Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkor Isten itt járt a Földön,...

Akkor Isten itt járt a Földön, Mórija hegyén és Ádám is látta? Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

[link]


Csaknem 1000 éven keresztül állt a Szentély az I(sten)-ten által kijelölt helyen, a jeruzsálemi Mórija hegyén. E hely földjéből teremtette I(sten)-ten az első embert, Ádámot, és itt kötözte meg Ábrahám Izsákot.


2011. márc. 14. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen fordítás szerint és honnan a történet? A Mindenható Isten nem járt a földön, csak Isten Fia, Jézus, akinek az egyetlen Igaz Isten az imádott Istene volt, pont úgy, mint nekünk.
2011. márc. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az még oké, hogy Ádám látta, de miféle Mórija hegy? Honnan veszed ezeket?
2011. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem jó a link
2011. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lehetséges, hogy az akkori embereknek (is) kellett magyarázat az akkori államok cselekedeteire. (akkoriban az állam egyenlő volt a vallással) Mondtak valamit felső szinten, alsóbb szinten meg elhitték. Aztán telt-múlt az idő, az államok elbuktak, de a vallások megmaradtak (az alsóbb szintek miatt). AZ ÁLLAM (=hit) NAGYSÁGÁT KELLETT MEGMUTATNI, EZÉRT ÉPÜLT A TEMPLOM. A TÖBBI A MESE KÖRÜLÖTTE. (hogy az állam a maffiával is egyenlő, az egy másik történet)
2011. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Helyesen a link, angolul és lefordíttadhatod a "fordítóval":


[link]


Ha Isten nem járt a Földön, csak Jézus - akkor az Ó-testamentum nem igaz?

Vagy Jézus csinált mindent, még Istent is?

Egy kicsit zavaros - elmagyaráznád bővebben?

2011. márc. 15. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha Isten nem járt a Földön, csak Jézus - akkor az Ó-testamentum nem igaz?

Vagy Jézus csinált mindent, még Istent is?"


Ezt inkább neked kéne elmagyarázni, miről van szó?

Mi mit bizonyít szerinted?

2011. márc. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tyler913 ***** válasza:

Nem hiszem el 100%-ig az Oszovetseg leirasait,hiszen az okori gondolkodasban termeszetes volt az istenseg megszemelyesitese,es a kulonbozo hagyomanyok mitologizalasa.

Ha viszont arra a kerdesre keresed a valaszt,hogy a Mindenhato hogyan jarhat-kelhet a Foldon,arra nemreg talaltam egy erdekes gondolatot.

Van egy sorozat,az a cime,Isteni sugallat.Az elso reszben a csajhoz odamegy egy csavo,es azt mondja,o Isten.

A csaj kerdez valami olyasmit,hogyan/miert jelent meg elotte Isten,ez a valasz:"Nem jelentem meg elotted.Egyszeruen csak latsz engem."


Ez megihletett engem,hiszen azt sugallja,hogy Isten nem valahol baromi messze ul egy tronon,hanem JELEN van.Mindenhol.Csak az erzekszerveinkkel nem vagyunk kepesek felfogni.

2011. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!