Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi és más keresztény...

Jehova tanúi és más keresztények akik így nevezik Istent nem tudják, hogy félre értették Isten nevét?

Figyelt kérdés

A héber Bibliában nem szerepel a Jehova név, csak a négy betű: JHVH (יהוה).

Mivel a zsidók tiszteletből nem ejtik ki Isten nevét soha, mindig azt mondják helyette, hogy Adonai, Elohim, vagy Hashem.

A héber Bibliában mindig pontokat és magánhangzókat adtak hozzá a négy betűhöz, attól függően, hogy épp hogyan kellene kiejteni: [link]


A Jehova név onnan ered, hogy amikor a héber kéziratokat olvasták a a fordítók, nem voltak ezzel tisztában, ezért egybe olvasták a négy betűt a hozzá adott írásjelekkel, és mondjuk Adonai helyett azt olvasták, hogy Yəhōwā (יְהֹוָה), ebből lett a Jehovah, magyarosan Jehova. Vagyis a Jehova név egy kis félre értés eredménye.



2021. máj. 31. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudják, mert elvakult szektások.
2021. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 SIDLER22 ***** válasza:
10%

Nyilván nem tudják mert akkor nem az lenne a nevük, hogy Jehova Tanúi.

Egyébként meg teljesen mindegy, hogy tudjuk-e és hogy hogy kell kiejteni.

Ha annyira szerencsecsomag volt, hogy a nevét sem tudta/akarta értelmesen közölni velünk akkor nem mindegy?

2021. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Van, aki tudja. De nem az a legnagyobb probléma,hogy egy kitalált nevet kántálnak, hanem az, hogy a követett személy nem Krisztus, hanem a szervezet és annak az épp aktuális tanítása.
2021. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
# 3 Nyilván nem csak ez a baj velük. De nem csak a Jehova tanúi, sok amerikai evangélikus keresztény is ezt a nevet használja mert a King James Bibliában (ami még ma is népszerű) ez szerepel az Úr helyett az Ótestamentumban.
2021. máj. 31. 12:26
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg nem leszek népszerű a véleményemmel. Nem vagyok tanú, de szerintem azért ezt a kérdést kicsit felfújják az ellenzőik. Én ezzel nem szoktam foglalkozni. El mondom miért.

A Jehova név, igen, valószínűleg helytelen kiejtése a Tetragrammatonnak. De! A magyar nyelvben meghonosodott. 500 éve ismert és használt. Az 1908-as Károli Bibliámban is megtalálható. Magyar költők is ezt ismerték és használták műveikben. Ennyi erővel, akkor a Jézus nevet se használjuk, hiszen Jézust nem Jézusnak hívták eredetileg, sőt még a görög újszövetségi átirata sem Jézus. Valószínűleg helyesebb lenne Jahvénak ejteni, mint Jehovának, ezzel egyet értek, ahogy helyesebb lenne Krisztust Jesuának vagy esetleg Jesunak nevezni, mint Jézusnak, a görög átirat, latin átiratának magyarosítása alapján. Angolul pl. Dzsízusz. Hol van ez az eredetitől? De lényegében érthető kiről van szó. Nem gondolnám, hogy a kiejtés annyira számít. Sokkal fontosabb, hogy kit ért alatta az illető.


Úgy tudom a tanúk is tisztában vannak a modern tudomány mai álláspontjával a kiejtést illetően, de hagyományból nem változtatják meg, mivel már kb. 90 éve így nevezik magukat. Szóval valahol megértem.

2021. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Magyar költők is ezt ismerték és használták műveikben.


Ezt IS!


Kezdetben ők csináltak belőle elvi kérdést, nem az ellenzőik. De mivel rájöttek, hogy így rögtön tudja a másik, hogy kivel van dolga, rögtön nem lett fontos.

2021. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

"Kezdetben ők csináltak belőle elvi kérdést, nem az ellenzőik."

És akkor mi van? Ha ők valamit eltúloztak, akkor az indok arra, hogy mások is túlzásba essenek a kérdéssel kapcsolatosan? Akkor ugyan ott tartanak, mint azok akiket kritizálnak.

Persze ellehet mondani, hogy ez egyébként egy téves olvasat, ha valaki nagyon ezzel pedálozik, de nem kell belőle nagy ügyet csinálni szerintem. Voltaképpen Istent értik alatta.

2021. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha valaki hülyeséget csinál, akkor nem kell szólni neki? Ha ezt többen csinálják, akkor pedig egyenesen már szabad, mert több emberről van szó?

Azzal, hogy megerőszakolták a tetragammatont, azzal egy lavina lett elindítva, mert először Istennek adtak valami kitalált nevet, amikhez hazugságokat kezdtek tanítani, majd elvették a kegyelmet és valami egész másra módosították, igazából átköltötték az egész evangéliumot.

2021. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Sehova
2021. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
# 9 Na jó, ezen most jót nevettem.
2021. máj. 31. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!