Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus, a zsidó Buddha? Érdekes...

Jézus, a zsidó Buddha? Érdekes, nem?

Figyelt kérdés
Régóta olvasgatom a Valláskritika és a Vallás kérdéseket (az értelmeseket, nem a szidalmak enciklopédiáit), és én arra jutottam, hogy Jézus (eredeti, nem az egyház által eltorzított) tanításai úgy hangozhattak, akár a ma már jól ismert buddhizmus (az, hogy Isten fia volt, vagy nem fia, az most nem lényeges). Lehetséges volna, hogy Jézus is olyan megvilágosult elme lett volna, mint Buddha? Mi erről a véleményetek?
2010. aug. 17. 11:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekes a felvetésed. Én egyetlen furcsaságra szeretném felhívni a figyelmedet. Azt írod tekintsünk el attól, hogy Isten fia volt-e vagy sem.


Úgy gondolom az vitán felül áll, hogy ma nem lenne kereszténység, sem Jézus Krisztus vallása, ha őt nem feszítik keresztre. És miért feszítették keresztre? Mert Isten fiának vallotta magát. Nos ha eltekintünk ettől, akkor miről is beszélünk?!


Aztán hasonlítsuk csak össze Jézus Krisztus istenképét a budhizmus istenképével. Monoteizmus kontra politeizmus. Azután hogyan fér össze nálad a nirvana a menyországgal? És persze a két tanítás által megfogalmazott életcél között is található némi különbség...


Üdv. Péter

2010. aug. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Igen, azért feszítették keresztre, mert Isten fiának vallotta magát. De, én arra is rámutattam, hogy az egyház a tanításait eltorzította, átalakította politikai célok miatt (Keresztes hadjáratok, Inkvizíció. Miért öltek annyit "Isten nevében"? Mert a pápa azt mondta nekik.), és én az eredeti tanaira feltételeztem, hogy a buddhizmus (filozófiai) mondanivalójára hasonlíthattak.

Egyébként igen, a Nírvána a halál utáni nyugalom állapota, nem ugyanaz, mint az ábrahámita Mennyország.

2010. aug. 18. 12:46
 13/24 anonim ***** válasza:
55%

Sok különbség van a buddhizmus és a kereszténység között, de abban igazad van, kedves kérdező, hogy rengeteg a hasonlóság is. Nincs ebben véletlen, hiszen egy az igazság. Ha elolvasod a tao te king-et, azt látod, hogy a taoizmus által felvázolt életvitel egyezik a krisztusival.

Ha csak az életmódot tekintjük, minden normális vallás ugyanazt tanítja.

A különbség abban van honnan származtatja.

A Zeitgeist film pedig tipikus példája annak, hogyan hülyítik az embereket a médián keresztül. Hóruszról rengeteget hazudoznak, Krisna sem támadt fel se harmadnapon se később. (Ez egyébként a reinkarnáció elfogadásával feleslegessé is válik. )

Freya

2010. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%

Áldott vagy.


Jézus és Buddha tana egyformán az Igazságról szólt, mely akár a Nap, a Sötétségben fénylik.


Az írástudók mindkét tanítást elferdítgették

(az írástudók, keleten és nyugaton, már csak ilyenek). :-)

2011. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Mindenki Isten Fiának hívatik, aki Istenben újjászületik.


A "tulajdonos-istennek" ehhez semmi köze nincsen (az papi találmány).

2011. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
[link] A kereszténység és a buddhizmus összevetése
2011. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

Az is érdekes ,hogy mindketten szeplőtlenül fogantak.

Mindketten jártak a vízen. De legfőképpen engem az fogott meg ,hogy Jézus 40 napig ment el imádkozni és böjtölni amikor megkísértette a sátán. Előtte a buddha is ezt tette ugyanúgy 40 napig akkor a gonosz a Mara démon volt. Ez megfogott. + Meg egyetértek ,hogy a hatalmasok sokszor kitéptek és átírtak lapokat a Bibliából ,hogy hatalomra jussanak. de ez nem a hívők hibája. De azért kíváncsi vagyok az eredeti dokumentumokra is.

2011. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy Buddha nem szeplőtlenül fogantatott. Ennek már csak azért sem lenne értelme a buddhizmusban, mert Buddha maga ateista volt. Nem voltak kivételek, a buddhaságot bárki elérhette, elérheti, és a végső cél a megszabadulás, a semmi.
2011. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
55%
Tisztelt előző Hát ezek a tények amit előtted írtam annyira ténynek hiszik a buddhisták mint a keresztények Jézus Krisztus csodatételeit. Ami még érdekes ,hogy Buddhát is megakarták ölni azért amiért tanított csak őt nem sikerült. Amikor Buddhát megkérdezték? Mi vagy te gyógyító? Nem. Isten vagy talán? Nem. Akkor mi vagy. Én vagyok aki felébredt (megvilágosodott). A buddhistáknál a mennyország a Nirvána. Habár azt tanította ,hogy nincs isten de nincs egyén sem. Meg az isten bennünk lakozik. A Buddha kérte is ,hogy ne csináljanak vallást belőle tudta milyen következmények kel járt volna. (Háborúk)Inkább ilyen világnézet filozófia. Minden élet szent. Még a legapróbb baktériumé is.
2011. jún. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál azzal mind tisztában vagyok, sőt több hasonlatosság is van, ez a szeplőtlen fogantatás volt új dolog. De van buddhista ismerősöm aki elvégezte a buddhista főiskolát is, majd megkérdezem tőle. Köszönöm a válaszodat.
2011. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!