Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igazi Istennel (ha létezik)...

Az igazi Istennel (ha létezik) fel lehet valahogy venni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Amint már leírtam, a vallásokat hamisitványnak tartom, nem hiszek a Bibliában, a Koránban, az Avesztában stb. sem, mert ha ezekben van is igazság, a sok emberi gondolat, amit hozzá adtak, eltorzította.


De ha létezik VALAMILYEN Isten, aki egy személy, miért nem lehet elérni? A deisták szerint megteremtette a világot, aztán magára hagyta. De utána hova ment?


Sehol sem lehet elérni?


2021. júl. 7. 02:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
0%

Istennek van akkora hatalma, hogy megvédje az érdekeit. Az igazságot pedig mindig is a felszínre hozta, hogy azok akik őszinte szívvel keresik, meg találják. Ellenben nem lehetne számon kérni senkit. A vezetésről pedig nem mond le.

Sajnos Te ezt elutasítod.

A Bibliát azok a személyek írták, akiket erre a feladatra kiválasztott. Egyedül ebben a könyvben olvashatunk a Személyéről, a szándékáról, a Teremtésről. Leíratta, hogy kezdetben mi történt, amiért amiért az ember elvesztette az Istentől kapott élet ajándékának marandóságát és azt, hogy hogyan fogja az elhatározását megvalósítani.

Egyetlen általa mondott prófécia sem maradt beteljesületlenűl, az utolsó vesszőig, minden úgy lett ahogy elhatározta. Nem hagyta, hogy meggátolják ebben sem Sátán ténykedései, sem az emberek ármánykodása.


Azt is leíratta, hogy igen lesznek emberek, akik kiforgatott dolgokat tesznek, hogy akadályozzák Isten szándékát. Gondolod, hogy Isten annyiba hagyja? Szó sincs erről.

A Bibliában végig levezeti a megvalósulás folyamatát.

A szemed előtt láthatod ezeknek a beteljesedését. Még is elutasítod, hogy azok úgy vannak.

Isten mindig is kiválasztott embereket a céljainak, akik kellő alázattal teszik amit Kér. Ezért máshogy nem tudod a kapcsolatot felvenni vele.

Csak a szaván, és a választottjain keresztül.


Persze, nem kötelező ezt felismerni.

2021. júl. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Darkmoon80 ***** válasza:
Persze, telefonon, csak tudnod kell a számát.
2021. júl. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

Ha eleget iszol, utána felhívhatod a porcelánkagylón. :)

Amúgy sokan vagyunk ezzel így a világban, hogy egyik vallás vagy egyház sem fekszik túlzottan. Ezek szerintem túlnyomórészt olyan embereknek valók, akik szeretik, ha mások mondják meg nekik, miben higgyenek.

Én abban hiszek, hogy fent lehet tartani egyfajta személyes kapcsolatot Istennel, bár ezt a szót nem szeretem, mert a keresztények erősen kisajátították. Ez számomra nem azt jelenti, hogy beszélgetni tudok vele, hanem egyfajta állandó jelenlétet.

2021. júl. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Már rég félrette a telefont...
2021. júl. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

@Nonprofit


"Egyedül ebben a könyvben olvashatunk a Személyéről, a szándékáról, a Teremtésről."


>A bibliai (zsidó) teremtéstörténet csak egy a sok közül, más népeknek/vallásoknak is népnek megvan a maga teremtésmítosza. Szóval azzal, hogy a Biblia elején van egy történet a világ teremtéséről, még nem lett hiteles, mert van egy rakás:


[link]


>A bibliai isten személyében nincs semmi isteni: először haragra lobban, és apró dolgokért is kivégeztet másokat, később meg már elnéző atyaként van bemutatva. A kedvenceit védi, másokat nem. Döntéseket hoz, aztán meggondolja magát. Ez nem kinyilatkoztatás, hanem a zsidók fejében lévő kép változása, ami a haragos törzsi istentől eljut a szerető atyáig

Attól, hogy a Biblia ír egy istenről, még nem lesz hiteles. Rengeteg istent találtak ki az emberek, akiknek a szemszélye megismerhető:


[link]


"Egyetlen általa mondott prófécia sem maradt beteljesületlenűl, az utolsó vesszőig, minden úgy lett ahogy elhatározta."


>A Biblia próféciái nem meggyőzőek.


A bibliai próféciák egy része teljesen átlagos dolgokról szól (háborúk). A szimbolikus képekbe bármit bele lehet magyarázni (Dániel és Jelenések), ráadásul van, amit lehet utólag írtak bele:


[link]


Ezen kívül van, ami nem teljesült: sosem volt olyan, hogy Egyiptom 40 évre pusztasággá vált volna, ahogy Ezékiel 29-ben ban megjövendölve. Ráadásul az próféciák vagy az ókorról vagy a végidőről szólnak. Világos, a szerzők csak kortárs, vagy nagyon távoli eseményekről írtak a próféciákban, mert nem láttak a jövőbe.


"Persze, nem kötelező ezt felismerni."


Nincs mit felismerni. A bibliai istenkép ugyanolyan kitaláltnak tűnik, mint más népek istene. Ha Isten szólt is a zsidókhoz, akkor azok teleszórták a Bibliát a saját nézeteikkel, hogy abba mi isteni és mi nem, már nehéz eldönteni. De ha van isten, és szólt, akkor szólhatott más népekhez is, akik szintén eltorzították a szavát.


A mai összest vallás/szent könyvet hamisnak tartom. Hamisitványok, emberek alkotta kitalációk.

2021. júl. 7. 08:29
 6/39 anonim ***** válasza:

"Az igazi Istennel"

Mármint a keresztények istenével?

Ő nem létezik.


A kérdésed úgy szólhatna, hogy egy létező istennel (kis betű) fel lehet-e venni a kapcsolatot.

Nos: az istenek többségével igen.

Erre vannak módszerek, általában az áldozat (állat, értékes vagyontárgy, ember, stb).

Van néhány olyan isten is, amelyik nem akar kapcsolatot: őket csak zargatni lehet, aminek nem fognak örülni.

2021. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy gondolod...

Persze nem csak a teremtésről ír, ahogy említettem, hanem a történtekről, de ezt már nem tudatosítottad.

Valamint a megoldásról is.

Sajnálom.

2021. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek, nem tudom, hogy létezik-e valamilyen Isten, vagy sem. Viszont úgy tűnik, hogy a vallások istenei jelen formában hamisak. Úgy tűnik, a bibliai istenkép is vagy teljesen hamis, vagy részben az. Az igazi Isten (ha létezik) mentes az emberi elgondolásoktól. Jó lenne vele felvenni a kapcsolatot, bár lehet ez csak a halál után lehetséges.


Egyébként én nem vagyok olyan elvakult, fenntartom magamnak a tévedés lehetőségét mindennel kapcsolatban, amit itt leírtam. Én csak kérdezek.

2021. júl. 7. 09:11
 9/39 anonim ***** válasza:

Kérdező: légy szíves, a nagy betűt tartsd fenn a keresztények istenének.

A többi isten - ha nem a nevét mondod - kis betűs.

Ha nem így használod, az zavart okoz, mert azt hisszük, hogy kizárólag kereszténységben gondolkodsz (v.ö: csak egy isten létezik, legfeljebb különféle formákban - hamis állítás).

2021. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
73%
A vallások egyértelműen emberi és társadalmi igények alapján jöttek létre,tehát emberi találmány.Minden isten és babona az emberi elmében gyökerezik.
2021. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!