Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az Isten mindent lát és...

Ha az Isten mindent lát és hall, akkor miért nem segít ott ahol szükség van rá? (Szerintem, ezért egy idő után már sokan nem is hiszik, hogy létezik. )

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 21:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
63%
Sok kérdésnél már csak átfutom, hogy LastOneLeft már válaszolt-e... ha igen, akkor az álláspontom már képviselve van :)
2010. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
38%

Isteni lélek van bennünk, ezért nem szükséges a segítsége és nem is segit.


A közmondás is azt tartja az "egyik felében": segíts magadon, Isten is megsegít,- a "másik fele" pedig így hangzik: segítettem magamon, én vagyok az Isten.


Mivel Isten szellem és nem e világban (anyagi) létezik, így valóban nem tud segíteni, legfeljebb a lelkeden (szellemből még anyag nem keletkezett).


Egy másik verzió szerint a Földtől távol van és ezért nem tud segíteni. Az Ó-szövetségben számtalan helyen le van írva, hogy Isten az emberek között járt, beszélt velük és segített, pl: Mózesnak adta a kőtáblákat, Ezékielnek repülő szerkezete volt. Az Új-szövetségben már nincs a Földön, tehát messzire mehetett.


Az én verzióm szerint a Földön egy bioenergia tenyészetet alkotott, ember formájában, amellyel lefinomítja és szaporítja a "kölcsönadott lelkét", amelyet a halálunkkal visszajuttatunk hozzá.

És mindezt alapozom a Bibliában leírtakra: lelket lehelt a megformált "anyagba", sokasodni-szaporodni kell (2-ből, 6 milliárd), az Istenhez vezető utat csak a lélek ismeri, mennyország-pokol. A pap is úgy búcsúztatja a halottat: ...visszaadta lelkét teremtőjének.


Valószínű ezekért nem is akar segíteni.

2010. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
75%

Úgy válaszolok neked, mint egy nem keresztény, de istenhívő személy. Csakhogy ne mindenki az Úrra és a Bibliára hivatkozzon már :)


1. Honnan tudod, hogy hol van valóban szükség az Istenségre - valláson felül álló lény -, és hol nem? Erről olvastam egy érdekes beszélgetést a pszichiáter és betege között:

"- Okvetlenül szükséges, hogy beszélhessek Martával.

- Szükséges? És mi történne, ha nem beszélnél vele?

- Hát... nagyon rosszul érezném magam.

- A léted kerülne veszélybe?

- Igen.

- Én ezt nem hiszem el.

- Na jó... a létem talán mégsem.

- Hasonlítsd össze a Marta iránt érzett szükségleted, mondjuk az oxigénszükséglettel. Akkor tudnád másképpen mondani?

- Szeretnék beszélni Martával.

- Másképpen.

- Fontos számomra, hogy beszélhessek Martával.

- Másképpen.

- Jót tenne, ha beszélhetnék vele.

- Ezzel megint előre mondasz ítéletet. Jót tenne neked? És ha Marta elküld a fészkes fenébe? Az jót tenne neked?

- Világos, csakhogy én beszélni akarok vele.

- Ismételd el ezt.

- Beszélni akarok vele."


Tehát az, hogy valami szükséges és hogy valamit akarunk, két külön dolog. Én is akarok lottót nyerni, tökéletes világban élni, akarom, hogy ne haljon meg a gyerekem csecsemőkorában - de mi biztosítja, hogy ez így jó?

Ha megnyerem a lottót, talán megölnek a pénzemért. Ha békés világban élnék, semmi lelki fejlődésre nem lenne lehetőségem. Ha a gyerekem nem halna meg 5 hónaposan, talán egész életében szenvedne egy betegségben vagy én magam tenném tönkre az életét a pszichológiai berögződéseimmel.


2. Szabad akarat. Az Istenség nem mondta, hogy csináljunk háborút, hogy gyilkoljunk, hogy bántsuk egymást. Vagy ott állt melletted, és a füledbe súgta, hogy taposs valaki lelkébe szándékosan ( mert ne mondd, hogy sosem tettél még ilyet puszta élvezetből, ha más nem kisgyerekként). Akkor ott kellene teremnie az Istenségnek és lesújtania rád a villámokkal, mert gonosz voltál?

Te választhattál és rosszat tettél. Ő megbocsát, ami azért akárhogy is nézzük, elég nagy segítség...


3. Mindig csak kérni, kérni, kérni, ennyiből áll az emberiség. És hálát is mondtál mindazért, amit kaptál? mondta neki, hogy "Köszönöm, amiért tető van a fejem fölött, étel a számban, rendesen öltözködhetek, amiért egyáltalán élhetek és lehetőségem van megismerkedni a boldogsággal?"


4. Segíts magadon és az Úr is megsegít. Jó, ebben most volt Úr, de a lényeg az, hogy ne a sült galambot várj, hanem tegyél magadért.

