Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi végképp felhagyta...

Jehova Tanúi végképp felhagytak a házalással? Átváltottak aluljározásra?

Figyelt kérdés
2020. dec. 10. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak amíg a járvány tart. Azért valami előnye is van ennek a helyzetnek :)
2020. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:-)
2020. dec. 10. 22:03
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Eddig sem házaltunk. A házalás kereskedelmi tevékenységgel kapcsolatos.

A Tanúk Biblia ismeretet szeretnének megosztani, meg tanítani embereknek.


Elég szomorú, hogy a járványt előnynek nevezed, Isten királysága jó hírének terjesztésénél. Gratulálok. Nem kívánom senkinek. Vannak halottjaink sokhelyen, nem csak család tagok. Remélem Örülsz, hogy haltak meg Tanúk is a járvány miatt.

2020. dec. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

-Elég szomorú, hogy a járványt előnynek nevezed, Isten királysága jó hírének terjesztésénél. -


Ez csak a ti agyszüleményetek terjesztése és nem a keresztény tanitás. Szerintem senki nem örül más ember halálának,ne tulozz!

2020. dec. 11. 09:39
 5/11 A kérdező kommentje:
annak örülnek hogy addig nem tudjátok terjeszteni ezt a hamis tanitást.
2020. dec. 11. 09:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"A házalás kereskedelmi tevékenységgel kapcsolatos."

Nem minden esetben, például nálatok se feltétlenül. Bár volt már amikor jehovás házaló árult jehovás könyveket. Az mondjuk a te definíciód alapján is házalás.


"Elég szomorú, hogy a járványt előnynek nevezed, Isten királysága jó hírének terjesztésénél."

Az a baj, hogy ti hamis dolgot hirdettek, aminek nem lehet örülni. Sokszor olyan álságos taktikával éltek, hogy a sebezhető embereket hálózzátok be. Tudom, mert ismerek ilyen példákat, falun lakom, itt ismer mindenki mindenkit.


"Remélem Örülsz, hogy haltak meg Tanúk is a járvány miatt."

Miért is örülnék? Alattomos álnok kígyó aki ilyenekkel vádol és ilyeneket ír.

2020. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

"Remélem Örülsz, hogy haltak meg Tanúk is a járvány miatt."

Az aztán a krisztusi megnyilvánulás! :-O

2020. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

#3


"Eddig sem házaltunk. A házalás kereskedelmi tevékenységgel kapcsolatos."


Számomra, amikor valaki a bárházban a maga portékájával csengetgérezik, és ezzel felveri az egész épületet (alvó gyereket, pihenő felnőtteket is),az házalás. Lényegében ti is eladni akartok az embereknek valamit, még akkor is, ha nem kértek érte pénzt.


"A Tanúk Biblia ismeretet szeretnének megosztani, meg tanítani embereknek."


A Tanúk nem képzett szakemberek, hanem tanulatlan laikusok, akiknek hiányos ismereteik vannak. Nem beszélitek a bibliai nyelveket, nem ismeritek az egyháztörténelmet, azt sem tudjátok hol tart már a bibliatudomány... Arról nem is beszélve, hogy természettudományos dolgokban is járatlanok vagytok.


Inkább érettségizzetek le, vagy szerezzetek felső fokú végzettséget, arról, amit tanítani akartok. Mondjuk, ha ez megtörténne, lehet nem is lennétek már tovább Tanúk.


Egy kis tanulás veszélyes tud lenni... :)

2020. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
*bérházban
2020. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk, Nagyváradon már vagy 5 éve az utcán van a standjuk. Volt hogy jött hozzánk egy- egy tanú de mondtam neki hogy tudom a paradicsomot, Jehivát, Krisztus 1000 éves uralmát, nincs pokol. Meg vannak otthon őrtornyom, ébredjetekeim, őrtornyaim meg sok régebbi jehova tanúi által kiafott könyveim mert egy közeli ismerősünk Tanú s tőle kaptam mibdig tehát nekem nincs muről beszéljen. Erre elmentek mert látták hogy nincs kivel.bibliát tanúlmányozni ha egyszer tudom...vaggyis hogy mibe hisznek.
2020. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!