Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Természetes dolog a halál?

Természetes dolog a halál?

Figyelt kérdés
Szerinten igen, aki születik annak halni is kell. Ez az élet rendje. Azonban a hívők azt mondják a bűn zsoldja Ha Ádám nem vétkezett volna ma is élne nade annyian hogy férnénk el meg örökké micsinálnánk! Ami elszomorit hogy az idő gyorsan elszáll s rövid az élet mégis sok rokon testvér gyülölik egymást! Bár hiszek Istenben Tulvilagban , de kitudja hm! De legalabb bar mindenki ero egeszsegben jo anyagi viszonyban élne maximum legalább 75 évig
2021. aug. 5. 20:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Ha valaki meg tud teremteni egy élő szervezetet, értelmes embert, akkor azt ne tudná megoldani, hogy elférjünk ?
2021. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
14%

Persze,hogy természetes dolog.

Mit gondolsz,a Mennyország mire van?:)

2021. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is természetes dolog a halál. Azt senki nem tudja biztosra, hogy mi van utána, és szerintem ez így van rendjén.
2021. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, de azért nagyon fájó az itt maradottaknak.
2021. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, természetes a halál.
2021. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Schrödinger például úgy magyarázta az életet, hogy harc az entrópia ellen. Hisz az a legerősebb evolúciós ösztönünk, hogy megtartsuk a rendezettséget. Pl egy helyen koncentrálódjon az energia (evés) a rendezett anyagból ne legyen káosz (küzdelem a halál ellen, ami után lebomlana a test) a rendezetlenséget öszpontosítani (ételből és vízből egy leszármazottat csinálni, ami minél tovább összpontosítja az anyagot és az energiát)


Szóval szerintem a halál a természetes, az élet megy szembe az árral, az nem illik bele a világ megszokott működésébe. Persze ez nem azt jelenti, hogy ez egy rossz dolog, de az biztos, hogy más, mint ahogy a természet diktálja.

2021. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem természetes dolog a halál. De szerintem Isten semmit nem volna képes csinálni ha tulszapirodnank és örökké kéne éljen mindenki. Esetleg teremtene életfeltételeket más bolygókbaes odatenne embereket de ha az univerzumban is egy idő után tulszaporodnank? Lehet akkor megteremtene a Satant hogy tegye próbára az embereket és hallhatnak meg közülük hogy fogyjanak
2021. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Természetesebb nem is lehetne.
2021. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%

A halál teljesen természetes - VISZONT nem kötelező!

Gondolj csak arra, hogy a te sejtjeid is 4 milliárd évesek. Közben egyszer sem haltak meg!

És minden élőlény így néz ki.

Sok olyan élőlény van, amelyik magától soha nem hal meg, csak megölni lehet.


"maximum legalább 75 évig"

Aki most 80, 90, 100 vagy 110 éves, az elég furán nézne rád.

Nagyon fiatal lehetsz.

2021. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

"Gondolj csak arra, hogy a te sejtjeid is 4 milliárd évesek. Közben egyszer sem haltak meg!"

Ezt szerintem gondolod át újra, legalább kétszer.

2021. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!