Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás nem más, mint intézmé...

A vallás nem más, mint intézményesített bűntudatkeltés ?

Figyelt kérdés
A pap tudja a tutit, ő megmondja, te hívőkém egy senki vagy és a pokolban rohadsz meg. Kb erről szól a vallás....

2021. ápr. 9. 17:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem értem, a vallás nem bünteti a homoszexualitást, ahogy például a gyilkosságot sem, mivel nincs végrehajtói jogkör az egyházak kezében.


Ha abból indulunk ki, hogy mit büntetnek a világi bíróságok, akkor eléggé fordítva ülünk a lovon. A jognak kell követnie az erkölcsöt és nem fordítva. A felvilágosult nyugati államok találtak ki olyan borzalmakat, mint a homoszexuálisok kémiai kasztrálása (pl. Egyesült Királyság), vagy koncentráciős táborokba zárása (Németország). Az nem annyira van a köztudatban, hogy amikor a szövetségesek felszámolták a náci koncentrációs táborokat, a zsidókat ugyan kiszabadították, de a melegek mentek a börtönbe a táborokból, mert a hatályos német polgári törvények szerint a homoszexualitás bűncselekménynek számított, még 1945-ben,és ezt nem a nácik találták ki.



Noha a homoszexuális viselkedést az egyház majd két évezreden át elítélte, ilyeneket azért nem csináltak. A köztudottan férfiakhoz vonzódó Michelangelóra rábízták a sixtusi kápolnát, mivel akkoriban az emberek nem identifikálták sem magukat, sem egymást a szexuális orientációjuk alapján. Az, hogy valaki férfi létére férfiakkal hál, az olyan megítélés alá esett, mint aki sokat iszik alkoholt. Ezt hívták szodómiának, bűnben való megfeneklésnek.


Szóval ha a szexuális szabadosság ellenségét keresed, akkor ott nem a kereszténység áll az első sorban.

2021. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11: Köszönöm, korrekt, kimerítő válasz :)


Nem tudom, valahogy nekem mindig a fenyegető, büntető istenkép jut eszembe. De valahogy nem fér ez össze nekem a szerető Isten képével.


Legalább némi engedményt adhatna Isten, hogy csak az legyen a bűn, amivel a másiknak ártunk. Pl egy alkoholista, aki senkinek sem ért, más megítélés alá essen, aki részegen megöli a családját. Egy homoszexuális ember más megítélés alá essen, mint egy pedofil, vagy erőszakoló.


Egy bolti kenyértolvaj más megítélés alá essen, mint egy milliárdokat sikkasztó politikus. És egy recskázó is más megítélés alá essen, mint aki megcsalja a férjét/feleségét. Nem tudom átmentek-e az árnyalatok, amikor rá szerettem volna világítani.


Amúgy köszönöm Titus Pullo, egészen korrekt válaszokat írtál, nem ítélkezve, a sok szélsőfundamentalista szektáshoz képest te egy egészen üde színfoltja vagy a Gyakori közösségnek :)))

2021. ápr. 9. 23:48
 13/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, néhol helyesírási hibát vétettem az előző kommentemben, de remélem, azért így is érthető.
2021. ápr. 9. 23:54
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos hiába írtam neked, nem olvastad el a válaszomat rendesen. Beszélsz nekem itt a Bibliában leírt dolgok elferdítéséről, és semmit nem is értesz.


Isten nem utálja a Nőket. Mindössze nekik más az életben betöltött szerepük.

az angyalok sem irigykednek egymásra, és nem lázadoznak, hogy az egyik ilyen feladatot kap, a másik meg olyat. Teszik amit kaptak, és örülnek, hogy kaptak Istentől feladatot, és hálásan végzik azt.

2021. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"az angyalok sem irigykednek egymásra, és nem lázadoznak.."


Lucifer neve mond neked valamit???

2021. ápr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk a pap a legrosszabb emberre, pl. aki megkésel valakit, arra is azt mondja, hogy Isten hátha kegyelmet ad neki és üdvözül. Senkit nem küld a pokolra, hanem inkább azt mondja, hogy a gyilkosok is üdvözülnek, lehet.
2021. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező bűntudat nélkül gyilkolna is o.O Hiszen milyen káros dolog már az a fránya bűntudat?
2021. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17: Idióta, pont azt írtam, hogy NEM gyilkolnék.
2021. ápr. 10. 12:32
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, csak a fő kérdést olvastam el, képtelen voltam a hozzá írt ökörségeidet is olvasni. Azért van egy szint, ami alatt nem szívesen olvasok. :)
2021. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Isten megmodta neked hogy azonos megiteles alla esnek a kulonbozo buncselekmenyek?


vagy pokol - menny -re gondolsz hogy 2 "ut" van semmi mas es semmi "fokozat"?



amugy allattal miert ne lehetne szexelni? Es ha szerelmes lesz beled egy allat?

ugyis erre szoktak a pedok is hi atkozni hogy a kisgyermek megeroszakolta oket...

egy nagy allat (kutya, lo) valoban megeroszakolhat ha alkalma adodik ra

2021. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!