Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért támogatják...

Keresztények miért támogatják Izraelt és nézik el a palesztinok ellen elkövetett tömeggyilkoságokat?

Figyelt kérdés

Nem lehet nem észrevenni hogy általában véve a keresztények többsége minden szinten Izrael mellett áll. Ez számomra értehetetlen. Vallási és emberei oldalról nézve is.


Ha vallási megközelítésből nézem, a zsidók nem fogadják el Jézust. Egyszerű csalónak tekintik aki házasságon kívül született, az Újszövetséget pedig olyan könyvnek ami az Ószövetséget veszi alapul de alapjaiban változtatja meg azt.

Az iszlám viszont prófétaként tiszteli Jézust, édesayját Máriát szintén tiszteli, egy fejezet kapta a címét róla a Koránban, az Evangélium pedig eredetileg Isten kinyilatkoztatása.


Emberi oldalát tekinte pedig méginkább értehetetlen sok keresztény hozzállása. Számos emberjogi szervezet, de még az ENSZ is háborús bűnnnek nevezte azt amit Izrael tesz a palesztinokkal. Nagyon sok palesztin civilt gyilkolnak meg. Nőket, gyerekeket. Nem látom hogy ezt elítélnék. A pápa is csak annyit mondott, fejezzék be harcokat, de semmi mást. Nem tudom, biztosan van olyan keresztény aki elítéli a civiliek elleni támadást mindkét oldal esetében, de nem jellemző vagy nem ez jelenik meg a médiában.


Nem várom keresztényektől hogy a muszlimok oldlára álljanak, de azt igen hogy legalább legyenek pártatlanok.



2021. máj. 20. 23:20
 251/252 anonim ***** válasza:
22%

"Jézus Isten fia és tanító de legfőképp Ő a Megváltó Krisztus! Aki meghalt az emberek bűneiért!"


Továbbra is csak mellébeszélsz. Még arra sem vagy képes egyenes válaszát adni hogy szerinted ki Jézus. Persze tudom miért. Ha azt mondod Jézus Isten, akkor bálványimádó lennél, ha azt mondod Jézus próféta, akkor az iszlámnak adnál igazat, ezért inkább mellébeszélsz, nem adsz egyenes választ. Na ezért nem szeretnék veled beszélgetni. Na és persze azért sem mert hazudozol.

2021. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/252 anonim ***** válasza:
64%

#251

Nem teljesen értem, hogy mit pufogsz ezen a kérdésen már jó ideje. A keresztények szerint Jézus Krisztus valóságos Isten és valóságos ember. Ezt olvashatod a legősibb hitvallásokban is, ennyire ne legyél lusta. Tudom, hogy a Biblia neked túl nagy falat, ezért sose olvastad, de erre igazán könnyen rá tudsz keresni és nem is túl hosszú.

2021. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!