Isten lehet gonosz?

Figyelt kérdés

Miért gondoljuk, hogy egy nagy hatalomnak jóságosnak vagy igazságosnak kell lenni?

(azt csinál, amit akar és senki nem tudja megbüntetni).



#sakk #Isten #teremtés #hatalom #Gonoszág #Angyal maffia
2021. jún. 23. 00:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
15%
Isten nem gonosz.
2021. jún. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Amennyi szörnyűséget kell átélnie az embereknek, azokból kiindulva gonosz és szadista.
2021. jún. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
28%

(Zsoltárok 103:10) 10 Nem bűneink szerint bánik velünk, és nem fizet meg nekünk a vétkeinkért, mint ahogy azt megérdemelnénk.

Nem lehet, mivel minden dolgot amit tesz a szeretet motiválja, és összhangban van az igazságosságával, a hatalmával és a bölcsességével.

Azért mert nem nézi behunyt szemmel az emberek Istentelen tetteit, az miért gonoszság? Nem de a szülő is megfegyelmezi a gyermekét, ha szereti?


Az ember a gonosz aki ilyet állít, és magából indul ki. Isten hozott egy egységesen mindenkire vonatkozó törvényt, az élet minden területére.

Hol van az összhangban az igazsággal, ha minden aljasságot figyelmen kívül hagyna?

Hidd el, ha vissza élne a hatalmával, már senki sem élne. Simán mindenkit elpusztíthatott volna. De újra és újra ad lehetőséget, hogy javítsuk ki az elrontott dolgainkat.

Az ember sokkal képtelenebb a megbocsátásra, azonnali bosszút, retorziót hajt végre. A bosszú pedig bosszút szül, és ennek soha nem lenne vége.


Amikor Sátán fellázadt ellene, nem pusztította el azonnal. Adott neki lehetőséget nem kis időt az állításai bizonyítására.

Ha valaki, akkor Ő a gonoszság megtestesítője, hálátlan.

Amikor fel lázadt az életadója ellen, mert elégedetlen volt a "társadalmi" Beosztottságával, olyan, mikor egy gyermek hasba szúrná a szüleit, akik életet adtak neki, erőt megfeszítve dolgoztak hogy táplálják, neveljék, és elindítsák az élet útján.

Vagy ami még aljasabb, hogy minden létező szeme láttára, és füle hallatára, bemocskolta a hírnevét, hazugnak kiáltotta ki életadóját, és megvádolta, hogy megfosztja a teremtményeit minden jótól.

S ha ez még nem lett volna elég, még minket embereket is megvádolt, és állította, hogy az ember csak akkor hűséges, és szerető az életadójához, ha Isten lefizeti az embereket. Egyetlen ember sincs, aki hálás lenne az életéért, és azért amit kapott Tőle.

2021. jún. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
30%

2

Kedves válaszoló

Nem Isten okozza ezeket az állapotokat. Ő mindössze megenged bizonyos eseményeket, még ha az ember számára, némelyik szörnyű. Teszi ezt azért, hogy felismerjék az emberek az Ő vezetése, és Sátán hatalma uralkodása közötti különbséget, hogy érdemben helyesen tudj dönteni.

Az emberek némelyikének nem jó, nem megfelelő Isten vezetése, közben Sátán uralma sem tetszik. Felszoktam tenni a kérdést ilyenkor: Mit akartok emberek?

Az a legnagyobb bajod, hogy nem paráználkodhatsz, nem hazudhatsz, nem ölhetsz meg másokat? Nem szegheted meg az erkölcsi törvényeket, aminek hűség és szeretet az alapja?

Most megteheted, és ez sem jó?

Az ember egy percet sem dolgozott a napért a Földért, az állatokért, a holdért, azért ami az életet szolgálja.

Ehhez képest a kapzsiság miatt, tönkre teszik a földet, annak légkörét, amivel másokat is.

Mi közben eszükbe sem jut, hogy saját maguk alatt is vágják a fát, mert a kapzsi ember is megbetegszik és meghal.

Döntsétek már el, mit akartok.....

2021. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%
Isten GONOSZ!
2021. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
25%

"Isten lehet gonosz?"

Nem. Van jó és rossz is a világban. És minden Istenből kellene, hogy kiinduljon, ő mindennek az abszolútuma. Mivel Isten nem lehet egyszerre abszolút rossz és abszolút jó, mert nem tud állandóan rossz és jó is leni egyszerre, így a megoldás, hogy a rossz Isten hiánya.

De kedves Lucifer, már milliószor elmagyaráztuk már neked

2021. jún. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Orbán Viktor jó!
2021. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a világban nincs jó és rossz, mert minden csak nézőpont kérdése. Az én szemszögemből nézve ha van valamilyen felsőbbrendű hatalom, akkor az velem szemben általában nem túl szép módon cselekedik.

