Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az ábrahámita vallásoknak...

Ha az ábrahámita vallásoknak van valóságalapja, lehet, hogy tényleg az iszlám a legjobb?

Figyelt kérdés

A zsidó vallas elavult, a kereszténység darabokra szakadt.


Az iszlám vallás viszont egységesebb. Ott egyetlen Korán van, mindenki azt olvassa, szembe a Bibliával, ahol több ószövetségi kánon is van. Talán a Korán szöveghűség szemszögéből is jobb, mint a Biblia, ahol Márk evangéliumának több befejezése van.


2021. jan. 29. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb vallás ??! :) Úgy írsz a vallásokról, mintha a fészbúkot, a twittert és az instát hasonlítanád össze. Azok között választanak így, nem vallások között. :))
2021. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi egységes és szöveghű még? A náci ideológia. Ha már ez alapján dől el, mi a "legjobb".
2021. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ábrahám vallásából alakult ki a judaizmus, a judaizmusból a kereszténység, a kereszténységből az iszlám.

.

Legjobb vallás?

Ugye tudod, hogy minden hívőnek a saját vallása a legjobb és egyedül igaz vallás?

2021. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Valóságalap alatt mit értesz?
2021. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Nincs olyan, hogy “ábrahámita vallás”, Ábrahámi vallások vannak, ha még ennyit sem tudsz, akkor feltételezem nem nagyon néztél utána ezeknek a vallásoknak, és ha ez a helyet, akkor honnan tudod, hogy az iszlám a legjobb?


Egyébként az iszlám sem olyan egységes monolit mint amilyennek be allítják a muszlim hitvédők.

Egyrészt nem csak egy Korán van, ezt még az iszlám világ akadémikusai és hitvédői közül is beismerik, mint pl. Sheikh Yasir Qadhi vagy Dr. Shabir Ally, és nem csak eltérő dialektusokról beszélünk.


Másrészt a muszlim felekezetek sem egységesen, ott van a szunnita és a síita iszlám, amik szintén feloszthatók több csoportra, ráadásul az egyik szunnita csoport hezitálás nélkül le eretnekezi a többi szunnita csoportot, és fordítva, de ott van még az Ibádita mozgalom, az Ahmadijja iszlám, vagy az aleviták akik a szúfizmusból es a shíita iszlamból is merítenek.


Ott van még a drúz vallás amit Libanonban a síita iszlámhoz sorolnak, más iszlám országokban pedig eretnekeknek és hitehagyottaknak tekinti őket a többi muszlim.


Ott van még a mandeizmus is ami szintén Ábrahámi vallás, továbbá a szamaritánusok, illetve van még egy új vallási mozgalom, a Bahái hit amit általában szintén az Ábrahámi vallások közé sorolnak.


Úgy tűnik nekem fogalmad sincs miről beszélsz, vagy csak trollkodsz.

2021. jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Az utóbbi időben sokat beszélgettem itt keresztényekkel. Az volt az egyetlen érvük a kereszténység mellett hogy a Bibliát előbb írták mint a Koránt, ezért biztos a Biblia az igaz :) Az is kiderült hogy a keresztények még a Bibliát is letagadják, ha érdekük úgy kívánja. Röviden annyi hogy olyan verseket hoztam a Bibliából amik az iszlámot igazolták, de a keresztény válaszolók megtagadták ezeket a Bibliai verseket. Számukra az igazságnál fontosabb hogy ne kelljen beismerni a tévedésüket.
2021. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6


Bár én már nem vagyok vallásos ember, viszont lehet, hogy el fogom kezdeni az iszlámot tanulmányozni idővel, a saját műveltségem fejlesztése érdekében.


Az iszlámban egyébként is szimpatikusabb az a nézet, hogy Isten más népekhez is küldött prófétakat, mint a zsidó-keresztény álláspont, hogy Isten Izraelen kivül egy néppel sem foglalkozott.

2021. jan. 29. 16:30
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

A síita és a szunnita mohamedánok ugyanazt a Koránt olvassák, mégis ölik egymást. Szép egység!


[link]

részlet:

"

Az iszlám történetének első nagy szakadása nem sokkal az iszlám megjelenése és Arab-félszigetet egyesítő diadala után következett be. Mohamed próféta 632-es halálakor nem rendelkezett arról, hogy ki vezesse muszlim közösséget (umma), ami így a szétesés szélére került. A muszlim közösség azonban gyors döntést hozva megválasztották maguk közül a „helyettesét” (halífa, azaz kalifa), egyik legrégebbi híve és legjobb barátja, Abu Bakr személyében. A síita források szerint ekkor a kétségkívül kegyes életet élő, de még viszonylag fiatal és tapasztalatlan Alit illette volna a közösség vezetésének joga

"


[link]

2021. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Lux morulus ***** válasza:
0%
Az összes Ábrahámi vallás hazugság. De a legundorítóbb az iszlám. Jó "tanulmányozást". Nem tanulmanyozni kell, hanem elfeledni. És akkor finom voltam.😎
2021. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Bár én már nem vagyok vallásos ember, viszont lehet, hogy el fogom kezdeni az iszlámot tanulmányozni idővel, a saját műveltségem fejlesztése érdekében."

Ez nem rossz ötlet, csak javaslom tanulmányozd majd egy kicsit jobban a zsidó meg a keresztény vallást is, mert szerintem nem sokat tudsz róla, pár felszínes dolgon kívül. Ez nem sértés akart lenni, csak egy ténymegállapítás és tanács. A kérdésed és amiket írsz, arra enged következtetni, hogy nagyon laikus vagy. Nem ismered jól egyik vallást sem, nincs átfogó képed egyikről sem.

Az 5. nem írt butaságot. Az iszlám nem olyan egységes, mint amilyennek azt naívan sokan elsőre gondolják.

A 6. válaszoló pedig, ha jól sejtem az a válaszoló, aki élő példája ezen az oldalon a nézetek különbözőségének. Szemrebbenés nélkül írta már ezen az oldalon, hogy hülyeség, amiket más magyar iszlám csoportok oldalán lehet olvasni.


"Az iszlámban egyébként is szimpatikusabb az a nézet, hogy Isten más népekhez is küldött prófétakat, mint a zsidó-keresztény álláspont, hogy Isten Izraelen kivül egy néppel sem foglalkozott." Ez egy sarkított propaganda szöveg, amit az iszlám népszerűsítésére használnak fel, arra apellálva, hogy az illető nem jártas a keresztény és zsidó vallásban, így nem látja meg benne a hazugságot. Hol mondja a Biblia, hogy Izraelen kívül Isten egy néppel sem foglalkozik? Ez sem az Ó- sem az Újszövetségnek nem a tanítása. Erről beszélek. Egyik vallást sem ismered jól.

2021. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!