Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek Istenben az...

Miért hisznek Istenben az emberek?

Figyelt kérdés

Halihó, én nem vagyok hívő.


Viszont lássuk be a tényeket.

A győztesek írják mindig a történelmet.

Keresztes háború, hit terjesztő hadjáratok, stb. :)

Ha Isten létezne, valóban ezt szerette volna, hogy embereket kínozzanak és öljenek meg, csak azért, hogy higgyenek a létezésében?


Illetve ha létezne Isten, akkor miért lenne ilyen a világ, mint amilyen most? Emberrablások, gyilkosságok, gyerekmunka, gyermekhalandóság, stb.


A politikában jelenlévő lopásokat, korruptságot már meg sem említem.



2021. júl. 15. 10:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%
Isten útjai kifürkészhetetlenek...
2021. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
34%
Mert tanulni vagyunk itt szerintem, illetve ez valamilyen szinten büntetés is. Bár nem mindenkinek. Konkrétan ha megfigyeled vannak emberek akik szerencsések van aki nem van arany kozeput is. Mintha tényleg létezne a karma vagy nevezzük barminek. Szerintem valaminek kell lennie valószínűleg nem úgy ahogy a biblia írja. A nagy büdös semmiből nem lesz valami. Akárhogy gondolkodom.
2021. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
28%

"Ha Isten létezne, valóban ezt szerette volna, hogy embereket kínozzanak és öljenek meg, csak azért, hogy higgyenek a létezésében?"

Isten létezik és valóban nem ezt szeretné. Érdemes lenne utánanézned, hogy a hithű kereszténység mit jelent és láthatnád ebből, hogy a keresztes hadjáratokban álkeresztények vettek részt.


"A politikában jelenlévő lopásokat, korruptságot már meg sem említem."

Vannak ún, kultúrkeresztének és vannak hithű keresztények. A kettőt egybemosod, innen a zavar az erőben


"Illetve ha létezne Isten, akkor miért lenne ilyen a világ, mint amilyen most? Emberrablások, gyilkosságok, gyerekmunka, gyermekhalandóság, stb."

Erre a Biblia ad kielégítő választ

2021. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

Egy másik kérdésre írt választ idézem, hogy mért hiszek:


"Egyszerűen Jézus beszédei elolvasása után hinni kezdtem benne. Nem tudok rá indokot adni, egyszerűen csak ebbe hiszek. Emiatt nem is kérhetek számon senkit, ha nem ebben hisz."


Isten pedig nem szeretné, hogy gyilkoljanak. János apostol azt mondja, hogy a gyilkos nem juthat be a mennyek országába, de már az is gyilkos aki utálja a felebarátját.

2021. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
39%

32%-os:


"Isten létezik és valóban nem ezt szeretné. Érdemes lenne utánanézned, hogy a hithű kereszténység mit jelent és láthatnád ebből, hogy a keresztes hadjáratokban álkeresztények vettek részt."


Nem biztos, hogy álkeresztények voltak, ha hittek abban, hogy amit tesznek, az Istennek tetszik. A Biblia pedig elegendő támpontot adott a háborúhoz, hiszen az Ószövetség egy része Isten háborúiról szól. Mielőtt pedig elkezdenél az Újszövetséggel érvelni: a keresztény Biblia része az Ószövetség is. Ha a vallási vezetők nem értettek egyet a háborús részekkel, akkor nem kellett volna kanonizálni, mint a keresztények részére elavult részt.


"Vannak ún, kultúrkeresztének és vannak hithű keresztények. A kettőt egybemosod, innen a zavar az erőben"


És te magad hívő kereszténynek mondod? A kommentjeidben hány esetben ironizalsz, gúnyolódsz, ez egy hívő keresztény viselkedése?


"Erre a Biblia ad kielégítő választ"


Szerintem nincs benne kielégítő válasz. Az nem válasz, hogy a Sátánra kenik az egészet.

2021. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 pelgrim ***** válasza:
59%

Másokról nem tudom, de ami engem illet, én azért hiszek Istenben, mert én vagyok, és én tudomásom szetrint a leg-előbbrehaladt fejleményeinek – nem teremtményeinek – az embereknek egyike vagyok, kell tehát hogy legyen Isten.

De Isten nekem nem egy valaki, nem egy személy, egy személyt minden tekintetben végtelenszer felülmúlja. És Isten nem teremtett semmit, de mindenné fejlődött, mi emberek és velünk együtt minden belőle fejlődött ki. Mint ahogy egy fa leveli sem teremtményei a fának, hanem fejleményei.

Tényeket felsorolni Isten felelőségre vonására szerintem teljesen értelmetlen dolog.

2021. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Vagy had tegyek fel egy kérdést:


Mi a Biblia válasza a Kérdező kérdésére, ha nem az, hogy a Sátán a felelős? Hogy az embernek vannnak döntései? Ezt Biblia nélkül is lehet tudni...


Vagy mi a válasz?

2021. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%

Én visszakérdeznék:

Nincs Isten. De akkor miért ilyen a világ? Az ateizmus választ ad a gyerekhalandóság, a kínzások, gyilkosságok értelmére?

2021. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

#7


Nézd én agnosztikus vagyok, tehát nem állítom, hogy nincs Isten, mert nem tudom arra a kérdésre a választ, hogy létezik-e vagy sem. Nem vagyok biztos abban sem, hogy az ateizmus választ ad erre a kérdésre, hogy miért ilyen a világ.

2021. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%

"Nem biztos, hogy álkeresztények voltak, ha hittek abban, hogy amit tesznek, az Istennek tetszik."

Ez álkereszténység, mivel a Biblia és a lelkiismeret összhangban mondja, hogy mit vár el Isten. A "magamfajta istentisztelet" a pokolba vezet.

És mindenki tudja, hogy cselekedeteiről ismerik meg az embert, nem pedig arról, amit mond magáról.


"A Biblia pedig elegendő támpontot adott a háborúhoz, hiszen az Ószövetség egy része Isten háborúiról szól."

ÉS le is van írva, h miért. És a bibliában szereplő háborúk egy része nem Istentől van, ami tőle van, az meg jogos ítélet, szóval ez nem jó érv, ráadásul újszövetség van.


"És te magad hívő kereszténynek mondod? A kommentjeidben hány esetben ironizalsz, gúnyolódsz, ez egy hívő keresztény viselkedése?"

Suttyókkal suttyó módon kell viselkedni. De tény, h nem keresztényi


"Szerintem nincs benne kielégítő válasz. Az nem válasz, hogy a Sátánra kenik az egészet."

Senki nem állítja az ateistákon kívül, hogy ez a válasz

2021. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!