Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Magyarországon biztos, hogy...

Magyarországon biztos, hogy szükség van a Gyémánt Út Buddhizmusra?

Figyelt kérdés

Társadalmi hatása vizsgált-e?


Nincs elég vallás Magyrországon?



#erkölcs #buddhizmus #Társadalmi biztonság
2021. jún. 12. 19:21
1 2 3
 11/29 Demion ***** válasza:
59%

10

Majd olvasd már el rendesen a cikket, amit belinkelsz. Ebben a pénzben nincs benne, amit az egyházak az iskolákra kapnak.


"Fontos kiemelni, hogy az egyházak ezen kívül is kapnak állami forrásokat iskolák, kórházak és szociális intézmények üzemeltetésére"

2021. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Bennem az a félelem van, hogy a sok új vallás beáramlása Magyarországra az társadalmi megosztottságot okozhat. Ráadásul Magyarország kersztény gyökereinek nem biztos, hogy jót tesz mindenféle ellenőrizetlen hiedelem.


Magam is keresztény vagyok, katolikusnak keresztelve, de szeretem a más kersztény valláshoz tartozó keresztény társaimat is. Ők is Istenben hisznek. A buddhizmus szerint nincs Isten. Sajnos a fiatalok könnyen befolyásolhatóak, ezért jobban oda kéne figyelni a vallásügyre, illetve, kéne egy törvény, hogy nincs több vallásra szükség Magyarországon.


Valóban, vannak keresztény iskolák, segélyszervezetek, betegothonok, stb. Magyarországon. Ezért a kormánynak is el kéne ezen gondolkodnia. Azt kell támogatni, aki jót tesz és építi az országot, a magyar társadalmat.

2021. jún. 14. 09:43
 13/29 Demion ***** válasza:
76%

Kérdező

"jobban oda kéne figyelni a vallásügyre, illetve, kéne egy törvény, hogy nincs több vallásra szükség Magyarországon."


Gondolom az az egy vallás amit engedélyeznél a sajátod lenne. Magyarul vallási diktatúrát szeretnél. Csupa szívjóságból persze...


Nekem van egy jobb ötletem. Mi lenne, ha mindenki abban hinne amiben akar, és nem te döntenéd el, hogy miben kelljen mindenkinek hinnie.

2021. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
61%

Nézd én már pár éve ateistának vallom magam de pontosan ez a bajom a katolikus keresztények zömével,nem látjátok a problémát azzal hogy mások vallásába beleszóljatok de ha a tiéteket kritika éri akkor azt azonnal habzó szájú felháborodás követi.


Értem én hogy te hiszel Istenben,de aki budhista annak szintúgy megvan a magam hite. Ezt olyan nehéz tiszteletben tartani?


Kicsit olyan a vallás szabadság mint a politika. Te sem szeretnéd ha a kormány azt csinálna amit csak akarna a te véleményed megkérdezése nélkül vagy felelősségre vonás nélkül és ezáltal az ő akaratukat rád erőszakolnák függetlenül attól hogy egyet értesz velük vagy sem. Ugyan így a vallás szabadságnál lehetőséged van abban hinni és azt isteníteni amit akarsz mert nem térdel senki a nyakadon hogy te neked márpedig KÖTELEZŐ Kereszténynek vagy Budhistának vagy Iszalmistának lenni.


Ahogy a mondás tartja,a tisztelet egy két irányú út. Nem várhatod el hogy téged tiszteljenek ha te nem adod meg másoknak a kölcsönös tiszteletet. Ergó,ne akard kontrollálni ki miben hisz mert nincs hozzá jogod és te lennél a legjobban megsértődbe ha azt mondanánk hogy tiltság be a keresztény vallást magyarországon mert úgy gondoljuk hogy nincs rá szükség :)

2021. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
73%

Először azt hittem, azért irányul a kérdés pont a Gyémánt Útra, amilyen dolgokat olvasni róluk és Ole Nydahlról mindenfelé a világban. Érdekelt volna, ha erről szól a dolog. Nagyon sok buddhista gyülekezet van még rajtuk kívül az országban, kapásból csak Budapesten van 15 a Gyémánt Úton kívül.

A különbség az a kereszténységhez képest, hogy még soha egyetlen buddhista sem lépett oda hozzám kéretlenül az utcán, csengetett be az ajtómon, hogy legyek buddhista, vagy adakozzak nekik. Keresztény viszont elég sok.

Szükség pont annyi van rá szerintem, mint bármelyik vallás bármelyik képviseletére az országban. Mostanában kezdtem el keresgélni a magyarországi buddhista közösségeket és jópár van, ami nyomtalanul eltűnt, csak 10-20 évvel ezelőtti említések vannak róla a neten, tehát amelyikre nincs szükség, az megszűnik.

