Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A római katolikusok a pokolra...

A római katolikusok a pokolra kerülnek? Sajnos a többségük bálványimádók és hallottakhoz imádkoznak. Jézus az egyetlen közbenjáró, neki kell imádkozni, nem hallottakhoz.

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 23:57
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Szia. Még nem történt ilyesmi, de másokért én imádkozni szoktam. Tudod mi a baj? A Biblia tiltja a halottakhoz imádkozást. :/
2021. jan. 24. 15:29
 22/39 anonim ***** válasza:
89%

Csakhogy a katolikusok szerint aki Krisztusban hal meg, az nem halott, hisz újjászületett Krisztusban, és a szentek közösségéhez tartozik. A katolikusoknál és az ortodoxoknál is nagy hangsúlya van, hogy a Krisztus nem az egyénben él, hanem a közösségben (ahol összegyűltök az én nevemben, én ott vagyok).


Így egy katolikusnak az, hogy egy az Úr társasáságában lévő szentet kér meg, hogy imádkozzon érette, az nem különbözik attól, minthogy a mellette lévő testvérét kéri meg. Mert nem mondjuk arra, akit Isten magához emel, hogy halott.

2021. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem. Tehát ha én hívőként halok meg, akkor én egy szent vagyok? Mert miért lenne Mária szent? :) és ahogy már írtam, ideges voltam ezért írtam ilyeneket. Utána pedig azok a szentek akik meghaltak Krisztusért? Pl. a 11 apostolok köztük hitetlen Tamás is? Tamás is szent, mert meghalt Ő érte?
2021. jan. 24. 15:54
 24/39 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki szent, aki Isten gyermeke. Mindenki Isten gyermeke, aki elfogadta őt megváltónak.
2021. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ha kegyelmi állapotban vagy, akkor szent vagy, mindegy, hogy halálod előtt vagy után. Akárcsak az apostolok Tamást is beleértve, és Mária is, őket mind szentnek vannak elismerve.
2021. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Amúgy ez amit küldök nagyon érdekes oldal. :)


[link]


[link]

2021. jan. 24. 16:03
 27/39 anonim ***** válasza:
53%

Hogyan lenne Mária halott, ha Fatimában, Zeitounban, Lourdesban, Akitában megjelent hol fényes látható alakként százezrek előtt három évig, hol egy fa szoborból beszélt, hol emberi könnyet hullatott, hol 1917ben azt üzente portugál gyerekeknek hogy Oroszországban veszélyes folyamat indul, ha nem imádkozunk ellene?


Nem a katolikus vallás találta ki Mária szerepét, hanem saját maga Mária mondta el Mária-jelenéseiben.


Hogy lehetne halott Krisztus anyja, egy isten által meglátogatott szűz? Megszüli Isten Fiát és utána Isten félredobja, eltünteti? Nem, fordítva Isten kitünteti, hiszen elfogadta Isten szándékát földi életében, pedig nem értette hogyan lehet ez.


Kitüntette ezért Isten a belé vetett feltétlen bizalmáért és most már saját szerepében Ő a Szeplőtelen Fogantatás. Mi a franc az? Az azt jelenti, hogy nagyon nagy hittel és lelki tisztassággal a semmiből teremteni tudnál. Na nem varázslás, mert az önző és terméketlen.


Isten Anyja az idők kezdetén is jelen volt a semmiből született, nem a Nagy Bummból, hanem előtte. A szeplőtelen fogantatás az élet első jele amit lelki síkon értelmezve csak a legkiválóbb tisztaságú lélek tud megtenni. Isten első lehelete, kiáradása, kezdetben volt az ige.

Őt megtestesült, Máriának hívták a földön. Ő Isten Fiának Anyja. Ő szép csendben birtokolta azt a lelki tisztaságot, amibe belehelyezte isten Krisztust, mert Isten megbízott Máriában és Mária Istenben.


Magyarán a hívők előtt példakép Mária a legtisztább lelkiség elérésére, melynek jutalma is van, az ő esetében Krisztus lett a jutalom. Mások esetében különbözó Istentől származó adományok.


(Mint ismeretes a szentté avatás egyik feltétele az, hogy egy vagy több isteni csoda történjen, kísérje életét, avval a lelki tisztaságban élő szenttel.)


Nos itt van jelen az Isten a földön, a lelki tisztaságban, ne máshol keressétek. Ezt magyarázza Mária is jelenéseiben.

2021. jan. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Egyesek szerint a Sátán lehetett, mert ő is változni tud a világosság angyalává.
2021. jan. 25. 07:32
 29/39 anonim ***** válasza:
88%

Hogyan lehet Sátán Krisztus anyja? De értem, hogy te a Mária-jelenésre gondolsz.


Tételezzük fel, hogy Fatimában a Sátán beszélt a gyerekekhez. Még talán az is belefér, hogy azért mondja hogy Oroszország ban 1917ben rossz folyamatok indulnak és imával megállithatták volna, csak azért látott a jövőbe és szólt igazat hogy elhitesse velük, hogy ő mint Sátán jót akar!?


De akkor mi van avval amit Krisztus mondott: Gyümölcséről ismeritek meg a jót és rosszat?

Tehát nem a jelenben dől el sokszor, hogy mi a jó vagy a rossz, hanem a jövőben.


1.Tudsz olyat mondani, hogy a Sátán megjelenik valakinek, hogy figyelj én most Oroszországban keverem a bajt, imádkozz már ellenem?


2 Nem éppen Krisztus mondta:Én vagyok a világ világossága?


3 Nem éppen a sötétséget képviseli a Sátán, ami a hit elbizonytalanitásával egyenlő?


4 Nem éppen a Sátán becsapja, letériti az embert a jó útról?


5 Nem éppen az egyik portugál gyerek apáca lett?


6 Nem éppen ateista újságírók tértek meg Fatimában?


7 Hát mondd meg nekem kedves kérdező miben látod a Sátán munkásságát Fatimában?

2021. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Végül is igazad van szerintem. A tanúk is keverik a szezont. Szerintük az ilyen jelenések mind a Sátántól való, mert Isten már nem küld jeleket az apostolok haláluk óta. De, akkor ez PARADOXON! Ha a Sátán műveli ezeket a csodákat és jelenéseket, akkor a Sátán ellen működik, mert Sátán azt akarja, hogy ne éljünk örökké, hanem pusztuljunk el. Nem igaz? Utána pedig csináltak a jelenés tanúival olyanokat, hogy megölik őket ha nem mondják meg az igazat, hogy hazudtak? Mert ha nem hazudtak, akkor valóban látták Máriát és keresztények lettek. Mit gondolsz?
2021. jan. 25. 10:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!