Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy hithű katolikus lényegében...

Egy hithű katolikus lényegében egy kannibál vámpírnak gondolja magát?

Figyelt kérdés
A katolikus vallás szerint amikor a misén ostyát eszel és bort iszol, akkor az ostya valóban átváltozik Jézus testévé, a bor pedig a vérévé.

2021. febr. 15. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem a "katolikus vallás" szerint, hanem Jézus tanítja ezt:

"Vacsora közben Jézus kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte s odanyújtotta tanítványainak, ezekkel a szavakkal: "Vegyétek és egyétek, ez az én testem!" Aztán fogta a kelyhet, hálát adott, és ezekkel a szavakkal nyújtotta nekik: "Igyatok ebből mindnyájan, mert ez az én vérem, a szövetségé, amelyet sokakért kiontanak a bűnök bocsánatára."


Amúgy a vámpírt azt nem értem, miért lenne bárki vámpír? Sokan fogyasztanak vért, de mégsem vámpírok.

2021. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1 A reformátusoknál pl. úgy hiszik, hogy valóban csak kenyeret és bort vesznek magukhoz az Úrvacsoránál, megemlékezve Jézus tettére.


A katolikusok azonban abban hisznek, hogy amikor a misén a pap felnyújtja a szentséget és sorba állnak az emberek, hogy áldozzanak akkora már átváltozott a kenyér és a bor hússá és vérré, ez a Transsszubsztanciáció, a katolicizmus központi eleme.



A vámpír emberi vért fogyaszt. A kereszténység szerint Jézus emberi és isteni természetű is.

2021. febr. 15. 11:19
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem átváltozik, hanem átlényegül. :)) Nem ugyanaz a kettő. Ha ezt értenéd, akkor nem tennéd fel ezt a kérdést.
2021. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt, a vámpírok mind halott emberek, akik a vér révén tartják magukat életben, tehát már itt elbukott a hülyeséged,másrészről itt az átlényegülésrőlvan szó.

Ez nem fizikai átváltozás, hanem spirituális.

A hit szerint nem mint fizikai hús és vér fogyasztásról van szó, hanem Jézus filozófiájának a jelképes felvételéről.

2021. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Én speciel vérfarkas vagyok.
2021. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Láttam pár vámpíros filmet, nem csak emberi vért fogyasztanak, s másrészt mint írtam, az emberek egyébként is fogyasztanak vért (már aki szereti). Ha valaki ennyire debil kérdést tesz fel, legalább ennyit tudhatna.


Engem az se különösebben izgat, hogy mit hisznek a reformátusok, vagy bármelyik más felekezet, idéztem Jézus szavát, teljesen egyértelmű ebben.

2021. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

"Egy hithű katolikus lényegében egy kannibál vámpírnak gondolja magát?"

Annak

2021. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Én katolikus vagyok, de ez már bennem is felmerült, csak nem vámpírral, hanem kannibállal. Szóval, hogy Jézus feláldozza magát, mi pedig megesszük. Fura.
2021. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Tisztázzuk: a kenyér és a bor anyagilag kenyér és bor marad. Amikor az átlényegítés során Krisztus testévé és vérévé válik, akkor az annyit jelent, hogy egyesülni lehet vele, eggyéválni. "Egy test és egy vér lesz."
2021. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 szp72 ***** válasza:
100%

Igen, aki emberi testet eszik és emberi vért iszik az kannibalizmus. Ezen botránkoznak Jézus hallgatói is:


"Erre vita támadt a zsidók közt: Hogy adhatja ez a testét eledelül? ... Tanítványai közül, akik ezeket hallották, többen azt mondták: Kemény beszéd. Ki hallgatja?" (Jn 6,52-60)


Mégis van egy kis csöppnyi különbség a kannibalizmus és a Jézus által elrendelt szertartás között. Jézus testét és vérét nem a maga eredeti borzalmas valóságában, hanem a kenyér és bor titokzatos szelíd színeiben fogyasztjuk. Ez egy ilyen rejtelmes kulturált kannibalizmus.


Az úgynevezett vámpírok ha jól tudom harapással szívják ki a vért, ugye Jézus esetében erről nincs szó, hanem csak kiontott vérének pohárból történő megivásáról a bor színe alatt.

2021. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!