Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szentség imádás? Ez nem...

Szentség imádás? Ez nem ütközik a 10 parancsból a 2 parancsal?

Figyelt kérdés

2020. dec. 5. 08:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Bizonytalan vagyok
25 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

A katolikus teológiában nincs olyan, hogy szentség imádás. Te tudod egyáltalán, hogy mi az a szentség?


Például a házasság, az szentség.


Olvasnivaló:


[link]

2020. dec. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
A tízparancsolat a zsidó vallás dogmája. Nekünk keresztényeknek semmi közünk hozzá.
2020. dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
1, hogyne lenne.
2020. dec. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

#2


Véleményed szembemegy az Újszövetség és Jézus tanításával, általában azok mondanak ilyet, akik nem olvasták a Bibliát.


Máté 5:17-19

A törvény magyarázata

17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.


18 Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg minden be nem teljesedik.


19 Tehát ha valaki a legkisebb parancsolatok közül akár csak egyet is eltöröl, és úgy tanítja az embereket, az a legkisebb lesz a mennyek országában; ha pedig valaki ezeket megtartja és tanítja, nagy lesz az a mennyek országában.

2020. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

#4


Abban a szentírási szakaszban Jézus feltehetően nem a 10 parancsolatról, hanem a héber kánonról beszél.


A "törvény" és a "próféták" ugyanis a héber kánon első két csoportja:


[link]


A harmadik csoportot (Írások) valószínűleg azért nem említi, mert az akkor még nyitott volt.

2020. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Miért ütközne? Egyébként nem szentség imádás, olyan tényleg nincs, hanem szentségimádás. Ha szerinted ütközik, akkor mutass rá a szentségimádás szövegeiben, hogy pontosan hol és meg lehet majd vitatni.
2020. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Az "Isten nevét hiába ne vedd!" - paranccsal? :)) Nem sűrűn, szentségimádáson imádkozni szoktunk, nem káromkodni.

Ok, tudom, hogy a bálványkészítésre gondolsz... Tekintve, hogy a szentségimádáson a jelen levő Istent imádjuk és nem tárgyakat vagy embereket, így nem bálványimádás.

2020. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom a szentek imádására gondolsz, de szerintem ütközik. Nem azért, mert én bűnösnek nevezném minden ember, aki a szentekhez imádkozik, hanem mért kéne valakit megkérni, hogy imádkozzon értünk, ha helyette magunk imádkozhatunk. Nekünk kell a Tökéleteshez fordulni és szembenézni az összes bűnünkkel és betegségünkkel. Ha valaki mást kérnék meg, hogy imádkozzon értem, bűnösért, az olyan, minta én nem mernék szembenézni azzal, hogy bűnös vagyok.
2020. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

#8

Ha valamiről gőzöd sincs, inkább ne írj butaságot. A szentségimádásnak köze sincs a szentekhez. Már csak a neve miatt se lehet, mert itt konkrétan imádás történik, ami a köztünk lakó Krisztusnak szól. De neked is azt javaslom, olvass el bármilyen szentségimádási imát.


Tessék, itt egy ilyen szöveg:

[link]


Hol van ebben bármilyen szentek imádása?

2020. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Voloka válasza:
54%

Hű, kérdező, nagy a zűrzavar a fejedben!

Nem igazán ezen a fórumon fogsz megvilágosodni, a néhány jószándékú és igaz válasz ellenére sem.

2020. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!