Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ádám és Éva halhatatlanok voltak?

Ádám és Éva halhatatlanok voltak?

Figyelt kérdés

mert ha igen akkor logikátlan a biblia

Örök élet és a tudás fája asszem vhogy így van benne

másik kérdésben láttam hogy igen

Látjátok hívők ezért nem hiszek a biblia istenében meg jézusában én a saját eszemre hallgatok


2010. aug. 17. 20:24
1 2 3
 1/30 Tüzifa válasza:
Csak a tudás fájáról szakítottak almát, az örök életéről nem tehették, mert Isten kiüldözte őket a Paradicsomból!
2010. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Eredetileg igen.

Elég gyenge érv. Természetesen hited a magánügyed, de ha ilyen érvek alapján döntesz, az nem túl hízelgő az eszedre nézve. Nekem is ilyen lenne én inkább másra hallgatnék! :)

2010. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Két féle ember van: aki hisz istenben és aki nem. Mindkettőnek mondhatsz bármit, nem fog megváltozni.
2010. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
igen, még mindig élnek
2010. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Ha halhatatlanok lettek volna, akkor most is élnének, ők lennének a modern világ csodái és Isten létezésének egyértelmű bizonyítékai.
2010. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
49%

Bírom az ilyen embereket. Megvan már a biblia majd kétezer éve, és most születik egy ilyen páratlan zseni, aki 2 perc alatt megmondja róla a frankót. Századokon keresztül próbáltak rajta fogást találni tudós emberek a világ minden táján. De ennyi időnek kellett eltelnie, mire eljött közénk ez a fantasztikus elme, és mondá: "Én lenni okos, ez lenni sz*r."


Nem, kedves kérdező. Nem érted a lényeget. Nem vagy te senki, csak egy szerencsétlen balf*sz, és emellett még a logikád is hibás.

2010. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Ne sértegess mert én sem sértegettelek...

nyugodt és békés VITÁT akarok itt kialakítani utolsó légyszives érveld hogy miért hibás a logikám

2010. aug. 17. 21:04
 8/30 A kérdező kommentje:

Eredetileg igen.

Elég gyenge érv. Természetesen hited a magánügyed, de ha ilyen érvek alapján döntesz, az nem túl hízelgő az eszedre nézve. Nekem is ilyen lenne én inkább másra hallgatnék! :)


A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:33


miért is?

én nem mondtam el miben hiszek tehát nem tudhatod pontosan

a biblia egy humbug amivel a népeket vakították és vakítják most is

természetesen vannak benne olyan részek amiket a ma embere megfogadna sokkal többre vinné

az miért van hogy az ószövetség Istene gonosz bűnt megbüntető míg az újszövetség istene inkább megbocsájtó

pl 10 csapás az egyiptomiakra noé bárkája és még sorolhatnám

2010. aug. 17. 21:09
 9/30 A kérdező kommentje:

és az ószövetség istenétől félni kell... ez kimaradt

amugy az mért van hogy egyből lebalf*szoztok amíg én csak elmondom a véleményem?

2010. aug. 17. 21:10
 10/30 A kérdező kommentje:

bocs a sok kommentért de sorban jutnak eszembe a dolgok ezzel kapcsolatban

az miért van hogy Itt nem lehet semmiről vitázni mert egyből balf*sz meg egyebek vagyok. Miért nem lehet meggyőzni? ész érvekkel alátámasztani az érveteket?

egy időben én is hittem ebben az istenben de egyre inkább belátom hogy badarság egy jó nagy része

2010. aug. 17. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!