Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban van ember, aki elhiszi...

Valóban van ember, aki elhiszi, hogy Józsué megállította Napot és a Holdat az égen?

Figyelt kérdés
Józsué 10:13 És megálla a nap, és vesztegle a hold is, amíg bosszút álla a nép az ő ellenségein. Avagy nincsen-é ez megírva a Jásár könyvében? És megálla a nap az égnek közepén és nem sietett lenyugodni majdnem teljes egy napig.

2021. júl. 21. 20:34
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

Én írtam a 3-as kommentet is.


(előző voltam).

2021. júl. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
Mármint a 20-as.
2021. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 Mansour ***** válasza:
Itt egy írás a témában, talán hasznos lehet: [link]
2021. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
25%

"Valóban van ember, aki elhiszi, hogy Józsué megállította Napot és a Holdat az égen?"


Amúgy nem Józsué, hanem Isten állította meg. Egy IStennek meg ez nem lehet gond. De fura, hogy ezt nem hiszitek el, hogy Isten megállíthatja a Napot, de az olyan marhaságokat meg benyaljátok, hogy törzsfejlődés, vagy milliárd éves Föld, stb...


"Az eszem megáll!"

És? Senkit nem érdekel. A materialistáknak amúgy sem nagyon "megy az eszük". Te sem vagy nagy koponya, kérdező:)


"sehol sem észlelték a 'Napcsodát' és a leírtak is fizikai képtelenségek"

HA csak egy perc kvantumfizikát tanultál volna, tudnád, hogy bőven nem képtelenség. Nem csak newtoni fizika létezik, bogárkám

2021. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
72%

"De fura, hogy ezt nem hiszitek el, hogy Isten megállíthatja a Napot, de az olyan marhaságokat meg benyaljátok, hogy törzsfejlődés, vagy milliárd éves Föld, stb..."

Talán mert pl a Föld korát számtalan tudományos tény bizonyítja, a Nap megállása ellenben ellentmond a tudományos tényeknek.

2021. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 Mansour ***** válasza:
72%

"HA csak egy perc kvantumfizikát tanultál volna, tudnád, hogy bőven nem képtelenség."

Légy szíves, ha csak vázlatosan is, de vezesd le a jelenségek kvantumfizikai magyarázatát! Komolyan érdekel!

2021. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
14%

"Talán mert pl a Föld korát számtalan tudományos tény bizonyítja"

Pontosan. Természettudományos tény, hogy a Föld max. 10.000 éves, rengetek direkt bizonyíték van erre. A milliárd éves korra meg csak körkörös érvek vannak, ami ugye kuka.


"a Nap megállása ellenben ellentmond a tudományos tényeknek."

A kvantumfizikának nem igazán és az is TERMÉSZETtudomány, de mantrázzad még tovább a marhaságaid, attól még nem lesz igazad:)

Tudtad, hogy a tudomány nem egyenlő a természettudománnyal? Persze, h nem:)

2021. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm az írás linkjét, engem nagyon megnyugtatott, hogy Szabados úr, a szerző nem tartja igaznak, vagyis nem hiszi el ezt a szentenciát egy az egyben, hála az égnek, akkor mégsem hisznek el az emberek minden képtelenséget még a Bibliából sem.

Nagyon megnyugtatott, bár azért lehetnek rajta kívül, akik tényleg annyira egyszerű gondolkodásúak, hogy finoman fogalmazzak, hogy mégis elhiszik.

Mondjuk a linkben vázolt gondolatok hogy mit is jelenthet ez a részlet, szerintem elég nyögvenyelősek, attól függetlenül, hogy szimbolikus értelmet jeleznek, például hogy itt arról van szó, hogy a zsidók aznap nagyon tevékenyek voltak, 'sokat végeztek', nekem nehézkesnek tűnik, ahogy a többi is, ezért egyik magyarázat sem nyerte el a tetszésemet. Még az a célzás a leginkább elfogadható, hogy az írók a sztorit a Jásár könyvéből vették át kritikátlanul, és valójában ez meg sem történt, bár ez így nincs azért kimondva, de ugye nemigen ismeri már senki, ki volt az a Jásár és mit írt a könyvében, amiből idézték az ominózus mondatokat, ha onnan való.

Mindenesetre akkor is a Bibliában hamis információ szerepel és nem tartom különösebben mentségnek, ha egyszer bevették a könyvbe az idegen író sztoriját, azzal szerintem hitelesnek fogadták el, tök mindegy, hogy Jásár kitalációja e az egész, vagy sem, ez csupán magyarázat lehet a vaskos képtelenség eredetére.

2021. júl. 22. 09:25
 29/54 A kérdező kommentje:

"Amúgy nem Józsué, hanem Isten állította meg. Egy IStennek meg ez nem lehet gond."


De szerintem igenis gond, mert a Napot az Isten sem állíthatja meg az égen, ha az egyszer valójában nem is halad ott, csak úgy látszik.

2021. júl. 22. 09:39
 30/54 anonim ***** válasza:
81%

"Természettudományos tény, hogy a Föld max. 10.000 éves,"

Mutasd már ezt a tényt!


"A kvantumfizikának nem igazán"

A kvantumfizika tárgyköre eleve nem is kapcsolódnik a Nap és Föld mozgásához.

Ennek annyi értelme volt, mintha azt mondanád, hogy a lángossütésnek nem mond ellent. Tényleg nem, mivelhogy köze sincs hozzá.

2021. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!