Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui és más szervezete...

Jehova tanui és más szervezetek miért nem segitenek a rászorulókón? miért nem osztanak ételt,ruhát,a többi kereszténynek nevezett szervezetek csak miért a krisnások?

Figyelt kérdés
télen is csak a krisnások osztanak ételt a blaha lujza téren,egy kereszténynek nevezett társulatot sem láttam még kaját osztani vagy ruhákat.
2020. okt. 21. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
89%
Mert a Blahán kívül is van élet. Üdvhadsereg, Máltai Szeretetszolgálat, Katolikus Karitász, Baptista Egyház, Oltalom Egyesület, Református Szeretetszolgálat, ezek pont keresztények, és rendszeresen végzik az általad hiányolt tevékenységeket. Sokszor önkéntes munkatársak is segítik a munkájukat, Te is jelentkezhetsz akár alkalmi, akár állandó segítőnek!
2020. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
11%

Ők a [romlott] lelki táplálékot osztják.


De majd mindjárt belinkelnek a jw.org-ról valami külföldi cikket, hogy mégis segítenek.


Ettől függetlenül tény: Jehova tanúit többször láttam már, mint az állványuk melett állnak, és beszélgetnek egymással, de azt soha nem láttam, hogy pl. ingyen szendvicset osztanának.

2020. okt. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
90%
#2-es, komoly fazon lehetsz, ha egy ingyen szendvics megváltoztatná a hitedet!
2020. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:

#3


Már nem vagyok hívő, viszont én mikor az voltam, a félekezetemnek volt olyan programja, ami a rászorulókon segített. Elmentünk a hajléktalanolnak vinni szendvicset, meg teát.

2020. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
88%

Szervusz.

Már többször elmondtuk, hogy a Tanúk nem folytatnak ilyen irányú karitativ tevékenységet. A Tanúk legeslegelsősorban, a hittestvéreinek nyújtanak szellemi, fizikai, és gyakorlati segitséget, akármelyik országban is éljenek. Ami nem jelenti, hogy más embernek ha van rá mód, nem segitünk.

Az első keresztények is elsősorban azoknak gyűjtöttek és adakoztak, akikkel egy hiten voltak.

Gondolj bele, hogy azok az emberek, akiknek ilyen segitséget nyújtanak a szervezetek, mennyien kezdenek el keresztény életet élni, és rendbe tenni az életüket. Jézus a következőket mondta ezzel kapcsolatban:

(János 6:26) . . .: „Ti bizony nem azért kerestek, mert jeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyerekből, és jóllaktatok.

Ezek az emberek visszatértek a világi életükbe, és folytatták a helytelenségeiket. Ma sincs másként.

Az emberek nem változtatnak az életükön, de követelőznek Istenre hivatkozva.

A Tanúknál nins egyetlen ember se, aki hajléktalan, és kéregető, mert Isten gondot visel azokról, akik kitartanak mellette, és szivügyüknek tekintik Isten szándékát, és a Fia messiási királyságát.


ahogy pedig a második hozzászóló irta, vannak segélyakciók, de nem megyünk a Médiához, nem hangoztatjuk azt, hogy Mi mikor hol adunk segitséget, mert elég ha a Teremtő látja. Nem emberek dicséretéért dolgozunk.

2020. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

"Ettől függetlenül tény: Jehova tanúit többször láttam már, mint az állványuk melett állnak, és beszélgetnek egymással, de azt soha nem láttam, hogy pl. ingyen szendvicset osztanának."



Ebben egyetértek veled!

2020. okt. 21. 19:06
 7/55 A kérdező kommentje:
Jézus sem csak a hivőkön segitett,tudom jehovistáknál,az a belső parancs hogy csak egymáson szabad segiteni,ha lehet.
2020. okt. 21. 19:08
 8/55 A kérdező kommentje:
5-ös ti elmagyarázzátok,hogy a keresztényeknek nem kötelességük segiteni rászorulókon,ja nem vagytok keresztények igy már más.
2020. okt. 21. 19:09
 9/55 anonim ***** válasza:
#8, Miért lenne kötelessége bármelyik kereszténynek ételt osztani Neked? Szereted megmondani másoknak, mit kéne tennie, de miért nem mész te ételt osztani?
2020. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy a keresztényeknek sem kötelessége segítenie a rászorulókon (tehát nincs ilyen konkrét parancs), hanem ez egyszerűen következik a lelkiségből. A kereszténység célja nem népjóléti, ahogy az egyházak sem karitatív szervezetek elsősorban, de fenntartanak ilyen irányú tevékenységeket.


Az egyházak Krisztus szeretetparancsát követik, de ez nem szükségszerűen kell járjon jótékonysági tevékenységgel. Például ha te mondjuk tőzsdei bróker vagy, és szeretnél embereken segíteni, akkor lehet, hogy napi plusz két óra tőzsdézéssel többet tudsz segíteni, mint két óra ételosztással. Mert az alatt a két óra alatt keresett pénzed odaadhatod már olyan szervezeteknek, akik hatékonyan fel tudják használni az emberek megsegítésére.


Ettől még abszolút dicséretes dolog elmenni az emberek közé és segíteni nekik.

2020. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!