Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok többsége azért...

A katolikusok többsége azért jár minden vasárnap templomba mert fél hogy ha mulaszt vagy nem járna taplomba, akkor nem fog bejutni a mennyországba, nem fog üdvözülni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 1. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden vasárnap járok, sőt néha gyakrabban is, de sose félelemből jártam. Már gyerekként is szerettem járni, s akkor se félelemből, nem voltam rémisztgetve, nem voltam kényszerítve. A katolikusok többsége azért jár, mert szeret Isten házában lenni, Isten közelében, vágyik Istenre az Eucharisztiában.

Egyébként nincs olyan katolikus tanítás, hogy ha valaki kihagy egy misét, akkor pokolra jutna.

2021. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
A katolikusok többsége nem jár misére.
2021. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg jártam, én is szerettem...

Már nincs hozzá erőm, időm és motívációm sem...de ettől még nem vagyok ellene.

2021. jan. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felemelő Isten házában, a templomban tölteni az időt. Úgy érzem hatalmas energiát kapok. Ha van időm, mise nélkül is benn vagyok a templomba, nem számít milyen nap van.
2021. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem megszokásból mennek (már a többség), és azért, mert nem félnek a vírustól, nem betegek, és nem is olyan idősek, hogy nem tudnak elmenni.
2021. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem... :)) Tudom, furcsán fog hangzani, de én szeretek odajárni magamtól is. :))

Egyébként ahogy írták is, a tudatos szentmisemulasztás bűn, de olyat senki nem mond, hogy akkor már pokolra is kerülsz.

2021. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem megszokásból mennek (már a többség), és azért, mert nem félnek a vírustól"

A megszokás lehet sok esetben, de hidd el, boltban vagy akár a munkahelyemen és odafelé a tömegközlekedésen közelebb vannak hozzám potenciális fertőzöttek, mint a templomban, ahol bőven lehet akár 5 méteres távolságot is tartani.

2021. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én, mint református úgy hiszem, hogy nem kell ahoz templomba járni, hogy higyj Istenben. Az imátságot sokkal fontosabbnak tartom. Annak kell eldősorban templomba menni, aki bűnt követett el. (Lop, öl, csal)
2021. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Annak kell eldősorban templomba menni, aki bűnt követett el."

Ez így van, Jézus is azt mondja, hogy hozzánk, bűnösökhöz jött. Neked ezek szerint nincs szükséged Jézusra, te nem követsz el bűnöket, nem kell templomba se járnod.

2021. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-esnek. Miért én ezt mondtam? Én ezt egy szóval sem jelentettem ki
2021. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!