Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elítélem a keresztényeket....

Elítélem a keresztényeket. Mit csináljak ez ellen?

Figyelt kérdés

Próbálok mindenkit elfogadni úgy ahogy van, de mégis, ha megtudom valakiről, hogy keresztény vagy, hogy valami más vallású, és nagyon erősen hisz istenben én azt valahogy lenézem, vagy ellenérzetet érzek iránta, már nem is nagyon akarok beszélni vele. Vagy youtubeon, ha nézek egy csatornát, mondjuk nagy gyerekes család, nagyon szeretem a videókat, és kiderül, hogymondjuk minden nap imádkoznak vagy a gyerekek tanulják a bibliát, akkor már nem tetszik a csatorna és nem is nézem. És ezt nem tudatosan, mert ugye tényleg próbálnék mindenkit elfogadni, de tényleg elvesztem az érdeklődésemet. Pedig valamennyire meg is értem őket, mert én se hiszem, hogy biztosan nem létezik Isten, mégis annyira nem hiszek benne (nem követek semmilyen vallást, de ateista sem vagyok). Szóval megértem, ők abban hisznek, semmivel nem befolyásolja ez az életem, de valahogy mégis ellenérzést kelt bennem. Mit tegyek ez ellen? Bármi tipp?

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. jún. 9. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem lehet, hogy büntudat? Komolyan mondom, mert én is hasonlóan éreztem régen. Aztán rájöttem, hogy a spiritualitás nagyon hiányzik az életemből és azóta kifejezettem szeretem az ilyen embereket.
2020. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem teljesen értem a válaszodat. Megtennéd, hogy kifejted?
2020. jún. 9. 19:50
 3/13 MBbpg ***** válasza:
88%
Ha egy embercsoportot nem nagyon tudsz elfogadni, lehet az a legcélszerűbb, ha személyes kapcsolatba kerülsz olyan jó emberekkel, akik az adott csoport tagjai (mert minden bizonnyal minden vallás, vagy pl etnikum képviselői közt vannak jó emberek.) Sokkal könnyebb elfogadni például a keresztényeket úgy, ha megismerkedsz jó keresztényekkel. Így megláthatod bennük az emberi értékeket, a kedves magatartás meg jó cselekedetek pedig szintén segítenek az elfogadásban. (Persze ha rossz tapasztalatokat szerzel, akkor meg pont ellenkezőleg, ellenszenv kialakulására nagyobb az esély.)
2020. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ne foglalkozz ezzel,hogy keresztény,hagy figyelmen kívül (nem olvastam el a kérdés kifejtését teljesen)
2020. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Ne csinálj semmit.
2020. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. #3 Neked különösen, hogy kifejtetted.
2020. jún. 9. 19:58
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Én a normális kersztényeket nem ítélem el, de a szektás, illetve térítő keresztényeket igen. A legjobb nem foglalkozni velük. Ha odamennek, és megpróbálnak beszervezni, akkor határozottan vállalni kell az embernek a nézeteit, aztán tovabb lépni.


Üdv. egy ateista

2020. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem követek semmilyen vallást, de ateista sem vagyok" - Ezt hívják agnoszticizmusnak. ( Ami egyébként az ateizmus egyik formája.)


A kérdésre:

Nem kell ez ellen semmit sem tenni. Természetes, hogy az ember nem mindenkivel szimpatizál. Én így vagyok a fideszesekkel - akik kb. semmiben nem különböznek az elvakult hívőktől. De ezzel csak akkor van teendő, ha nem tudod a dolgot kontrollálni, ha emiatt konfliktusokba keveredsz, megbántasz másokat.

2020. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jún. 9. 20:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor az áll a háttérben az ilyen elítélés mögött, hogy nincs valós, személyes tapasztalat az adott embercsoporttal, vallási közösséggel.

Volt, hogy én is előítélete voltam a muszlimokkal kapcsolatosan. (Pláne itt a gyakorin időnként feltűnő, a keresztényeket teljes mértékben lenéző muszlim kommentjei csak tettek volna erre még jó sok lapáttal)

De mikor lett muszlim ismerősöm, aki teljesen normális volt, elfogadta, hogy keresztény vagyok, nem akart megváltoztatni, sőt jókat beszélgettünk, akkor megváltozott bennem ez a kép.

2020. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!