Nekem van egy olyan gondolat a fejemben, hogy ha Isten valóban létezik, akkor még Ő sem lehet tökéletes. Lehet, hogy ezt a világot csak szeretetből és jóságból teremtette meg, de ha így van, akkor mégis miért hagyja, hogy annyi szörnyűség is történhessen itt? Viszont az is megfordult már a fejemben, hogy Istennel lehet, hogy történt valami és már nincs velünk. Lehet, hogy egyszerűen csak nem érdekeljük már és egy másik világgal törődik a miénk helyett. Ha így van, akkor ez egy olyan döntés volt a részéről, ami a mi szempontunkból nézve gonoszság, viszont a másik világ lakói biztosan örülnek ennek. De az is lehet, hogy egy ideig még csendben figyeli az eseményeket és egyszer egy napon igazságot fog majd tenni. Szerintem nem tudhatjuk, hogy Isten mit miért cselekszik, illetve, hogy a mi szempontunkból nézve jó döntéseket hoz-e.

Lehet, hogy abban sem lehetünk biztosak, hogy minden úgy történt, ahogyan a Bibliában le van írva, de ha igen, akkor Isten valóban hozott olyan döntéseket, amik sokak szemében igazságtalannak tűnhetnek. Például hogy Ádám és Éva bűne miatt az egész emberiséget elüldözte a Paradicsomból, pedig rajtuk kívül a többi ember nem is tett semmit, így rengetegen ártatlanul bűnhődnek.

Sok mindenre nem találom a választ ezzel a témával kapcsolatban, de szeretnék abban hinni, hogy Isten valójában sokkal jobban érti nálunk, hogy minek miért kellett megtörténnie, hogy mindennek megvolt a valós oka és hogy egy csodálatos napon egyszer még igazság, boldogság és szabadság lesz mindenütt. Tudom, hogy ha van Isten, nekem egyáltalán nincs jogom felülbírálni az Ő döntéseit, viszont én szeretek megkérdőjelezni mindent- de azért még reménykedek.

2021. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%

"Szerintem a világban nincs jó és rossz, mert minden csak nézőpont kérdése."

Tehát, ha megerőszakolnak és megölnek egy 5 éves kislányt, akkor arra nem tudod rámondani, hogy rossz lenne?

A jó és rossz lehet abszolút és relatív is. ÉS ellent is mondasz magadnak, mert ezek szerint nézőpont kérdése, hogy létezik jó és rossz szerinted. Tehát akkor most léteznek, vagy nem?


"Nekem van egy olyan gondolat a fejemben, hogy ha Isten valóban létezik, akkor még Ő sem lehet tökéletes."

Akkor az a valaki nem ISten, ugyanis az istendefiníció eleve kimondja, hogy csak tökéletes entitás lehet Isten, aki a maga nemében abszolút és abban az abszolút állapotában tökéletes, ami logikus is. Ha tökéletlen lenne, akkor sem lenne róla felismerésed, ha csak ő nem akarná, hogy felismerd, de akkor meg tudomása van a saját tökéletlenségéről, kvázi nem lehet Isten, mert van, aki nála tökéletesebb, az abszolút tökéletesség. Tökéletlen tehát csak feltételes létező lehet, abszolút létező nem, mivel a tökéletlenség relatív fogalom, tehát viszonyítanod kell egy abszolút tökéletességhez, Istenhez. Tehát minden tökéletlenség végül egy abszolút tökéletességhez vezet, Istenhez

2021. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

#9.

Ez szörnyen hangzik, de az erőszaktevők és a gyilkosok gyakran nem tartják magukat és a tetteiket rossznak. Az ő szemszögükből nézve ezek a tettek "normális" dolgok, különben nem tennék meg őket. Természetesen az ép elméjű emberek nem így gondolkoznak, de egy gyilkos szemszögéből nézve a saját tette sajnos nem biztos, hogy rossznak tűnik.

Szerintem abszolút jó és abszolút rossz nem létezik, csak olyan van, hogy például az én szempontomból jó valami. Viszont ugyanaz a dolog mások szemszögéből tűnhet rossznak, épp ezért szerintem nincs valójában jó és rossz.


Isten minden vallásban másmilyen, illetve különböző dolgokban hisznek az emberek. Én valószínűleg nem ugyanazt a személyt értem Isten alatt, akit te. Ezzel nincs semmi baj, szerintem hadd higgyen mindenki abban, amiben szeretne. Azt sem tudhatjuk biztosan, hogy a Kérdező pontosan milyen valláshoz tartozik, így még nehezebb megközelíteni a kérdést.

Én Isten alatt a világ teremtőjét értem, de nem használok hozzá konkrét definíciókat.

Te azt írtad, hogy a tökéletlenséget hasonlítani kell az abszolút tökéletességhez, ami maga Isten. Én elképzelhetőnek tartom azt is, hogy az abszolút tökéletesség nem létezik.

Egyébként úgy gondolom, hogy én nem tartozok egyértelműen egyik valláshoz sem, ugyanis minden világnézetben találtam olyan dolgokat, amiket nem értek, vagy amikkel nem tudok azonosulni. Én csak egy egyszerű személynek tartom magam, aki szeret gondolkodni a világ dolgairól, de nem világosodik meg igazán soha. :D

Én is írtam egy választ a kérdésre a gondolataim alapján, mert jó dolognak tartom, ha megpróbálunk több szemszögből is megfigyelni egy adott dolgot.

2021. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!