Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus, a zsidó Buddha? Érdekes...

Jézus, a zsidó Buddha? Érdekes, nem?

Figyelt kérdés
Régóta olvasgatom a Valláskritika és a Vallás kérdéseket (az értelmeseket, nem a szidalmak enciklopédiáit), és én arra jutottam, hogy Jézus (eredeti, nem az egyház által eltorzított) tanításai úgy hangozhattak, akár a ma már jól ismert buddhizmus (az, hogy Isten fia volt, vagy nem fia, az most nem lényeges). Lehetséges volna, hogy Jézus is olyan megvilágosult elme lett volna, mint Buddha? Mi erről a véleményetek?
2010. aug. 17. 11:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
nagyon szivesen. Mondjuk én szivesen hallanék egy beszélgetést Buddha és Jézus között. (magyarul)
2011. jún. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy sokat vitatkoznának. :) Szerintem mindketten elég bölcsek ahhoz, hogy megértsék és elfogadják a másik álláspontját.


Gyakorlatilag minden vallás alapvetően azt tanítja, hogy a mostani állapotunk nem okés (bűnbeesés, szamszára), de van kiút.


Én mindig az mondom, hogy nem vagyunk egyformák, így a megváltás/szabadulás módja is egyénfüggő.

2011. aug. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Szia!


Érdekes a felvetésed. Én egyetlen furcsaságra szeretném felhívni a figyelmedet. Azt írod tekintsünk el attól, hogy Isten fia volt-e vagy sem.


Úgy gondolom az vitán felül áll, hogy ma nem lenne kereszténység, sem Jézus Krisztus vallása, ha őt nem feszítik keresztre. És miért feszítették keresztre? Mert Isten fiának vallotta magát. Nos ha eltekintünk ettől, akkor miről is beszélünk?!


Aztán hasonlítsuk csak össze Jézus Krisztus istenképét a budhizmus istenképével. Monoteizmus kontra politeizmus. Azután hogyan fér össze nálad a nirvana a menyországgal? És persze a két tanítás által megfogalmazott életcél között is található némi különbség...


Üdv. Péter"


látszik, hogy elég tájékozatlan vagy.

kezdeném azzal, hogy a buddhizmus nem politeista vallás.

nem foglalkozik Isten létével. nem utasítja el, de nem foglalkozik vele.

a két tanítás által megfogalmazott életcél teljes mértékben egybevág, ezt is tudnád, ha egy kicsit is olvasgatnál a témában.

ha pedig tudnád, hogy mi az a nirvána, nem írnál olyan hülyeséget, hogy nem fér össze a mennyországgal.

tudod ez a két fogalom UGYAN AZT JELENTI.

nirvana - a tudat(a lélek buddhista megfelelője) olyan állapota, amikor megszabadul mindenféle szenvedéstől és egyesül Istennel

mennyország - a lélek a tisztítótűz után ide kerül és egyesül Istennel


nem gyanús?


mondom, olvasgass kicsit, legyél nyitott és rájössz, hogy MINDEN vallásnak ugyan az az erkölcsi üzenete.


ja és mellesleg :

"Egy napon Shalivahan, a sakyák vezetője a Himalájába ment. Ott Hun földjén meglátott a hatalmas király egy embert, aki a hegyen ült, s aki kiválasztottnak látszott. Bőre világos volt és fehér ruhát viselt. A király megkérdezte a szent embertől, hogy ki ő. A másik így válaszolt: Isten fiának neveznek, szűztől születtem, a hitetleneket szolgálom és fáradhatatlanul keresem az igazságot. A király megkérdezte tőle: Milyen vallású vagy? A másik így felelt: Ó nagy király, idegen országból jöttem, ahol többé nincs igazság és az ördög korlátlan úr. A hitetlenek földjén bennem látták a Messiást. De a barbárok Ihamasi démona szörnyű alakban öltött testet; engem átadtak neki hitetlenek módján és Ihamasi birodalmába kerültem.

Ó király, nyisd meg füledet a hitnek, melyet a hitetlenek számára hoztam: a szellem és a tisztátalan test megtisztulása után, és miután Naigama imádságaiban keresett menedéket, az ember az Örökkévalóhoz fog imádkozni. Az erényesség, az igazság, a meditáció és a lélekkel való egység által az ember megtalálja az utat Isához a világosság központjába. Isten, aki olyan biztos, mint a Nap, végül önmagában egyesíti mindem vándorló lény lelkét. Ezért, ó király, Ihamasi megsemmisül; és az áldott kép Isáról, a boldogság elhozójáról, örökre megmarad a szívekben; az én nevem pedig Isa-Masih volt."

ezt szó szerint idéztem egy Hindu szent iratból.


nem gyanús?


csak az ilyen vaskalapos templomos lovagok ilyen elutasítóak mint te.

egy modern gondolkodású hithű katolikus ugyanúgy elismeri Buddhát szent embernek, mint egy buddhista vagy egy hindu Jézust.

2011. aug. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Igen. : Jézus, a zsidó Buddha. Mózes pedig a legnagyobb bódhiszattva. Yahve pedig emberbarát... a Biblia pedig az igazságot mondja el.
2011. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!