Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igazi Istennel (ha létezik)...

Az igazi Istennel (ha létezik) fel lehet valahogy venni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Amint már leírtam, a vallásokat hamisitványnak tartom, nem hiszek a Bibliában, a Koránban, az Avesztában stb. sem, mert ha ezekben van is igazság, a sok emberi gondolat, amit hozzá adtak, eltorzította.


De ha létezik VALAMILYEN Isten, aki egy személy, miért nem lehet elérni? A deisták szerint megteremtette a világot, aztán magára hagyta. De utána hova ment?


Sehol sem lehet elérni?


2021. júl. 7. 02:16
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

18 Kérdezőnek.

Meg van az oka annak amit Te nem fogadsz el a felsoroltokkal kapcsolatban.

csak az egyiket említem, mert nem szeretnék vitába bocsátkozni. Hiszen nem fogadsz el semmit, már csak azért mert a Biblia Istenét Jehovát képviselem.


A próféta kigúnyolása Isten gúnyolása volt. Mivel a kinevezést maga Jehova adta, és a gyermekek is a szüleikkel együtt ismerték, és tudták ki Ő.

A szülők viselkedését pedig a gyermekek is látják, és utánozzák.


Isten ezért ölte meg ezeket a gyermekeket, és ez tanulságúl szolgált a szülőknek is. akit Isten kinevez, és ellene támadnak, akkor személyes sérelemnek veszi, mint ha ellene támadnának.

Mózes esetében is ugyan ez történt. Kóré és fiai nem fogadták el, hogy Mózest nevezte ki Isten a nép vezetésére.

Fellázadtak, Isten pedig elpusztította a lázadókat.

2021. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
42%

Kétféleképpen közelítheted meg Istent:


1. Közvetetten (külső, objektív út)


a, Biblikus módon


Olvasod a Bibliát, értelmezed, majd lefordítod a saját szemszögedből.


Hátrány: Semmi nem garantálja, hogy a te értelmezésed azonos a szentírónak a mondanivalójával.


Ahogy Werenfels mondta:


Ez az a könyv, amiben mindenki megtalálja a maga dogmáját.


b, Egyházi úton


Ez már objektívebb az előzőnél, ugyanis rengeteg tanító leírta, hogy mit hogyan kell érteni a Bibliában.


Hátránya: Alárendelődsz egy hatalmi szervezetnek, a hitéleted nem áll másból, mint előírások betartásából.


2. Közvetlenül (misztikus, szubjektív út)


Nem közvetítőre, hanem a saját intuiciódra, megérzeseidre, élményeidre, tudatállapotodra hagyatkozol.


Hátrány: Sosem fogod tudni megkülönböztetni a pszichédet Isten hangjától. Ez komoly pszichés betegségekhez is vezethet.


---


Tehát nincs arany út Isten eléréséhez.

2021. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 KZitus ***** válasza:
0%

#2

Isten telefonszáma: 0066195522

2021. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 KZitus ***** válasza:
0%

#8

"Az igazi Isten (ha létezik) mentes az emberi elgondolásoktól." - ezt Isten is tudatja velünk, még azt is milyen messze van az emberi gondolkodás az övétől:

Ézsaiás 55:8–11

„Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim” – jelenti ki Jehova. „Mert ahogy az ég magasabban van, mint a föld, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál. Mert ahogy az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatta a földet, hogy kihajtsanak a növények, és gyümölcsöt teremjenek, hogy legyen magja a magvetőnek, és kenyere annak, aki enni kíván, úgy lesz az én szavammal is, amely elhagyja a számat.

Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghez viszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem."

Az a te egyéni döntésed, hogy elhiszed-e ezt Istennek.

De azzal egyet értesz remélem, hogy őt egyetlen ember sem tudja megakadályozni abban, hogy teljesítse azt is, amit itt ígért. Csak egyesek elhiszik ezt neki, mások nem....attól még minden, Bibliában leírt próféciája ma is teljesedik. De meg is lehet fordítani. CSAK azok a dolgok történnek ma földön, amit sok sok 100 évvel ezelőtt leíratott kb. 40 emberrel.

Ő előtte „A bölcsek okoskodásai hiábavalók” 1Kor 3:20, ha az nincsen összhangban a szándékával, amely csodálatos jövőt biztosít az engedelmes embereknek.

2021. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 KZitus ***** válasza:
...és a kérdésedre: a Bibliát azért íratta le emberekkel (és nem angyalokkal), hogy felvegye a kapcsolatot velünk, és ezt a Biblia beszámolója szerint számos emberrel meg is tette.
2021. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
50%

Isten telefonszáma: 0066195522


00 - a két szemed


66 - a bibliai könyvek száma


19 - a Zsoltárok könyve a 19.


55 - a rész(fejezet) a Zsoltárokban


22 - a vers száma

😂😂😂😂😂😂😭

2021. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 KZitus ***** válasza:

"Egyébként én nem vagyok olyan elvakult, fenntartom magamnak a tévedés lehetőségét mindennel kapcsolatban, amit itt leírtam. Én csak kérdezek." - ez nagyon dicséretre méltó, és alázatosságra vall...Isten ilyen tulajdonságú embereket keres :-)

Az alázatos ember tanítható (pl. nem gondolja azt:" nehogy Isten mondja meg nekem mit tegyek!") Ézsaiás 48:17,18 „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai."

2021. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha tényleg szeretnéd megismerni Istent, akkor hagyd, hogy kijelentse magát, ne legyen koncepciód.

Az utolsó időkben elküldte Jézust, rajta keresztül van csak lehetőség megismerni. Személyes megtapasztaláson keresztül jut az ember hitre. Az, hogy Te még nem hiszel, azt jelenti, még nincs meg ez a személyes megtapasztalás. Mi akik megtapasztaltuk, tudunk neked erről beszélni. Azok, akik hasonlóan Istent nem létezőnek tartják, tőlük nem várhatod, hogy segítenek megismerni.

A kereszténység alatt sajnos az emberek többsége nem a bibliai hit szerinti és ezáltal valóban Istent ismerő embereket ért.


Akkor miben is áll ez?

Jézus Krisztus megváltásának és élő személyként való megismerése. Hit általi keresztség.

A Szent Szellemmel való betöltekezés, aki szintén személyként van jelen és a nyelveken szólás jele.

Rengeteg természetfeletti megtapasztalás, ami megerősíti a hitet. Ez nagyon változó személyenként.


A hit hallásból van. Nem olvasásból. Az evangélium mindenki számára elérhető. A lehető legegyszerűbb formában.

Természetesen olyan személyek beszédét kell hallanod, akiknek személyes kapcsolatuk van.

És senki nem fog (tud) rábeszélni semmire. Mivel nem pszichés döntést kell hoznod, hanem hit általit.

Nézd meg, amikor az embert érdekli valami évekig tanul, hogy ismerete legyen arról. Van egy célja, látja mit fog elérni.

Vajon meghallgatod-e azokat az új információkat, amikről látszik, hogy még nem hallottál?


Isten jó, és örök életet akar adni minden embernek. Mivel az embernek szabad akarata van, ezt senkire nem lehet erőltetni.

Az Ő részéről kész a szerződés. Te döntesz, elfogadod-e? Akkor fog csak rád vonatkozni.

2021. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
El lehet érni, de ahjoz érzékelned kéne az energiát. Próbálkozz beszélgetni az őranygyal(ai/o)ddal, ha az már megy, utána megszólíthatod istent is.
2021. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!