Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateistákat mi győzné meg,...

Az ateistákat mi győzné meg, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 17:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:

"Téged mi győzne meg arról, hogy Isten nem létezik?"


Engem?


Ha több idegen civilizáció a földre jönne, és azt állítaná, hogy márpedig Semmilyen Isten nem létezik.

Na nekik elhinném.

2021. júl. 24. 19:09
 12/69 anonim ***** válasza:
78%

"Na nekik elhinném."

Miért?

Pusztán azért, mert technikailag fejlettebbek nálunk? Az semmit sem jelent. Ilyen erővel akkor egy 17- szd.-i embernek el kellene hinni egy ma élő embernek hogy nincs Isten.

És a őket nem az az Isten teremtette aki minket?

2021. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
100%
Sok ortodox úgy beszél, mintha a szkeptikusok dolga volna a felmerülő dogmák megcáfolása, nem pedig a dogmatikusoké azokat igazolni. Ez természetesen tévedés. Ha azt találnám állítani, hogy valahol a Mars és a Föld között egy porcelán teáskanna kering elliptikus pályán a Nap körül, senki nem tudná cáfolni az állításomat, különösen, ha még azt is hozzátenném, hogy olyan apró teáskannáról van szó, amely a legerősebb földi teleszkóppal sem látható. Ha viszont még azt is mondanám, hogy miután az állításomat nem tudják cáfolni, tűrhetetlen nagyképűség az emberiség részéről, ha kételkednek benne, akkor mindenki jogosan mondhatná, hogy bolondságot beszélek. Ha azonban e teáskanna létezését ősi könyvek állítanák, vasárnaponként szent igazságként hirdetnék és iskolákban sulykolnák a gyerekek fejébe, akkor ebben kételkedni az abnormitás jele volna, amely egy felvilágosult korban a pszichiáterek, korábban pedig az inkvizíció figyelmére méltó.
2021. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem b@tatná a vallásos a nem vallásost ezzel a megérthetetlen zagyvasággal.
2021. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 A kérdező kommentje:

"Ha azt találnám állítani, hogy valahol a Mars és a Föld között egy porcelán teáskanna kering elliptikus pályán a Nap körül, senki nem tudná cáfolni az állításomat, különösen, ha még azt is hozzátenném, hogy olyan apró teáskannáról van szó, amely a legerősebb földi teleszkóppal sem látható. Ha viszont még azt is mondanám, hogy miután az állításomat nem tudják cáfolni, tűrhetetlen nagyképűség az emberiség részéről, ha kételkednek benne, akkor mindenki jogosan mondhatná, hogy bolondságot beszélek. Ha azonban e teáskanna létezését ősi könyvek állítanák, vasárnaponként szent igazságként hirdetnék és iskolákban sulykolnák a gyerekek fejébe, akkor ebben kételkedni az abnormitás jele volna, amely egy felvilágosult korban a pszichiáterek, korábban pedig az inkvizíció figyelmére méltó."


Ezt az érvet utoljára 2012-ben olvastam filoszmentől itt a gyakorin.:)

2021. júl. 24. 19:39
 16/69 anonim ***** válasza:
0%
utolsó: csak megmenti a lelkét, egy önzetlen cselekedet, ezért ne haragudj, aki nem nyomulóan, de ezt teszi
2021. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
0%
14-nek
2021. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 A kérdező kommentje:

"Én is pont így gondolom: ha létezne egy végtelen isten, és ő meg akarna győzni, akkor már meg lennék győzve, 100% biztosra.


Ennyi."


És ha létezik de nem akar meggyőzni, mert nem érdekled.

Ahhoz mit szólnál?

2021. júl. 24. 19:45
 19/69 anonim ***** válasza:
91%
Ha én nem érdeklem őt, akkor ő miért is kéne hogy érdekeljen engem? :)
2021. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
89%

De egyébként felőlem létezhet is Isten, az én szemszögemből nincs jelentősége. Hogyan értem ezt?

Eddig nekem nem tett keresztbe, szóval ha ezután sem fog, akkor semmi dolgom vele. Márpedig nem fog, hiszen tiszteletben tartja a szabad akaratomat, én pedig csak annyit akarok, hogy ne tegyen nekem ezután sem keresztbe.

Én pedig nem tudok neki keresztbe tenni, hiszen egy kis porszemnyi emberként mit is tudnék keresztbe tenni neki? Meg egyébként sincs szándékomban.

Innentől kezdve pedig részemről abszolút mellékes, érdektelen hogy létezik-e vagy sem, hiszen semmi dolgom vele, és neki se velem. Ha létezik is, jól megférünk egymástól, elég nagy ez a világ kettőnk számára is, én úgy gondolom.

2021. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!