Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Magyarországon biztos, hogy...

Magyarországon biztos, hogy szükség van a Gyémánt Út Buddhizmusra?

Figyelt kérdés

Társadalmi hatása vizsgált-e?


Nincs elég vallás Magyrországon?



#erkölcs #buddhizmus #Társadalmi biztonság
2021. jún. 12. 19:21
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Na meg a Gyémánt Út Buddhizmusról annyit, hogy egyes tagjai jól ismerik a bioenergetikát. Ha valaki elhagyja a szektát, vagy valamiért megharagudnak a volt szektatagra, akkor ráhangolódnak. Parapszichikus, parapszichológiai kínzásokra, behugyoztatásokra, beszaratásokra számíthat az illetől. Ezek a dolgok engemet arra ösztökélnek, hogy egy vallás ilyeneket tevő tagját azt sátánistának tartsam.


Sajnos én is szektatag voltam.


Mennyit pofáztak a szeretetről, az együttérzésről, stb.!


Nem! A Gyémánt Út Buddhizmusnak nincs köze a szeretethez!

2021. júl. 8. 06:12
 22/29 A kérdező kommentje:
Sajnos Magyarországon van buddhista egyetem. A Kőrösi Csoma Sándor Buddhista Egyetem. Sajnos velük is találkoztam. A környékre sem megyek többet. Soha többé. Életem legnagyobb hibája volt az, hogy odamentem tanulni. Tönkre is ment az életem.
2021. júl. 8. 06:53
 23/29 A kérdező kommentje:

Az egyik fentebbi válaszolónak, arra a mwgjegyzésére, miszerint én csakis az én vallásomat tartanám elfogadhatónak Magyarországon, azt válaszolom, hogy: NEM! Ha jól emlékszem, akkor tudományos szocializmus kijelentette, hogy a vallás mindenkinek a magánügye. Viszont ehhez hozzá kell tenni azt, hogy az importált vallásoknak be kell tartania az adott ország törvényeit, tiszteletben kell tartani az őslakosokat, az emberek vallási érzelmeit, szokásait, az őshonos vallásokat. Nincs arról bővebb ismeretem, hogy a Ptk. ezt hogyan is szabályozza pontosan.


Nyilvánvaló az, hogy mindenki ragaszkodik a saját vallásához. Sőt, olyan is van, hogy valaki elmegy egy egyetemre, amely olyan vallást és filozófiai rendszereket, tanít, oktat, amely pontosan, hogy nem az egyén vallási gyökereivel kapcsolható össze, sőt ahhoz nincs is köze. Magam is így jártam, azzal a különbsdéggel, hogy buddhista voltam akkoron, de nem ugyanahhoz az irányzathoz tartoztam teljesen. Igazából a Dalai láma könyvei nyűgöztek le, ezért kezdtem el foglalkozni a buddhizmussal, keleti filozófiai rendszerekkek, így a jógával is, amelynek sok irányzata van és létezik, de magam a rádzsa-jógát kedveltem meg igazán. Na, szóval, beültem az egyetemi oktatásra, az iskolapadba. Betoppant a terembe egy tanár, aki csakhamar kijelentette, hogy "aki ide jött, az itt is marad!". Mondta ezt úgy kérem, ami úgy értendő, hogy aki buddhista, és aki őhozzá került, az az a buddhista is marad, amely irányzatot ő követ. Kérem szépen, egy egyetem oktatási, tanítási vagy vallási intézmény? Ha elmegy egy figura tanulni, akkor vallási erőszak áldozata lesz? Magam azért mentem a KCsSBE-re, mert filozófiát akartam tanulni. Igazából megkerülő útként mentem oda tanulni, mert kissé már felnőtt fejjel nem tudtam volna bejutni pl. az ELTE esti vagy levelezői tagozatára, de a dologhoz hozzátartozik még az is, hogy későn kapcsoltam, jutott eszembe az, hogy tovább kéne tanulni, így a felvételi vizsgákra már nem maradt volna túl sok időm, pontosabban a felkészülésre. Aztán rábukkantam a Kőrösi Csoma Sándor Buddhista Egyetemre. Úgy gondolkodtam, hogy, ha elvégzem az egyetemet jó eredménnyel, akkor az valószínűleg biztos belépőt jelenthet számomra magasabb szintű továbbtanulási lehetőségekre. Nagyon igyekeztem, előtanulmányokat már magamtól végeztem. A vallásokkal kapcsolatosan és egyéb filozófiai rendszerekkel kapcsolatban széles skálán lehet a magyar könyvpiacon válogatni, nézelődni. Kedvencem volt pl. Helmut von Glassenapp vallástörténész, Hans Joachim Störig filozófia professzor, Csiffári Tamás, Turai Alfréd, az indiai szerzők, írók, jógik, stb. Jóga szempontjából nagyon fantasztikus könyveket írt, publikált, pl. B. K. S. Iyengar. De Swami Kriyananda Rádzsa-jóga című munkássága, könyve örökre maradandó nyomot hagyott az életemben. A könyv érdekessége az, hogy a szerző író a jógát a jézusi tanításokra helyezte, fektette, alapozta.


