Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A román ortodox pap miért...

A román ortodox pap miért hirdeti hogy az egyházak sobornicească și apostolească ( ez a rész a Credo imadságukban is benne van, cred într-unul sobornicească și apostolească biserica) és hogy a többi păgânii csak ők nem és ők jutnak a mennybe?

Figyelt kérdés

Elmagyarázom. Ma nem voltam a templomban de vegighalgattam a Facebookon az ortodox Szent Liturgiát és azt mondja benne a pap többször is hogy ők az apostoli vallást viszik tovább és a többi pogány és csak az üdvözűl aki az apostoli egyházhoz tartozik, magyarul ortodox vallású. És a szemükben mindenki pogány ( és állandóan a poganysag végét kérik Istentől) aki nem ortodox tehát reformátusként én pogánynak számítanék nekik.

Nincs annyi esze annak a pópának hogy felérje hogy minden ember bűnös Isten előtt, meg ők is tehát nincs apostoli, állandó, tökéletes vallás? Tökéletes csak az lehet ami Bűntől Mentes és az ortodoxok is Éppen Olyan bűnös emberek mint mi reformátusok, akkor a pópa hogy mer hazudozni a népnek. És annyi esze sincs hogy senki nem pogány aki Tartozik Valami Felekezehez!!



2021. júl. 4. 13:01
 1/8 qkker1 ***** válasza:
93%
Tiszteld már meg az oldalt azzal, hogy lefordítod magyarra a román dumát!
2021. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az eszem megáll hogy a mellettem lakó nagyváradi ortodox papok milyen sötétek és a mellettem lévő templomban miket prédikának. Mert van 3 0ao, öreg, fia és unoka. A múlt vasárnap is lepogányozott minket. Tehát azt mondta sokan ortodoxok lettek a pogányságból mint a református, katolikus, jehovista, babtista. (Mivel tudta vajon rávenni őket hogy Keresztelkedjenek át, adott nekik enni vagy mi...) Nekem ez nagyon nagyon rosszul esik és a mai prédikaciója is. A Hiszekegyükben is azt vallják hogy ők az apostoli templom vagyis vallás. Meg kéne érteni hogy olyan nincs hogy apostoli vallás! Nincs!Az 1054- és egyházszakadás előtt (nem lehet tudni melyik volt mert az ortodox azt vallja hogy a katolikus vált ki, a katolikus fordítva hiszi) voltak igaz keresztények de 1054utan mindenki átvette más népek szokásait és nem az apostoli és sobornicească vallást követi. Úgy az ortodox mint a református, katolikus, jehovista. Tökéletes vallás akkor volna ha lenne tökéletes ember de Senki Nem Tökéletes mert bennünk van az eredendő bunre való hajlam, sokszor a bűn is.

A másik dolog, én reformátusként tudok keresztet vetni ortodox és katolikus módon, tudom az Ave Mariát meg a gyomor imát, a 7 szentséget, a jehovistaknak a tanításait az 1000 éves királyságtól és a baptista kat hogy Isten helyett Jézushoz imádkoznak. De én ezeket mindet elfogadom. Nem azt mondom hogy minden tetszik de van amit elhiszek. Soha nem voltam az a nagy református, mindig érdekelt mások keresztény vallása. Volt mikor az iskolában a vallastanar azt mondta hogy a katolikusok bálványimadók és én felálltam és azt mondtam hogy ez hazugság mert Szűz Mária közvetítő Jézus felé mivel az anyja és ahogy Mózes is közvetített a nép felé úgy Jézuson kívül más is közvetít, mindenki engem nézett és a tanár meglepődött. Máskor a jehovistakat veszem meg hogy igenis abba hisznek hogy eljön a földi paradicsom ami 1000 évig tart de hogy utána mi lesz azt nem tudom. Akkor is csak nézett rám a tanár, de én nem tehetem hogy más keresztény vallást ocsaroljon.

Ha én mint református meg tudtam tanulni keresztet vetni, az imádságokat, azokat amiket kell felelni a pap kérdéseire vagy énekelni az ortodox templomban ahol még románul is éneklik akkor ez visszafelé is kéne működjön. Tehát az ortodoxoknak is el kéne fogadjanak mint keresztény vallást a reformatust, katolikust, stb és nem a templomba kipreédikalni őket. Én ha szidja egy református egy ortodoxt vagy egy katolikust hogy miért vét keresztet, miért így úgy, kiállnék mellette és megmagyaraznalám hogy az a keresztvetés mit jelent és az apostolok is avval köszöntötték egymást. Én reformátusként is tisztelem Szent Policarp, Dumitru, Andrei meg a többi szentet meg vértanút mert a hitükért haltak meg vagy szenvedtek és ahhoz sok erő kell. Mi hozzájuk nem hasonlíthatjuk magunkat. Elhiszem hogy Szűz Mária tökéletesen született és Szűz maradt, ezt tartom logikusnak és azt is elhiszem hogy Csak az Atyától ered a Fiú meg a Szentlélek és nem mind a kettőtől. Elismerem hogy a pápa az egyház feje és a pátriárkát A paradicsomi földet is elhiszem de azt nem hogy csak a Jehova tanúi jutnak be. És a predesztináciot se hiszem, ez egy református baromság. Mindenki üdvözűl aki hisz mert rosszak vagyunk de mindnyájan Isten gyermekei vagyunk. Isten mindenkit szeret és óvja a pokol tüzétől. Tehát ez az elfogadás, ökumené a román ortodox és római katolikus vallásúak részéről is Kellene Működjön!! Mert ezekből voltak régen is a vallashaboruk hogy egyik nem tudja elfogadni a másikat, ők. Szent Bertalan éjszakája amit a franciák most is ünnepelnek mert nekik öröm hogy annyi pogányt megölték, vagyis számukra. Ami nekünk fáj az nekik nemzeti ünnep.

