Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kijelenthető, hogy Isten...

Kijelenthető, hogy Isten kérdésében a tudósok álláspontja legyen teista vagy ateista megközelítés irreveláns?

Figyelt kérdés
Elviekben felfejlődhet a tudomány a jövőben arra a szintre, hogy bizonyítani vagy cáfolni tudjuk Isten letezését és a világegyetem teremtését? Mert a tudomány eszközeivel nem lehet kutatni az "Isten" vagy a "túlvilág" fogalmát, hiszen a tudomány az csak ezt a világot képes kutatni. Ebből az következik bármekkora tudásunk van az univerzumról bármilyen fejlett a tudományos kutatás nem leszünk képesek bizonyítani vagy cáfolni ezeket a fogalmakat.

2021. febr. 8. 18:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
81%
Cáfolni vagy bizonyítani??? Hol élsz te? Még a definícióig se jutottak el... se a tudósok, se a hívők. Ugyan.
2021. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Azért ezek eléggé köztudott fogalmak. Kétségtelen vannak viták körülöttük de attól definiálva vannak. Például a "túlvilág" az amit elkepzelni se tudunk de maga a fogalom nem túl bonyolult az a világ ami evilágon túli...
2021. febr. 8. 19:11
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

Az van, hogy a dolgok létezését bizonyítani szokás, nem cáfolni.

Ha én holnap azt mondom, hogy léteznek háromfejű kutyák, akkor az egész addig irreleváns, amíg nem bizonyítom be a létezésüket. Nem pedig másoknak kell cáfolni...

2021. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Szerintem ez attól függ hogy létezik-e az adott dolog vagy sem. Pl van előttem egy sörös doboz azt neked nem bizonyítanod, hanem cáfolnod kell, hogy nincs. Pedig én úgy látom, hogy van.

De ez tök más téma szerintem

2021. febr. 8. 19:29
 5/40 anonim ***** válasza:
69%

"Kétségtelen vannak viták körülöttük de attól definiálva vannak"??? Igen? Tényleg? Nos, akkor a világon létező mintegy 4200 vallás miben is egyeztek meg, milyen Isten?


Lásd be, kérdező, hogy a differenciált gondolkodásról azt se tudod, eszik-e vagy isszák.

2021. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Talán a tudomány egyszer eljut arra a szintre, hogy majd a filozófusok a tudományos kutatások alapján közelebb jutnak az igazsághoz. Tehát lehet, hogy elméleti "bizonyítékok" lesznek majd a cáfolatra, vagy megerősítésre. Szerintem.
2021. febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

#5minden vallásban vagy hiedelemben ott van az "isten" fogalom most tök mindegy, hogy máshogy definiálják. Attól még beszélgetünk Istenről úgy általánosan.

Dobozból is van pizzásdoboz, cigisdoboz sörösdoboz meg sokféle meg se dobjuk el a doboz fogalmát csak mert több féle van belőle

2021. febr. 8. 19:48
 8/40 anonim ***** válasza:
91%

"minden vallásban vagy hiedelemben ott van az "isten" fogalom" Nem. A sintóban és a buddhizmmusban sincs. Pedig az utóbbi világvallás is.


"most tök mindegy, hogy máshogy definiálják." Nem mindegy. A tudósok konkrét dolgokat tudnak bizonyítani, vizsgálni, cáfolni stb. Hogy lenne mindegy!

2021. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
HA egyszer egy isten jelenléte bizonyított lesz akkor AZ az isten lesz kijelentve igaznak és a többi hamisnak. Na én arról az istenről beszélek és azt kutatják a tudósok is.
2021. febr. 8. 19:55
 10/40 anonim ***** válasza:
71%
Logikai hurokba kerültél, kérdező.
2021. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!