Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehova tanui szervezet...

A jehova tanui szervezet tanrendszerét,dogmáit,kik találták ki?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliában leirtak Ihletője volt aki értelemmel ruházza fel azokat, akiket felhasznál a céljai megvalósulásitására. Gondolod, hogy olyan embereket fog megbizni, akik nem hajlandóak bizonyos munkákat elvégezni?

Ő nagyon jól tudja, hogy kik azok, akik szembe mernek "menni"Istenért a tévedő tömeggel, ahogy mindig is történt. Az igazság ebben a világban nem lehet népszerű, hiszen nem Isten vezetése alatt áll.

2020. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Pènzèhes üzletemberek.
2020. okt. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
A vezető testület szavazással, 75%-nál fogadják el az új világosságot.
2020. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Volt egy pár elődjük...


A háromságtagadást tudomásom szerint Arius püspök találta ki az ókor végén, hiszen az ókeresztény dokumentumok szerint a kereszténység vallotta a háromszemélyű Istent. Krisztus istenségéről pl. több dokumentum is megemlékezik.


Aztán a Jehova tanú atyjára, Charles Taze Russel-re hatással voltak az adventista tanítások, tehát ez a számolgatás/végidővárás az onnan lett átemelve. Most nem tudom pontosan hogy az adventisták elődje (a Miller mozgalom) vagy a h.n. adventista egyház-e, de az érdekes, hogy mindketten tagadják pl. a lélek halhatatlanságát.


Érdemes még megemlíteni, hogy Jehova tanúi tanításai hasonlóságot mutatnak Johannes Gerber spiritiszta (ex-katolikus) lelkész tanaival:


[link]

2020. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Annyit pontosítok, hogy nem találták* ki, hanem találják* ki. Hiszen folyamatosan vannak változások, tehát nyugodtan tegyük jelenidőbe. Egyébként némelyik tanú azt írta, hogy ezzel nem a vezető testület foglalkozik, hanem van rá egy külön szervezeti egység. Hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom.
2020. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1es ez vazaros volt.
2020. okt. 30. 20:23
 7/9 A kérdező kommentje:
ezt nem értem,akkor nincs egy egységes tan amiben hisznek? mondjuk több jehovástól többféle köntösbe hallottam már Jézusról,volt amelyik azt mondta nekem egy abaddon démon,de volt már angyal,a tanitó,meg mittom én,akkor ők kedvükre váltogatják a hitet,na ez egyedi.
2020. okt. 30. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


Ők mindig ilyen zavarosak.

2020. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mintha egy piás a kocsmában,képzelgett volna,ki volt ez a fazon az első sorból?
2020. okt. 30. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!