Na de kanyarodjunk vissza az eredeti témához, vezérfonalhoz. Szóval az egyik egyik egyetemi tanárnak nem tetszett a pofám, ezért az egyetem által szervezett buddhista elvonuláson alaposan megalázott. Kb. 35-45 vagy 40-50 ember előtt. Sokan voltak ott, nem számoltam meg a jelenlévőket. Nem tudom, hogy miért tette velem, hisz az egyetemen egyetlen tanárt vagy osztálytársamat sem bántottam meg. Csak a tanulás érdekelt. Igaz, volt ott egy-két szép osztálytársnő. De nem szóltam hozzájuk sem. A szóban forgó egyetemi tanárnak is tetszettek a ugyanazok a nők. Láttam. Ezt az egyetemi tanárt én nem tudtam volna egyetemi tanárnak sosem elképzelni. Nem tudom, de arra asszociálok, hogy börtönsmasszernak kéne lennie. Ne értsen félre senki! Az is nagyon fontos munka. Na de, ha egy tíz éves gyermeknek bonyolultabb az értekezési készsége és a lineáris gondolkodást egy mondvacsinált egyetemi tanárnál lényegesen felülmúlja a gondolkodási rendszere, akkor lehet, hogy a tízéves gyermeknek kéne a katedrán állni. Na, szóval, brutális alázás történt az egyetemi elvonuláson. Farkas Lőrinc Imre nam akarja kivizsgálni az ügyet. Sok éve kérem az ügy kivizsgálását. Minden levelem megvan. Egyszerűen nem értem meg, hogy mi az oka annak, hogy az egyetem nem válaszol. Na és ők regélnek a szeretetről, az együttérzésről! Semmi közük hozzá! Senkit nem bántottam meg.


Az egyetemet elhagytam. Nagyon szomorú voltam. Nem írom le, hogy min törtem a fejemet.


Egyébként szerintem a szóban forgó egyetemi tanár egy kissé szellemi- és értelmifogyatékos személy. Mindig azt mondta és hangoztatta, hogy az erőteljes tanítások a a fontosak! Ő ezt komolyan is vette. A meditációs elvonulás alatt, meditáció közben üvöltözött, mint egy állat, hogy húzd ki magad! Mármint arra gondolt, hogy egyenes derékkal meditáljunk. Szerintem sok Osho-t olvasott és azt gondolta magáról, hogy ő Osho. Vagy azzá akart válni. De lehet, hogy gyermekkorában nem játszott elég indiánosdit. Igazából én egyfajta buddhista bandavezérnek látom ezt az urat. Ja, igen, az elvonuláson nem tudtam mit csinálni, amikor erősen és szóban meg lettem alázva. Nők előtt is. E bandavezérnek ott voltak a harcművész barátai is. Egyedül voltam. Senkire sem számíthattam. Nem kellett ahhoz sok, hogy verekedés legyen. Tudvalevő egyébként, hogy a buddhisták között sok a harcművész, Kung-Fu-s, stb.


Na, szóval így jártam a buddhizmussal. A Gyémánt Út Buddhizmussal. Így jártam a Kőrösi Csoma Sándor Buddhista Egyetemmel, így jártam Farkas Lőrinc Imrével, így jártam Varga Tibor egyetemi tanárral, így jártam Ole Nydahl-val, így jártam a tibeti buddhizmussal, így jártam egy új vallással. (Mert Magyarországon új vallásnak számít ez a fajta buddhizmus.)


Tudomásom szerint Varga Tibor rengeteg iyenféle elvonulást vezetett. Amelyek a Kőrösi Csoma Sándor Buddhista Egyetem által voltak szervezve. Vajon azokon mik történhettek? Vajon hányan hagyták el az egyetemet?

2021. júl. 8. 16:00
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Van baj a toronyban 🙄
2021. júl. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
A Csillebércen.
2021. júl. 8. 18:34
 26/29 A kérdező kommentje:

Nincs válasz? Esetleg folytassam? Ah, netán méltatlan vagyok a válaszra. Választ várok. Nem akarok senkit alázatosságra kérni, tehát nem akarom, hogy lealacsonyodjon hozzám. Inkább felemelkedem az illetékesekhez... F.L.I? V.T? Kifogyott a filozófiai szótár?


A filozófia röviden a gondolkodás művészete. Ebbe beletartozik az érvelés, a vitatkozás, a meggyőzés, a véleménnyilvánítás, nézetek igazolása, gondolati szemléltetés, metafizika, stb. És még sok minden. Rengeteg dolog. Mondjuk pl. a rendszer-gondolkodás, rendszerelmélet. De ne kanyarodjunk el a témától. Hisz a filozófia erkölcsmagyarázattal is bír bizonyos szinten, bár...., ott lehetnek tévedések.


Na, szóval, kedves F.L.I és V.T, várom kedves válaszaikat!

2021. júl. 11. 19:57
 27/29 A kérdező kommentje:
Le vagytok lassulva?
2021. júl. 11. 21:26
 28/29 A kérdező kommentje:

Várom a Kőrösi Csoma Sándor Buddhista Egyetem válaszát, reagálását. Nyilván van erre kijelölt személyük, aki arra hivatott, hogy a médiában, a nyilvános sajtó világában megtegye a válaszokat, nyilatkozzon. Na és érveljen.


Várom az érveléseket.

2021. júl. 11. 21:32
 29/29 A kérdező kommentje:
No... Lehet bátorodni.
2021. júl. 12. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!