2021. júl. 4. 13:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyónasi 8mat akartam írni csak a telefonom elírta. Azt jelenti amit írtam hogy az állando apostoli templom vagyis vallás. Az ortodox annak tartja magát és a Hiszekegyukbe benne van.
2021. júl. 4. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Az van, hogy a román ortodoxok el vannak szigetelve a kereszténység többi részétől. Gyakorlatilag azt mondanak amit akarnak, senkit nem érdekli csak a románokat meg egykét érdekes románul beszélő magyart mint te, de ezentúl akármit mondhatnak. Az se baj, ha hülyeség, vagy szembe megy a Bibliával.

Főleg, ha ez ilyen családi apa-fia papság van akkor gondolom már elkezdtek szektásodni, és a szekták tulajdonsága az, hogy mindenki pogány és pokolra jut kivéve természetesen az ő gyülekezetetüket.

Kerüld őket....

2021. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet van benne valami mert tényleg van az öreg 80 éves tata a 3 lányával, 2 veje pap meg az unokája és mindegyik a mellettem lévő templomban dokgozik és mindegyik pap mellettem lakik a szomszéd lépcsőházban. Mikor megvettük ezt a lakást nem tudtuk hogy ennyire közel leszünk az ortodoxokhoz. És nekem gyanús hogy mikor van Ioan vagy Petru, Pavel nap ( június 24, 29, meg lesz Ilie július 29, stb) akkor köszöntik a névnaposokat, eléneklik hogy boldog névnapot,tapsolnak a templomban és egyesek virágot kapnak meg szeretetvendégségre hívják őket. Ezeket templomban nem lenne szabad és nem helyes hogy csak egyeseket köszöntenek fel, kapnak virágot és mennek szeretetvendégségre. Úgy kéne hogy mindenkit meghívjanak. Mikor a reformátusok al van program és utána szeretetvendégség ott mindenkit meghívnak és nemcsak Egyeseket és nem ennekelnek köszöntőt meg tapsolnak. Én megreformálják az ortodox egyházat is és az biztos hogy se a névnapi köszöntőt, se a tapsot, se hogy egyeseknek virágot adjunk, nem engedném és a Szentírási és Szenthagyományi dolgokon kívül nem ünnepelnek mást. És ha volna szeretetvendégség akkor mindenkinek adnék nemcsak a kemény magnak. És soha nem mondanám a népnek hogy mi vagyunk az állandó apostoli vallás mert olyan nincs mivel bűnösök vagyunk és nem hazudnék az embereknek. Ha ortodox pap volnék azt se mondanám hogy mindenki pogány és nem kérnek a poganysag véget az Istentől hanem elfogadnék más vallásokat. Mindenki másképp imádja Istent és ell kell fogadni egymás vallását és nem a népet uszitani ellene. Mert isten és a Szűzanya látják ezt és hiába papok megiteltetnek a buneik szerint mert rosszra viszik a népet. Ugyanez vonatkozik az olyan reformatusokat is akik más vallást ócsárolnak és magukat tartják jónak.
2021. júl. 4. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak az ortodox vallás apostoli eredetű, hanem azért van néhány még. Ráadásul a román ortodox egyház elég fiatal, a szír katolikus egyház az apostolok idejéből származik.
2021. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Függetlenül attól, hogy a román ortodoxia nacionalista jellegéről meg van a véleményem, de abban igaza van, hogy hiszünk abban, hogy az Egyház szent és apostoli. Az apostoli azt jelenti, hogy az egyház tanítása Krisztus közvetlen tanítványaira, az apostolokra alapul és az apostoli utódlás miatt a püspökök a szentelés révén ezt a tekintélyt és hatalmat viszik tovább.

Ezt nem csak a román ortodox egyház vallja, hanem az összes ortodox egyház, illetve a katolikus egyházak is.

2021. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az hogy az ortodox vallasuak magáukat igazhitünek képzelk, a többi meg pogány a szemükben akik elkárhozzak. Nem értem hogy lehet így gondolkodni és alap meg mondja is amelynek majdnem mindig.

Én református vagyok. Talán elhiszem hogy valóban apostoli vallás ( bár Szent Constantin római volt aki behozta a kereszténységet és a Római Katolikus volt a legelső Nem az ortodox, mert az 1054- be vált ki mikor volt az egyházszakadás és nem jöttek ki a romai katolikusokkal teológiai kerdesekben) de akkor se kéne hangoztatni. A Hiszekegy imadsagukban is benne van hogy az apostoli Szent anyaszentegyhazba hisznek. Egy tökéletes vallású embernek vagy papoknak szerények el kéne lenniük nem hangoztatni hogy ők a tökéletes román ortodoxok. Ha az ortodoxok szerények lennének és nem hangoztatnák hogy tökéletes apostoli vallás akkor több embernek tetszene és lehet többen keresztelkednének át is ortoxnak.

2021. júl. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!