Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért a parazitizmusban...

Isten miért a parazitizmusban leli az örömét? Miért ennek a tudatától boldog?

Figyelt kérdés

2020. júl. 5. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi?
2020. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, hogy vannak állatok, amik telepetézik a másikat, majd a petékből kikelt kis lények élve felzabálják a gazdatestet, mindenféle megbánás nélkül?
2020. júl. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
érdekes szó a "parazitizmus" - de egyébként a két kérdő mondatnak semmi értelme.
2020. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mézga Krisztina ***** válasza:
94%
Megnyugodtam. Mert hogy én se tudom értelmezni a kérdést...
2020. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Igen, abban leli örömét, mert isten is egy parazita. Élősködik másokon, imadatot követel...
2020. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 KZitus ***** válasza:

Szia


"Isten miért a parazitizmusban leli az örömét?"-ha leírod mire alapozod ezt a megállapításodat/meglátásodat, talán lehet róla véleményt írni.

" Miért ennek a tudatától boldog?" - mikor láttad Istent ettől boldognak?

2020. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem arra gondol a kérdező, hogy a bibliai "isten" állítólag megköveteli a feltétlen imádatot illetve az élethosszon át tartó szolgálatot. Az imádat egyfajta "energiaként" is felfogható. Gondolkoztatok már, hogy mi értelme van egy mindenhatót szolgálni, amikor lényegében véve semmi szüksége nem lehet rá, hiszen mindenható...? Ismeritek a mindenható szó jelentését kedves "hívők"?!
2020. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ismerik a mindenható szó jelentését a kedves "hívők", neked viszont láthatóan lövésed sincs a hitről, vallásokról, I.-ről, van viszont a gőgről, hübriszről, gyakorlatban átélt élményed.
2020. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem ismerik a mindenható szó jelentését a kedves "hívők""


Akkor miért van az, hogy nem képesek értelmezni? Bár ha a vak hitről beszélsz, akkor érthető, hogy az értelmezés nem lehet az erősségük, ugyanis a vak hit a szimpla feltétel nélküli elfogadásról szól, nem pedig a gondolkozásról.

2020. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy attól lenne boldog.
2020. júl. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!