Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen tapasztalaitok vannak...

Milyen tapasztalaitok vannak vallási fanatikusokkal?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánultak meg? Miben hasonlítanak a politikában elfogult emberek viselkedéséhez, természetéhez? Milyen érzéseket, gondolatokat váltottak ki belőletek? Nem kell, hogy közvetlen megtapasztalásról legyen szó.

2021. júl. 27. 09:09
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
0%

Ahol Mária az ölében tartjaJezust azok ikonok és az ortodoxoknal vannak. Az egy más vallás egészen, mást hisznek mint a tobbi keresztények ( vagyis keresztények de elferditik a Szentháromságot még sok a pogány szokásuk) és más a teológia. Szerintem aki beleszületett ortodox az mikor felnő vagy istenként néz a pópára vagy ha Nem Bunkö akkor Rájön hogy nem az egyházak nem vallja hogy a Fiúnak van köze a Szentlélekhez és otthagyja az egyházat és lesz református vallású vagy katolikus. A katolikus közelebb áll a keresztenyseghez nem csak hazudja mint az orti. És a pápaság is évszázadok óta áll. Ha nem volna keresztény vallás akkor nem állna fenn a katolicizmus évszázadok ( illetve dehogy évszázadok, a református egyház 500 éves) hanem szinte évezredek óta. Már Szent István idejében voltak katolikusok és az a hit volt az igazi és az ortodoxok nem akartak hinni amiket kell és ezért volt a nagy skizma. Most is a katolikusok újraegyesülnenek velük de az irtodoxok nem akarnak mert a hülye szokásaikat nem tudják abbahagyni. Jelentkezek nyugodtan, mert amiket leírtam az igaz. Egy ortodox országban élek és voltam orti templomban, láttam olyan keresztelot, temetést, esküvőt és ne tudjátok meg mennyire más mint a katolikus. Az Ortodoxia egy Misztika, egy Felfoghatatlan valami, nekünk is akik Romániába élünk reformátusként nemhogy Magyarolszágon.

Eltértek kicsit a témáról de az örök csinálnak olyan képet ahol Mária ölébe van Jézus és pontosan azért hogy Máriát be imadhasd balvanykent, evvel a szokásukkal Maximálisan egyetértek.

Arra én is gondoltam mint református hogy a régi poganyoknak is volt Mária és a katolikusok nem.e vettek át ahogy az előző mondja. Pláne mikor voltam a görögkatolikus templomban és egy nő elkezdte puszilgatni a Mária szobrot, majd elájultam ott mikor megláttam. Azt meg elnézem ha imádkozik hozzá de puszilgatja...?!

De eszembe jut hogy Mária csak Jézus anyja és egy tiszteletet megérdemel. Meg lehet hogy a Sátán azért csinálta ( mert ő is mint az Pisten látja előre a dolgokat csak Vele ellentétben rosszat akar) hogy a poganyoknak legyen máriájuk azért hogy Aláássa a Keresztények Hitét, a becsuletüket. Amúgy egyiptomi istenek nem léteztek, se római, se görög, helyettük démonok voltak akik az emberekkel kozoskodzek és az ő gyerekeik csináltak azokat amit az istenek és az a nevük volt hogy az ördög elhizltessecaz emberekkel hogy éltek istenek. 10 éves koromban rájöttem hogy istenek nem léteztek és Zeusz, Ozisz csak egy demonnak a gyerekei voltak. Az ördög el akarja hitetni az emberekkel hogy voltak görög meg minden istenek és lehet hogy a mariahoz hasonló dolog is azért volt hogy az Üdvözítő anyjának való tiszteletet meg hitet aláássa. Hogy senki ne tisztelje Szűz Máriát. Az biztos hogy a katolikusok túlzásba viszik és az se jó, mert lassan már nemhogy Mária de már Anna istennagyszulo lesz és ez nem jó. Össze kéne keverni a katolikusba reformátusság és kijönne egy jó.

2021. júl. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
0%
Össze keverni a katolikus meg a református vallást és kijönne egy jó, az ortodoxiat is bele lehetne venni ha bizonyos szokásokat abbahagynának vagy mérsékelnének, más szokasukat ( amik Istentől erednek) meg át lehetne venni mint az ikonosztázia, Szentek tisztelete, a világ teremtéséről alkotott velemeny és hogy Kelet felé nézzen a templom bejárata.
2021. júl. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
55%

"Akkor te tényleg nem értesz magyarul."

Mondja ezt az, aki egy ilyen egyszerű szöveget is képtelen felfogni:

"Mária tisztelete nem azonos Isten imádásával"

Mert ugye az eredeti hazugságod erről szólt.

2021. júl. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
48%

"Mondja ezt az, aki egy ilyen egyszerű szöveget is képtelen felfogni:"


A keresztények egy része insenként imádja Máriát. Ezt többen is leírták Felfogtad?

2021. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
77%
Mutass már csak egy keresztény felekezetet, ami azt tanítja, hogy Mária isten!
2021. júl. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
11%
Ki kihord méhében egy Istent az mi?
2021. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Godaime ***** válasza:
37%
"Ki kihord méhében egy Istent az mi?" Hát első sorban egy megerőszakolt lány. Aztán meg egy kitalált szereplő, mivel istenek nem léteznek a valóságban.
2021. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
64%

"Milyen tapasztalaitok vannak vallási fanatikusokkal?"

Rossz. Csak itt a gyak-on van pár elvakult fanatikus evolúció hívő, akik mindben logika és tudomány ellenére vakon hisznek ebben a mesében, és ha cáfolod őket, akkor tömegestül neked ugranak és személyeskednek. Abszolút fanatikusok.

2021. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 SIDLER22 ***** válasza:
92%

Előzőnek igaza van.

Az elvakult fanatikus evolúció hívőkkel valóban nem érdemes foglalkozni.

Az semmiképp nem jó ha valamiben elvakult fanatikus vagy.

Normális evolúcionistákkal azonban igen. Én is ilyennek tartom magam.

Általában nem ugrok senkinek neki tömegestül (többnyire egyedül ülök a gép előtt). Ha valakivel pedig komolyabban vitázni szeretnék akkor azzal privátba felveszem a kapcsolatot.

És szerintem személyeskedni sem szoktam.

2021. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
69%

#49:

csak szólok, hogy akinek válaszoltál, a fórum legvadabb kreacionistája.

Számára nincsenek normális evolucionisták! Szerinte, aki elfogadja az evolúciót, az kivétel nélkül fanatikus ÉS hülye is.

2021. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!