Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen tapasztalaitok vannak...

Milyen tapasztalaitok vannak vallási fanatikusokkal?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánultak meg? Miben hasonlítanak a politikában elfogult emberek viselkedéséhez, természetéhez? Milyen érzéseket, gondolatokat váltottak ki belőletek? Nem kell, hogy közvetlen megtapasztalásról legyen szó.

2021. júl. 27. 09:09
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
95%
Itt az oldalon is van egy pár. Pl Kreatti, vagy a másfél pipás muszlim fanatikus, vagy a folyton nevet változtató Jehova Tanúja (Nonprofit, Coccomaci, Living Witness, stb). Lényegében ugyanaz jellemző rájuk, hogy mindent a hitüknek rendelnek alá, sőt, a hitüket mindenáron tényként akarják hangoztatni. A tényeket úgy hamisítják hogy az látszólag nekik adjon igazat, amely nekik ellentmondó tényeket meg sehogyse tudnak kiforgatni, azokat meg szimplán letagadják, vagy szőnyeg alá söprik.
2021. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

,,mindent a hitüknek rendelnek alá", ,, A tényeket úgy hamisítják hogy az látszólag nekik adjon igazat"


Az irónia, hogy ezzel pont az állítólagus hitüknek mondanak ellent. Legalábbis keresztényi oldalon.

2021. júl. 27. 09:44
 3/55 anonim ***** válasza:
23%
Az oltásrajongók is lassan vallássá növik ki magukat, rájuk is pont igaz 2-es idézete. Mindjárt fog is jönni a bizonyíték, gyanítom.:)
2021. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
90%

Jehova Tanúi: Nagymamámhoz jártak egy időben. El volt ámulva, hogy nahát milyen jó keresztények ezek, hogy a fiatalok járnak házról házra Bibliát tanulmányozni. A családunk úgy volt vele, hogy rendben, hogy bolond szektások, de Bibliatanulmányozás meg imádkozás végül is nem árt a nagymamának. Amúgy is nyugdíjas és unatkozik, amíg mi dolgozunk. Aztán rávették, hogy írjon egy levelet a papnak, hogy ő kilép az egyházból (meg ki tudja mikre vették volna rá). Ekkor elzavartuk a jehovásokat, nagymamám észhez tért, a pappal meg megállapodtunk, hogy nem veszi komolyan a levelet.


Evangéliumi keresztények ("neoprotesánsok"): Bevallom, én is jártam ilyen amerikaiak által alapított közösségbe. Összességében hithű keresztények, de pár dolog kiakasztott, ami miatt többet nem járnék ilyen közösségbe:

-Egy alkalommal kiderült, hogy a teremben csak én hiszek az evolúcióban!!!

-A gyülekezet lelki vezetői a Bibliát tök jól ismerik, de halvány elképzelésük sincs se az első zsinatokról, se Szt. Ágostonról vagy Akvinói Szt. Tamásról, de protestánsokként még Luther Mártonról se. Én azért úgy vagyok vele, hogy egy 2000 éves vallás követőjeként nem lehet úgy tenni, mint ha csak az ő pár évtizede létrejött gyülekezetük létezne.

-Zene. Ízlések és pofonok, de én egy kb. három gitárakkordból álló, tapsikálos unalmas dalocskákba egyáltalán nem tudom beleélni magam. Én jobban szeretem a régimódi, orgonán játszott egyházi énekeket.

2021. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
85%

Ki az a hülye, aki rajong egy oltásért?

Az egy szükségmegoldás. Azon alapul, hogy a szervezet megjegyzi a vírus valamelyik részének a felépítését.

De ha a vírus változik, nagyjából elölről lehet kezdeni.

Tehát, ha minden évben 5 vagy 50 új vírustörzs alakul ki, akkor ezeket egyrészt bele kell tenni az oltásba (ahhoz meg vizsgálni kell előtte hónapokat), másrészt ezek 90%-át a szervezet fölöslegesen jegyzi meg egy 3 napos betegség során, hiszen sose fog találkozni velük.


Készül már a gyógyszer is a vírus ellen, csak az sokkal macerásabb.

2021. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
89%

A vallási fanatizmus egy betegség:

[link]

A fenti oltástagadó szintén ebben szenved, mivel nem csak valláshoz kötődhet.

2021. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Egymás oltogatását (hehe, -_-) viszont jó lenne mellőzni.
2021. júl. 27. 13:00
 8/55 anonim ***** válasza:
71%

5 hidd el, akadnak fanatikusok, akik nem kényszerként tekintenek rá, hanem felsőbbrendűnek érzik magukat tőle.

Léteztek eddig is oltások, mégsem volt ilyen megosztott a társadalom tőle. Erre mondom, hogy pont olyan mint amikor a vallási fanatikusok meg az ateisták lenézik egymást.

2021. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
22%

Én még ilyen emberrel nem találkoztam.

Aki viszont nem oltat, az felelőtlen, vagy antiszociális.

Lehet, hogy innen van ez az érzés?

2021. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
#9 Képzeld van olyan akinek a betegségből kifolyólag nem is adnak oltást.
2021. júl. 27. 13:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!