit tegyek akkor hogy elismerjen? Én is hívő vagyok, nem csak azért járok templomba, mert kell, hanem hittel megyek. Szoktam imádkozni is. Ennyi a különbség, hogy ő hitoktató lesz én meg egészségügyis.


Igen, mindig csak 2-3 tételt tanul meg, mert mindig mondja, hogy ő csak annyit tud, mert nem tanult, mert pihent és azért húzza mindig azt, amit tud, mert Isten segít neki azt kihúzni. Én meg sokszor jártam már úgy, hogy pont azt húztam, amit a legkevésbé tudtam. Nem bántást kértem, hanem válaszokat.

2020. júl. 16. 07:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!