Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban van ember, aki elhiszi...

Valóban van ember, aki elhiszi, hogy Józsué megállította Napot és a Holdat az égen?

Figyelt kérdés
Józsué 10:13 És megálla a nap, és vesztegle a hold is, amíg bosszút álla a nép az ő ellenségein. Avagy nincsen-é ez megírva a Jásár könyvében? És megálla a nap az égnek közepén és nem sietett lenyugodni majdnem teljes egy napig.

2021. júl. 21. 20:34
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
0%

"A kvantumfizika tárgyköre eleve nem is kapcsolódnik a Nap és Föld mozgásához"

Nem is mondtam, hogy így kapcsolódik ;) De szerintem te ne nyilatkozz a kvantumfizika "nevében", mert fogalmad sincs róla


"Ennek annyi értelme volt, mintha azt mondanád, hogy a lángossütésnek nem mond ellent. "

Tehát szerinted a kvantumfizikának csak annyi köze van a természettudományhoz, mint a lángos sütésnek. Értem, "nincs több kérdésem bíró úr"


Zárható a kérdés!

2021. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
86%

"Tehát szerinted a kvantumfizikának csak annyi köze van a természettudományhoz, mint a lángos sütésnek"

Te tényleg nem tudsz szöveget értelmezni...? A Nap és Föld mozgásához nincs köze. Tudod, hisz erre reagáltam tőled, még ez se esett le?

2021. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Nem igazán idevaló, de megkérdezném, hogy valóban úgy van e, ahogy a 23. válaszban adott linkben olvastam a frappáns mondást, miszerint nem csak azt hiszik el, hogy a cet lenyelte Jónást, hanem azt is elhinnék, hogy Jónás nyelte le a cetet, ha a Bibliában ez lenne írva?
2021. júl. 22. 10:11
 34/54 anonim ***** válasza:
86%

"Nem igazán idevaló, de megkérdezném, hogy valóban úgy van e, ahogy a 23. válaszban adott linkben olvastam a frappáns mondást, miszerint nem csak azt hiszik el, hogy a cet lenyelte Jónást, hanem azt is elhinnék, hogy Jónás nyelte le a cetet, ha a Bibliában ez lenne írva?"

Persze. Az ilyen dolgok szó szerint vételéhez olyan fanatikus vakhit kell, ami mellőz bármilyen logikát, realitást vagy észérvet.

Lásd példának kapásból a 31. válaszolót vagy a korábbi kommentjeit, aki már a tudomány témakörében is inkább hazugságokat terjeszt, minthogy belássa, mekkora képtelenség, amit hisz.

2021. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
7%

"hogy a cet lenyelte Jónást, hanem azt is elhinnék, hogy Jónás nyelte le a cetet, ha a Bibliában ez lenne írva?"

Ha Isten teremtette a világot, akkor simán megoldja, hogy Jónást lenyelje egy cet. A természeti törvények nem abszolút dolgok. (Persze ezt nem érted, de direkt nem magyarázom).

Jézus ezeknél nagyobb csodát is tett. Ez a cet dolog nem egy nagy durranás. Ráadásul a világegyetemet megteremteni és fenntartani sokkal nagyobb dolog, mint hogy egy embert lenyeljen egy cet. Olyan sok mindenről fogalmatok sincs, hogy el sem tudjátok képzelni. Nagyon sajnállak titeket, komolyan. El sem hiszitek , hogy milyen mély Isten tudománya és a logikán és a tudományokon keresztül ebbe valamilyen szinten betekintést is ad.


"Te tényleg nem tudsz szöveget értelmezni...? A Nap és Föld mozgásához nincs köze. Tudod, hisz erre reagáltam tőled, még ez se esett le?"

Pofára estél és most lapátolod vissza a szart:) Mindig ezt csináljátok. Majd legközelebb odafigyelsz, hogy miket írsz! Mi keresztények logikát is használjuk, pillanatok alatt szembeállítom az ellentmondásaidat

2021. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:
Azért örülök neki, hogy írt, amit ezennel megköszönök és most dolgom van, de ha visszajöttem, mindenkinek nyomok egy zöldet, aki válaszolt, mert roppant hasznosak a válaszok számomra. Ha tehetném, neki kettőt is adnék, mert valóban szereztem ismereteket általa a hívők gondolkodásáról, a link is remek volt, ma tanultam valamit és még nincs is vége a napnak.
2021. júl. 22. 10:23
 37/54 anonim ***** válasza:
0%
Zavarban vagy, látszik :)
2021. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
89%

"Pofára estél és most lapátolod vissza a szart:

Nem egészen. Te vagy aki azzal igyekeztél érvelni hogy a kvantumfizikának nem mond ellent a Nap megállítása, erre reagáltam hogy persze hogy nem, mivel köze sincs hozzá. Aztán erre abszolút értelmetlenül azt hitted, hogy en bloc a természettudományokról beszéltem.

Legközelebb próbáld meg értelmezni legalább hogy mire reagál valaki!

2021. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok zavarban, őszintén írtam, hogy remek válaszokat kaptam a kérdésre és tényleg, valóban van, aki elhiszi, ez kétség kívül kiderült, bár őszintén szólva nem hittem volna.

Mindenesetre ezt megint bemásolom, mert úgy tűnik, elkerülte a figyelmed, nagyon átsiklottál rajta:


"Amúgy nem Józsué, hanem Isten állította meg. Egy IStennek meg ez nem lehet gond."

De szerintem igenis gond, mert a Napot az Isten sem állíthatja meg az égen, ha az egyszer valójában nem is halad ott, csak úgy látszik.

2021. júl. 22. 10:36
 40/54 anonim ***** válasza:
0%

"De szerintem igenis gond, mert a Napot az Isten sem állíthatja meg az égen, ha az egyszer valójában nem is halad ott, csak úgy látszik."

Fú, de ügyes gyerek vagy. Bakker, te vagy vagy 16 éves, ugye? :))) Zavarodban nagyon maszatolsz.

2021. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!