2010. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nekem sokat segített :) Hálát is adok érte minden nap :)
2010. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Isten megadta az embereknek a lehetőséget, hogy úgy alakítság az életüket ahogy szeretnék. Ő akkor sem szól bele ha valami rosszat teszünk, annál inkább sátán és a gonosz angyalai.
2010. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
18%

Igen ,Istent szokták okolni ,amiért nem gátolja meg a halált a rengeteg bajt ,katasztrófát ,betegséget stb..

A temetéseken is el szokott hangzani ,hogy "Ez Isten akarata volt ..."

Csakhogy az igazság az ,hogy soha nem Istentől származnak

a rossz dolgok .Igaz ,megengedi ,hogy rossz dolgok történjenek !De nagy különbség van a között ,hogy megenged valamit vagy ő okozza azt !!

Istennek alapos okai vannak arra ,hogy nem avatkozik bele minden ügyebe,de abban biztosak lehetünk ,hogy nem ő a felelős a nehézségeinkért.Ellenkezőleg ,tőle származik az egyetlen remény a megoldásra !(Ézsaiás 33:2)

Jelenleg azért ilyen gonosz és bajokkal teljes a világ ,mert visszatükrözi uralkodója jellemvonásait !

A Biblia sehol sem írja ,hogy most Isten uralkodna !!

Sőt ,inkább azt írja ,hogy az egész világ a gonosz hatalmában van !(1János 5:19)

Ha Isten meggátolná a tragédiákat ,olyan ,mintha Sátán uralkodását segítené elő ,nem ?

Biztos hallottad már ,hogy az utolsó napjait éli ez a világrendszer ,tehát hamarosan véget vet Isten minden

bajnak !!De addig is ,hogy mindenki megismerje az ő akaratát ,tanulmányozni kellene az ő szavát ,a Bibliát !!

Aki akarja ,segítek neki !!

2010. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Irodalom órán azt mondta a tanár, hogy isten csak megteremtette a földet és az embert, de a társadalom menetébe már nem szól bele. Csak egyszer tette meg, ugye amikor eljött a fia, Jézus.
2010. szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
én nem olyan rég jöttem rá, hogy Isten csak annak segít, akinek akar. El lehet imádkozni reggeltől estig is, de akinek nem szimpi neki a képe, annak nem fog segíteni!
2014. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nos valami van. Ha nem Isten,akkor valami más de tény: engem a gyógyíthatatlan Alzheimer kórból meggyógyított
2015. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Én mindig azt írom hogy isten emberi szemmel nézve morbid,kedvenc példám erre hogy ha látsz egy embert az utcán aki az úton vagy az mellet fekszik,akkor te automatikusan odarohansz és segítesz nem pedig megvárod míg kinyögi hogy segíts.

Istennek akkor is kellene segíteni ha nem kérjük,vagy legalább enyhíteni a fájdalmon.

Annak is segítenie kellene aki nem hívő vagy nem hisz benne,hogy mért?! Egy rendőröket is utálják,gyűlölik de ha baj van akkor egyből 112-őt hívja mindenki hogy segítsenek.

Szóval nekem ez vele a bajom.

Jah meg néha adhatna valami jelet hogy te kölök figyellek ám és melletted állok mindenben.

Szóval a lényeg hogy istenben nem lehet egyetérteni ám ha tudna beszélni akkor gondolom lenne rá valami válasza,bár én nem fogadnám el :D

Minden esetre azt nem értem hogy mért nem küld még egy Jézushoz hasonló alakot aki hívő de mondjuk nem tartozik egy vallás közé sem így mindenki tudna azonosulni vele.

Neki is lenne pár képessége amire azt mondod hogy fú ez nem trükk meg minden.

Neten elterjedne,persze itt a biblia arra tér ki hogy szabad akaratunk van és nem szabad ezt erőltetni,akkor Jézust mért küldte?! Akkor is hittek istenben mint ma szóval ez nem magyarázat.

Modern korunknak hála talán észhez térnék és a rájönnénk hogy a tudomány nem zárja ki istent.

Isten létrehozta a teret és az anyagot amit mi nagyon is vizsgálunk.

Bár elvileg arra is van magyarázat h nem is létezik!

Elvileg az ősrobbanás előtt nem volt se tér se idő,mivel nem volt semmilyen idő ezért isten se élhetett illetve nem tudott volna semmit csinálni!

Ősrobbanást meg a protonokkal magyarázzák mert atomi szinten képes a semmiből megjelenni majd eltűnni.

De hát én hiszek benne sőt istenre nézhetünk úgy is mint egy tudósra aki mindenhez ért.

Egyébként sok tudósnak segített már,a DNS és DNS Spirál felfedezőjének ez mind álmában jutott eszébe,hogy egy csigalépcsőt látott egy semmiben és így jött a DNS szerkezetünk ami egy csigalépcsőhöz hasonló spirál szerű.

Szóval a lényeg hogy üzent,adott egy tippet neki mert a semmiből nem tudsz olyant megálmodni amit soha sem láttál.

2015. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!