Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek az emberek...

Miért hisznek az emberek istenben?

Figyelt kérdés
Számomra felfoghatatlan, hogy lehet ilyenben hinni... Semmi bizonyíték nincs rá, és valaki elhiszi, hogy isten teremtett minket, mikor mi teremtettük őt. Ha egy keresztény nem hisz allah-ban például, akkor nem gondol arra, hogy az ő istene is pont ugyan ennyi? Nem értem őket, szerintem hülyeség ez az egész istenezés..

2018. szept. 18. 18:24
1 2 3
 1/24 Tak ***** válasza:
11%
Valójában az ember több egy hús-vér állatnál,és teljesen leegyszerűsítve hogy érthető legyen: elrakja a tudat a fontos napi élményeket az álom során,ami valamelyest megfigyelhető az állatoknál is,de a múltról,jövőről az állatok nem álmodnak,illetve nincs rá bizonyíték,az ember esetében meg van.Tehát olyan információ bázissal rendelkezik az ember,amivel állat nem fog soha.
2018. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
58%
Szia! Szerintem Istent nem egy brandként kéne kezelni tehát, hogy Allah meg Jehova és ilyenek hanem Isten (ha van) akkor egy van. Én 2 bizonyítékot tudnék neked felhozni: 1. akármi tehát a világ nagyon arra utal, hogy nem csak úgy van hanem meg lett tervezve. Nézd meg ezt a videót és mindjárt másképp fogod ezt az egészet látni https://www.youtube.com/watch?v=P0tLbl5LrJ8 . 2. Az lehet érdekes de a Ying Yan tehát ennek inkább olvass utána ha érdekel részletesebben de annyi a lényege, hogy a világ "ellentétekre" épül tehát pl egy pohár víz amiben ott a pohár és az ellentéte a víz vagy ami benne van viszont ezek egy egészet alkotnak mindig, figyeld meg ezt a világban ha szeretnéd. Isten pontosan ilyen a világgal, Isten az egyik fél a világ meg a másik de ez csak az én teóriám. Én azt gondolom, hogy Isten nagyjából olyasmi utat szánt nekünk mint amit a buddhisták de nem akarok megint "brandesíteni" úgymond tehát az együttérzés és a szeretet a lényege az életnek mert ez okoz boldogságot meg még max. az önmegvalósítás. De persze az is lehet, hogy nincs. Remélem sikerült elérnem egy kis eszmefuttatást :D. Szép napot!
2018. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ösztönösen szeretnénk egy felsőbb hatalom alatt lenni, és tudni hogy valaki megjutalmaz minket. És a haláltól való rettegést is felváltja.

Praktikusság szempontjából kellően fontos volt idáig:)

De ez egy olyan dédelgetett álom, mint a kisgyerek és a fogtunder esete. De a kisgyerek felno.

Jelen esetben nagyon időintervallumban számoljunk, es generációkon keresztül novunk fel ehhez a tudáshoz.

Persze ez az én véleményem, és ha lehet, cafoljatok meg, nem akarok rossz tudatban élni:)

2018. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Tak ***** válasza:
57%

Névtelen:

gyakorlatilag mikor Ádám és Éva bűnözve kilépett a paradicsomból,az azt is jelenthetné,hogy a kollektív tudattól,a kollektív védelem alól jöttek ki-el,mert a tudás fájáról ettek,tehát öntudatra ébredtek.

Érdekes monda-szerű megfogalmazás ez a bibliából,ami ékes bizonyítéka lehet annak a ténynek,hogy az ember nem kollektív-tudatú lény,hanem önálló,tudatos,egóval rendelkező értelmes ember.Röviden.

2018. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

A kisgyerekeknek is kell a mese, a fantáziavilág, ahol vannak csodák és a jó mindig győz stb...

A vallás kb ugyan ez csak felnőttek számára átültetve.

2018. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Tak ***** válasza:
0%

Kérdező:írd meg,hány éves vagy,F/L ?

Miért ez és most?

2018. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Tak ***** válasza:
24%
Maradsz is azon a szinten ha mesének véled :)
2018. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
Számomra az felfoghatatlan, hogy miért érdekel téged, hogy hisz-e valaki Istenben. Hol érint ez téged? Miben okoz ez neked kárt? Miben befolyásolja az életedet? Szerintem ne foglalkozz vele, egyszerűen nem a te dolgod! Vagy kicsit plasztikusabban: semmi közöd hozzá.
2018. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy nem az én dolgom. Csak kicsit felb*sz, hogy kitalált dolgok miatt halnak meg emberek...
2018. szept. 18. 19:52
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

9-es ben rohadt "szépen" megfogalmaztad, mi bánt. Akkor vesd egybe azzal: minden vallás, minden hitrendszer a HALÁL LEGYŐZŐ ERŐKET keresi.

Igen, a nagy népmesék ebből deriválódtak az ifjúság számára:

A halhatatlanságra vágyó királyfi, az Égig-érő fa típusú mesék, és a többi, nagy tündérmese.

Minden vallás, minden hit közös transzcendens gyökere:

az ember "kiesett" a lét teljességéből - ez a "bűnbeesés"

És a különféle vallások, hitrendszerek erről szólnak: miként juthat vissza (Istenhez, Allahhoz, a Buddha tudatállapothoz, Brahmanhoz, a Tao-hoz) Fontos lenne ezt megérteni.

Olvasd el az Az öt világvallást, hogy megértsd a fenteiket.

[link]

2018. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!