2021. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
60%

"A különbség az a kereszténységhez képest, hogy még soha egyetlen buddhista sem lépett oda hozzám kéretlenül az utcán, csengetett be az ajtómon, hogy legyek buddhista, vagy adakozzak nekik."

Engem azért elég gyakran megtalálnak, hogy adakozzak nekik, lehet rossz környéken élsz, vagy nem tudom...

2021. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
60%

"Ráadásul Magyarország keresztény gyökereinek nem biztos, hogy jót tesz mindenféle ellenőrizetlen hiedelem."


Nem szeretném sem az érzéseidet megbántani, sem a hitedet, de ha van benned nyitottság arra, hogy megpróbálj elfogulatlanul és objektíven tekinteni erre a kérdésre, nem pedig kizárólag a saját szubjektív szemüvegeden keresztül, akkor szerintem érdemes lenne belegondolnod, hogy ugyanolyan alapon, ahogy ezt te megfogalmaztad, az ateisták is kijelenthetik a kereszténységről, hogy "ellenőrizetlen hiedelem", és mint olyan, nem biztos, hogy jót tesz a fiataloknak.

2021. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
75%

"A különbség az a kereszténységhez képest, hogy még soha egyetlen buddhista sem lépett oda hozzám kéretlenül az utcán, csengetett be az ajtómon, hogy legyek buddhista, vagy adakozzak nekik."

Jó neked. Én egyszer vettem fel egy magát buddhistának valló stoppost. Azt a térítést, amit megkaptam, mikor megtudta, hogy katolikus keresztény vagyok (ráadásul a témát sem én hoztam fel)... :)) Jehovistákat messze lepipáló volt.


Vallásszabadság van, mindenki olyan vallást követ, amilyent szeretne. Nincs semmi gondom nekem azzal, hogy Magyarországon van buddhista közösség (is). Amíg a társadalomra nem veszélyes valami (pl. nem mutatnak be hetente emberáldozatot), akkor én kiállok amellett, hogy szabadon lehessen a vallást gyakorolni.

Az állami támogatás arányaival vannak nekem problémáim. Vannak olyan egyházak, amelyek nagy szerepet vállalnak a szociális, karitatív tevékenységben, ami egyébként az állam feladata már úgy több 100 éve. Mások meg kevésbé, amivel semmi gond, csak akkor az állami támogatás ehhez mérten arányos legyen. A hitgyüli szerintem nagyon felülreprezentált állami pénzeket illetően, míg az evangélikusok alig, pedig kis létszámukhoz mérten nagyon sokat tesznek és katolikusként megemelem a kalapomat előttük.

2021. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%
Imádom egyébként hogy a szeretet és elfogadás vallása nem fogad el senkit akinek eltérő világnézete van,jó példa erre maga ez a beszélgetés. Minden egyes választ lepontoztok mert az írójuk merészelt egy kicsit is kritikusan gondolkodni az egyházatokkal szemben,így mutattok példát a világnak,ez az elfogadás és szeretet ami szerint ELVILEG élitek az életetetek??? Cseppet sem képmutató bagázs...
2021. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

10/19-es re reagálva.


Valóban, bennem is felmerült a kérdés, hogy a buddhisták, pl. Ole Nydahl szektája vajon hasznos-e Magyarország számára? Rengeteg könyvet, imakönyvet, meditációs leírást eladnak. Van bőven bevételük az elvonulások és előadások díjaiból. De kinek a számláján landolnak ezek a pénzek? Esetleg külföldre kerülnek az összegek? Lehet, hogy a vallás, az új vallások kreálása remek megélhetési lehetőség? Sok csöves buddhista kifizeti a termékeik árát. Pl. könyvek, szobrok, istenség képek. Szükség van erre? Magyarország keresztény állam. Egészséges keresztény állam. Ok, tudom, pl. vannak kínai buddhisták Magyarországon. De nekik van saját egyházuk és nagyon becsületesek. Ők zenesek. Chan buddhisták. Miért kell Magyarországnak elviselni, a magyaroknak elviselni idegen érdekbeli kúltúrák általi szellemi és társadalmi roncsolást? Magyarország tele van szebbnél szebb templomokkal. Református, evangélikus, katolikus, stb. templomokkal. Ott lehet elmélkedni, imádkozni, meditálni, szemlélődni! Ott van lelki fejlődés! Szellemileg, lelkileg letisztult keresztény vallásaink vannak. Nem elég? Szerintem Magyarországnak nincs szüksége vadizmusra.

2021. júl. 8. 05:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!